Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka + obiektyw / do 1000zł / używana / dla 2 amatorów
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016   

- W Canonie, nie muszę co wymianę obiektywu M42 wyłączać korpusu, włączać i podawać ogniskowej dla szkła M42.
- Nie zgłasza f/0
- Perfekcyjnie działa potwierdzenie AF, nie występuje FF/BF.
- Magic Lantern też świetnie wspiera takie konstrukcje.
Sprowadza się to do tego, że każdy M42 z dandelionem, w Canonie działa jak obiektyw Canona ustawiony na MF.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
- W Canonie, nie muszę co wymianę obiektywu M42 wyłączać korpusu, włączać i podawać ogniskowej dla szkła M42.

Bo nie masz dla szkieł stabilizacji, w Pentaxie trzeba podawać tylko przy włączonej stabilizacji dla szkła. To zresztą ma swoje plusy - mam w EXIF informację którym szkłem robiłem. Łatwiej póżniej robić selekcję zdjęć.
Wojmistrz napisał/a:
Perfekcyjnie działa potwierdzenie AF, nie występuje FF/BF.

No właśnie - tak jest w Pentaxie.
Wojmistrz napisał/a:
że każdy M42 z dandelionem, w Canonie działa jak obiektyw Canona ustawiony na MF.

No włąśnie - trzeba go najpierw wstawić - za darmo tego nie robią... :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 14 Lut, 2016   

Andrzej.M., co i gdzie wstawić?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Co tu jest do wstawiania? Takie adaptery M42 z dandelionem są teraz w podobnej cenie jak i bez.

m42-eos-focus-2.jpg
Plik ściągnięto 4309 raz(y) 21,63 KB

 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
daptery M42 z dandelionem są teraz w podobnej cenie jak i bez.

taa, bardzo podobnej - staniały - fakt ale nadal są 4-5x droższe niż te bez... http://allegro.pl/listing...ce-ele-1-5-0229
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Wojmistrz napisał/a:
daptery M42 z dandelionem są teraz w podobnej cenie jak i bez.

taa, bardzo podobnej - staniały - fakt ale nadal są 4-5x droższe niż te bez... http://allegro.pl/listing...ce-ele-1-5-0229

http://www.ebay.co.uk/itm...7sAAOSwPYZU2iks £3.38 z darmową przesyłką także do Polski. Kurs funta biorę z adresu: http://www.kursfunta.pl/ na 06.03.2016, 20:51 £3.38*5.5815=18,87zł czyli zaledwie o 15% drożej niż najtańsza oferta z Allegro modelu bez chipa (16,34 zł z dostawą). Mam takie najtańsze adaptery z chin i działają "jak ta lala". 15% więcej to dla mnie podobna cena, a nie 4-5x droższa.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

Zapominasz o drobiazgu - wymianie złotówek na funty... czy inną walutę - drugie konto , dodatkowe opłaty, dlatego w Polsce jest jak widać inaczej... Ale skąd ty masz o tym wiedzieć... :razz:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

Nie ma wymiany. Jak masz polskie konto na eBay, to poda ci cenę już przeliczoną według kursu NBP. Ja podaję .co.uk, bo taki mam automatycznie ze względu na lokalizację.
Aż sprawdziłem. Podaje cenę 18,86 zł.
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

Dodatkowe opłaty są pomijalne.
 
 
MarcinO 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Za to nie jest pomijalne ze opowiadanie o czarodzieju dandelionie który perfekcyjnie potwierdza ostrość
czy o takim samym czarodzieju w pentaxie to baśnie

co to znaczy perfekcyjnie - ile, na jakiej odleglości, dla jakiego obiektywu, wzgledem jakiego obiektu?

Jeden i drugi ostrzy na wszystkim, nawet przez "denko od słoika" i to nie jest pochlebna opinia -oby sie 2 amatorom jesli taką usłyszą nie wydała pochwalną
a jeszcze kto uwierzy ze "perfekcyjnie"

ostrzenie na jednym i drugim to w przeważającej mierze koszmar
bez matówki za "500" można zapomnieć
chyba ze kto robi "wazony stojące 2m dalej" to moze i perfekcyjnie
Wyjscie z tym na ulice i strzelenie osoby przypadkowej nie zajmującej "calego wizjera" a bazownie na potwierdzeniu a nie na oku to pewne nietrafienie

potwierdza zarówno 1m przeostrzenia i 1m niedoostrzenia - zawsze potwierdza ;) i tylko z tym sie można zgodzić ze zawsze, bo z tym ze perfekcyjnie to oby kto tego nie brał poważnie bo się srodze zawiedzie
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

Szybko wróciłeś tumur.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

snufkin napisał/a:
Szybko wróciłeś tumur.
Zobaczymy jak długo uda mu się zostać... :razz:
MarcinO napisał/a:
Wyjscie z tym na ulice i strzelenie osoby przypadkowej nie zajmującej "calego wizjera" a bazownie na potwierdzeniu a nie na oku to pewne nietrafienie
A to akurat zależy od modułu autofokusa - te z szerszą bazą są przyzwoicie dokładne również przy potwierdzaniu ostrości. Dużo większym problemem jest nawyk zatrzymywania pierścienia ostrości w odpowiednim momencie po potwierdzeniu, bo przy szybkim ostrzeniu często przejeżdza się delikatnie za daleko, mimo, że potwierdzenie działa generalnie prawidłowo.
 
 
MarcinO 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

bajki to sobie zostaw dla swoich dzieci
miedzy pojawieniem sie a zaknczeniem pojawiania nie ma zadnego miejsca na zatrzymanie, zatrzymanie jest kwestią przypadku - mozna cudem trafic ....ale do tego słuzy oko a nie potwierdzanie

mistrzu snufkinie
-jak to jak długo ? do smierci , do smierci... twojej :)

zresztą nigdzie nie wychodziłem
nie jestem po to by zbierac punkty do klubu ani dbac o dobre imie - jestem by "cie" zgnebic:)
tak jak ty gnebisz nieswiadomych basniami swoimi

kiedy i gdzie ?... oo widzisz to jest ta zagadka ktorej nie rozwiązesz
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 07 Mar, 2016   

MarcinO napisał/a:
miedzy pojawieniem sie a zaknczeniem pojawiania nie ma zadnego miejsca na zatrzymanie, zatrzymanie jest kwestią przypadku
Taa, zwłaszcza szkłem manualnym z dużym skokiem pierścienia. :roll:
Przypadkowe zatrzymanie jest, owszem, w przypadku większości szkieł AF przełączonych na MF.
MarcinO napisał/a:
ale do tego słuzy oko a nie potwierdzanie
Jeśli używa się ziarnistej matówki z klinem/mikrorastrem. W przypadku gładkiej matówki AF nie ma możliwości zobaczenia na oko, czy ostrość jest właściwie trafiona na większym dystansie, a i na krótszym nie zawsze widać wystarczająco dobrze.
MarcinO napisał/a:
nie jestem po to by zbierac punkty do klubu ani dbac o dobre imie - jestem by "cie" zgnebic:)
:lol:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2016   

jaad75 napisał/a:
Jeśli używa się ziarnistej matówki z klinem/mikrorastrem. W przypadku gładkiej matówki AF nie ma możliwości zobaczenia na oko, czy ostrość jest właściwie trafiona na większym dystansie, a i na krótszym nie zawsze widać wystarczająco dobrze.

No właśnie dlatego swojego Pentaxa K-x wyposażyłem w matówkę z klinem i rastrem. Bo często używałem z obiektywami manualnymi - a miałem ich naprawdę sporo. :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17