Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór kompaktowej x25
Autor Wiadomość
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

Główna zaleta jest taka, że można mieć je stale przy sobie. Nie zawsze nastawiamy się na obserwacje, a okazje trafiają się niespodziewanie. Trudno mi uwierzyć, że ktoś nie rusza się z domu bez lornetki klasy 32mm, choćby do pobliskiej apteki... Po to są maluchy.

Obiektywy 25 mm to górna granica kieszonkowości. Tak nosiłem Terrę 8x25 do czasu aż sparowałem ją z rowerem. Teraz w kieszeni mam monokular 8x25 - jeszcze o połowę od Terry mniejszy i lżejszy - oraz w drugiej lornetkę 6x20, która jest klasy gabarytowej tego monokularu i chyba go zastąpi :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 137
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

Jan55 napisał/a:
Największą "zaletą" ale zarazem "wadą" jest ciągłe rozkładanie i dopasowywanie do oczu, tych kompaktów, :mrgreen: .


Już kiedyś tutaj pisałem, że moim zdaniem podwójny zawias tych maluchów nie jest wadą. Sam kiedyś tak podchodziłem do tematu i między innymi dlatego olałem Kowę SV i kupiłem Victory.
Dzięki takiemu patentowi mamy możliwość zmniejszyć znacząco rozmiar lornetki do transportu.
Problem polega na tym, że większość osób nie traktuje tej cechy jak możliwość tylko jak konieczność. A niby dlaczego?
Przecież jeśli nosisz takiego "trawelera" na pasku na szyi przez cały dzień to podwójny zawias nijak nie jest upierdliwy.
Jeśli chcesz korzystać bez paska tak jak ja podczas rowerowania, to wozisz/nosisz go schowanego w etui zawieszonym na pasku. I tutaj dochodzimy do sedna - ETUI.
Kto zabrania nam dokupienia etui większego niż oryginał aby lornetka chowała się do niego bez składania (Tak jest fabrycznie przy VP)?
Jak kupowałem małego Zeissa to się dość naczytałem, że fajna lornetka ale producent spieprzył wszystko dużym etui, które zajmuje dużo miejsca...
Jeśli ktoś kupuje lornetkę z Allegro za 73.99 to nie szarpnie się na dodatkowe etui za stówę. Jednak ktoś kto kupuję Swara Pocket nie powinien mieć z tym problemu.
Sam wielokrotnie nosiłem Victory w etui z Monarcha bo szybciej się otwiera niż oryginał na zamek.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 583
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

gruber napisał/a:

Kto zabrania nam dokupienia etui większego niż oryginał aby lornetka chowała się do niego bez składania

Ja tak zrobiłem i kupiłem dla Terry - polecany przez Jan55 - pokrowiec Lowepro. Przez pewien czas chowałem doń ustawioną lornetkę, ale teraz używam pokrowca od Kowy SV 8x25. Wyjmowanie i rozkładanie terry nie stanowi dla mnie żadnego problemu i mogę to robić kilkadziesiąt razy na dobę bez pudła (czasem się coś omsknie) trafiając w oczodoły i żrenice.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

Jan55 napisał/a:

Co do sklepów z optyką w Krakowie, to fakt, jest tragedia. Tylko Militaria i chyba Knieja, ale wybór mają marny, a generalnie żaden :cry: . Jak był sklep Teleskopy to często zaglądałem tam i zawsze sobie coś posprawdzałem i poporównywałem lornetki 1:1 :smile: , ale cóż, sklep zlikwidowali :cry: i jest "kicha". Pozostały sklepy internetowe i czas na dokładne sprawdzenie lornetki w domu i ew. zwrot :mrgreen: .

Jest jeszcze na Studenckiej sklep Foto-Plus i ma kilka lornetek na stanie, w tym Pentaxy. Na ich stronie internetowej tych lornetek jest sporo, ale w sklepie widziałem tylko kilka, może mają niewystawione. Pozwalają wyjść przed sklep na wizję z lornetką. Tak swoją drogą te Pentaxy fajne tylko mają skromne pole, choć clear jest syty ;)
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

_Tomek_ napisał/a:
Główna zaleta jest taka, że można mieć je stale przy sobie. Nie zawsze nastawiamy się na obserwacje, a okazje trafiają się niespodziewanie. Trudno mi uwierzyć, że ktoś nie rusza się z domu bez lornetki klasy 32mm, choćby do pobliskiej apteki... Po to są maluchy.

Obiektywy 25 mm to górna granica kieszonkowości. Tak nosiłem Terrę 8x25 do czasu aż sparowałem ją z rowerem. Teraz w kieszeni mam monokular 8x25 - jeszcze o połowę od Terry mniejszy i lżejszy - oraz w drugiej lornetkę 6x20, która jest klasy gabarytowej tego monokularu i chyba go zastąpi :)

Monovida mam przy sobie okrągły tydzień, jest wyraźnie mniejszy od Twojego mono i raczej nie mam go czym zastąpić. Ale przydaje się codziennie.
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 137
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

Sklep na Studenckiej słabo zaopatrzony. Natomiast obsługę oceniam bardzo wysoko.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2647
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

Tak, zapomniałem o FotoPlusie. Faktycznie obsługa bdb tyle, że tylko 5szt lornetek Nikona i jeden Olympus. Przynajmniej jak byłem tam ostatnio. Więcej lornetek mają w sklepie internetowym. Bardziej nastawieni są na foto, więc się nie dziwię, że tak skromnie mają lornetki, fizycznie, na półce. Dobrze, że chociaż to mają.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 583
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Lis, 2023   

Dodam jeszcze swoje trzy grosze…
Przy ewentualnym kupnie lornetki z podwójnym zawiasem warto dokładnie sprawdzić czy opór na obu zawiasach jest identyczny. Tak, ma być identyczny bo nawet niewielka różnica znacznie obniży komfort użytkowania. W lornetkach z wysokiej półki pewnie zawiasy są idealnie wyregulowane, ale w przypadku tańszych modeli może być różnie.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Lis, 2023   

Cytat:
Monovida mam przy sobie okrągły tydzień, jest wyraźnie mniejszy od Twojego mono i raczej nie mam go czym zastąpić. Ale przydaje się codziennie.

browar, Zeiss Mono 6x18 jest jeszcze mniejszy i lżejszy od Monovida i ma też makro :)
Ale nie ma co zastępować skoro wiekszy sprzet jesteś w stanie mieć ze sobą tak często jak piszesz.
Mnie ostatnio mono poratował jak w nieplanowany sposób znalazłem się na tarasie widokowym. Co z tego, że mialem lepsze lornetki... w domu.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: Czw 16 Lis, 2023   

_Tomek_ napisał/a:
Cytat:
Monovida mam przy sobie okrągły tydzień, jest wyraźnie mniejszy od Twojego mono i raczej nie mam go czym zastąpić. Ale przydaje się codziennie.

browar, Zeiss Mono 6x18 jest jeszcze mniejszy i lżejszy od Monovida i ma też makro :)
Ale nie ma co zastępować skoro wiekszy sprzet jesteś w stanie mieć ze sobą tak często jak piszesz.
Mnie ostatnio mono poratował jak w nieplanowany sposób znalazłem się na tarasie widokowym. Co z tego, że mialem lepsze lornetki... w domu.

Zacząłem od Apexela 6x18 (cały czas posiadam), nie tak dobry jak Zeiss (patrzyłem przez niego) ale też widać. Też ma makro i też ma nędzną głębię ostrości. To chyba bardzo podobne układy optyczne. No i wcale nie jest mniejszy od Monovida. Odstawiłem ze względu na powiększenie 6x, dla mnie to zdecydowanie za mało. 8x to kompromis, 10x byłoby lepiej, ale musiałoby być oko 25, a to już za duże na EDC.

Jeśli chodzi o lornetkę z tematu to mam taką uwagę: jeśli komuś potrzebna jest lornetka do obserwacji detali wewnątrz świątyń itp to 10x25 będzie za ciemna, 8x25 dużo lepsza. Monovid ma źrenicę 2,5 mm i podczas zachmurzonego nieba są wewnątrz kościołów kąty do których zaglądnąć się nie da.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 262
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 18 Lis, 2023   

Żona pojechała z synem (35l) na Korfu na tydzień . Dałem Jej mały aparat i lornetkę
Kowę 8x25 . Lornetki nawet nie wyjęła z futerału , zdjęcia robili telefonami . :twisted: :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10