Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wizyta w BEAFOTO
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Wierne grono słuchaczy ??? . Zasługi :) . Ja po prostu jestem zdesperowany i sfrustrowany :( . Nawet nie wiesz jak bardzo brakuje mi ciekawych i mądrych dyskusji . Nie tylko o lornetkach , ale też o filozofii , przyrodzie , obcych cywilizacjach :) . Całe życie szukam otwartych , odważnych i świadomych ludzi , może liczę że znajdę wreszcie odpowiedzi na trudne pytania .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

W zasadzie to zaleta, nie wiem jak uważasz, ale w większości dachowców ilość obrotów czasem staje się męcząca, przy szybkim focusowaniu.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Wierne grono słuchaczy ??? . Zasługi :) . Ja po prostu jestem zdesperowany i sfrustrowany :( . Nawet nie wiesz jak bardzo brakuje mi ciekawych i mądrych dyskusji . Nie tylko o lornetkach , ale też o filozofii , przyrodzie , obcych cywilizacjach :) . Całe życie szukam otwartych , odważnych i świadomych ludzi , może liczę że znajdę wreszcie odpowiedzi na trudne pytania .


Chętnie bym z Tobą te tematy poruszył, ale wtedy Arek faktycznie dałby nam czerwoną kartkę. Dziś większość ludzi jest sfrustrowanych, choć chcialbym aby w takich miejscach jak to nie było jadu i źle odczytywanych intencji. Ale z tym też jest różnie.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Wiking a jak już choć przez chwilę mogę Cię filozoficznie podbudować, to okładka z płyty JMJarre Equinoxe, niech ona stanie się horyzontem w kierunku którego patrzmy jako forumowicze🙂 na tej okładce to my.


Michel_Granger_Le_trac.jpg
Plik ściągnięto 2254 raz(y) 211,1 KB

Ostatnio zmieniony przez moshica Pią 15 Paź, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Skoro w obiektywach fotograficznych zmniejszając przysłonę zyskujemy lepszą ostrość i kontrast , a przy okazji otrzymujemy większą głębię ostrości . To dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na pomysł żeby w jasnych lornetkach wbudować przysłony . A może były już takie próby ? .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

W obiektywach przy danej przyslonie możesz zyskać na rozdzielczości optycznej ale tylko w stałkach. Przy zoomach masz nieliniowość. Gdyby odnieść to do lornetek, to hipotetycznie ma to sens,ale tu masz zależność ilość swiatła dla danego otwarcia źrenicy oka. Czyli dla idealnych jasnych warunków obserwacji...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Niesamowita okładka :) . Brakuje tylko emocji na twarzach .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Na dzisiaj koniec pisania . Czas obejrzeć ... Pół żartem , pół serio :) . Dobranoc ...
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Ok, dobranoc🙂
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2644
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 15 Paź, 2021   

Wiking...możesz się obrazić albo i nie, ale napiszę, że trochę Cię poniosło w Twoich wywodach na temat zarobków i zakupów lornetek za 10 czy 13 tyś. zł. To trochę taka retoryka w stylu jednego pana (celowo z małej litery) Mateusza zwanego Krzywoustym. On też twierdzi, że w pięknym kraju nad Wisłą zwłaszcza w ostatnich czasach, można za 4000 zł/m-ąc żyć w dostatku, utrzymać rodzinę,kupować mieszkania a nawet domy. Ale rzeczywistość jest taka jaka jest i taka kwota (4000) nie wystarcza na wiele, a kupno lornetki za 10-13 tyś, czy to za gotówkę czy na kredyt albo odkładając co miesiąc parę setek przez 2-3 lata, raczej nie wchodzi w rachubę, chyba że je się tylko szczaw, jak to powiedział jeden z mądrych inaczej. Znam wiele osób młodych, wykształconych, nawet z doktoratami, po 35-40 stce, które zarabiają te 4000 zł, ale odłożenie w miesiącu 200-300 zł na zakup np. lornetki za kwotę 1000 zł.( jeden tysiąc) z racji pasji, graniczy z cudem., pozostając w sferze marzeń. Mają bardziej przyziemne wydatki jak raty za mieszkanie, dzieci w przedszkolu czy szkole, czynsze za mieszkanie ,wyżywienie rodziny i samochód, który potrzebny jest im do normalnego funkcjonowania w dzisiejszych czasach. Więc nie pisz, że ludzie zarabiają 4000 zł i kupują lornetki po 10000 zł. Chyba, że te 4000 to reszta, po opłaceniu kosztów utrzymania i rzeczy potrzebnych na co dzień, i z tej reszty mogą zaspakajać swoje pasje, ewentualnie dofinansowują ich bogaci rodzice, nie obrażając nikogo w tej kwestii. :cry: Chyba, że jest się osobą samotną i bez zobowiązań, to można przyjąć, że z tych 4000 można sobie pozwolić na składanie kasy na lornetkę za 10-12000 zł
Jeszcze jedno : moim zdaniem i nie tylko moim, znam wiele osób o takim samym zdaniu, zarzynanie się kredytami, które trzeba spłacać z tych 4000, czyli mieć na spłatę pieniądze i praca ponad stan (po godzinach) kosztem innych rzeczy, aby spełnić swoją pasję, nie prowadzi do niczego dobrego i wcześniej czy później to się widzi, ale czasami jest za późno na refleksje. Ale jak napisałem wcześniej, to takie moje i nie tylko moje przemyślenia, z którymi można się zgodzić albo i nie. :cry:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 922
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

@ mohica - wstawiłeś okładkę z płyty JM Jarre Equinoxe z 1978 roku i wówczas z użytkowaniem lornetek tak właśnie było. Od tamtego czasu sporo się zmieniło i JM Jarre w całej swej przenikliwości to zauważył, okładka nowego Equinoxe wygląda tak:

Equinoxe.jpg
Plik ściągnięto 2171 raz(y) 101,91 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Janie ... życie opisywane w Twoich postach jest smutne i przygnębiające . Rzadko świeci słońce a nadzieja już dawno umarła :( . Odłożenie skromnej kwoty 200-300 zł miesięcznie graniczy z cudem :( . Zakup Swarovskiego NL to wycieczka na Marsa :) . A uczciwi i ciężko pracujący ludzie mieszkają w slamsach i całe życie są dziadami :( .
 
 
Kyle 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Skoro w obiektywach fotograficznych zmniejszając przysłonę zyskujemy lepszą ostrość
Pooglądaj wykresy jeszcze raz. Maksymalna ostrość jest w jednym optymalnym miejscu (przysłona ani nie max przymknięta, ani nie max otwarta). Tym sposobem lepiej konstruować do jednej optymalnej "przysłony" i tak zapewne lornetki, jak i telefony komórkowe są robione.
Ostatnio zmieniony przez Kyle Sob 16 Paź, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2644
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Wiking...z Twojego posta wnioskuję, że żyjesz w bajkowym świecie, i nie widzisz rzeczywistości i otoczenia wokół siebie. Masz swoją filozofię życia i obcujesz z ludźmi podobnymi sobie i dlatego masz życie wesołe i bogate w doświadczenia zdobyte przez Ciebie i Tobie podobnych. A dyskusja o świecie takim jaki jest, z ludźmi o takiej filozofii jest stratą czasu. Ale to tak tytułem wstępu.
Wygląda na to, że Twoje zarobki są wysokie, więc odłożenie skromnej kwoty 200-300 zł a nawet i więcej, nie stanowi dla Ciebie problemu, Ty i Twoja rodzina żyjecie słońcem i nadzieją, jesteście zdrowi (czego Ci życzę). Znam w swoim otoczeniu ludzi, uczciwych,ciężko pracujących i mających mieszkania i domy, nie w slamsach, samochód i wiele innych dóbr, ale Ci ludzie nie zarabiają 4000 zł tylko co najmniej 2x tyle i dlatego to mają. Natomiast ci co mają mniej, choćby ja, też nie żyją w slamsach ale na trochę innym poziomie finansowym i dla takich ludzi, każda wydana złotówka jest wydatkiem dobrze przemyślanym :???: a kupno jakiejkolwiek rzeczy za 10000 zł, jest wycieczką na Marsa, jak to nazwałeś. Ale znam też kilka osób o podobnych do Twoich, poglądach, które to osoby też uważają, że tylko świeci słońce, a inny świat wokół nich nie istnieje i wszyscy żyją na takim samym poziomie materialnym( bd) jak oni. Unikają rozmów na tematy nie związane z ich wyobrażeniami i nie chętnie słuchają o problemach nawet swoich dobrych znajomych. Ale życie zweryfikowało co nieco ich poglądy, gdy jedną z nich (50 lat) dopadła ciężka choroba (rak). Wtedy trzeba było zejść na ziemię i "pokumać" się z tym innym, nie bajkowym światem,wtedy zgasło słońce a w pewnym momencie i nadzieja, czego nikomu ani bogatemu ani temu ze slamsów nie życzę. Pomyślmy czasem, że życie to jest to co nas otacza a nie bajka jaką sobie wymyślimy i wmawiamy innym, że tak jest.
Jeszcze jedno : nie nazywaj ludzi uczciwie pracujących ale mniej zarabiających, że są dziadami, bo ich obrażasz. Ja nic takiego nie napisałem, natomiast to jest Twój wysnuty z "buta" wniosek,na podstawie mojego wpisu. :cry:
Na koniec, tak z ciekawości mojej, mam pytanie, na które nie musisz mi odpowiedzieć : ilu potrzebującym osobom, z tego "mojego" mało słonecznego i beznadziejnego świata, pomogłeś chociaż nie musiałeś, ale nie dobrym słowem tylko fizycznie lub finansowo. :???:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2644
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 16 Paź, 2021   

Maciek...kapitalne zdjęcie, takie na czasie. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17