Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... cd
Autor Wiadomość
PauloK 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

edmun dzięki :)

Moje pytanie wzięło się głównie z tego że w większości urządzeń które są w kolorze srebrnym pojawiają się po krótkim czasie użytkowania otarcia ( w sumie nie wiem jak to nazwać ) farby :)

Cytat:
Aparat ma byc made in japan (najlepiej)


A pojawiają się inne wersje montowane w innych krajach ?

Co do gwarancji to już standart ... podbita i najlepiej z dowodem zakupu ( paragon lub faktura)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

PauloK, moze byc China. to jakas plotka, ale pamietam na poczatku jak wszyscy sie martwili a ktos tam mowil ze made in china sa gorsze.
moze i mieli racje, moze i nie...
 
 
rsms 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   

Cytat:
masz miec podbita karte gwarancyjna

Cytat:
Co do gwarancji to już standart ... podbita i najlepiej z dowodem zakupu

Co do standardu.. to z dowodem zakupu nie tylko najlepiej ale wręcz koniecznie. Ale jeśli się ktoś będzie upierał przy podbitej gwarancji to może mieć niejaki kłopot z zakupem jakiegokolwiek Panasonica :mrgreen:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

rsms, choćby mieli Cię ze sklepu wyrzucić do żądaj podbicia karty gwarancyjnej (jeśli jest), to kartę podbij. wielokrotnie zdarza mi się, że sprzedawca twardo idzie w zaparte że "paragon jest dowodem zakupu".... tylko często gwarancja typu door-to-door nie uznaje żadnych dowodów zakupu, a tylko podbitą kartę i później są problemy.
dla takiego MM czy Saturn właśnie to podbijanie gwarancji to dla nich wielki problem, bo jeśli coś reklamujesz, to masz się zgłosić do nich a nie bezporednio do serwisu.

W wielu przypadkach szkoda przekazywać sprzet poprzez sklep, a skontaktować się osobiście z serwisem.
 
 
rsms 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Oczywiście generalnie masz całkowitą rację. Ale to całkowicie nie dotyczy akurat Panasonica bo wprowadził on już jakiś czas temu coś co nazwał e-gwarancją, o czym informuje nawet na swojej stronie:
http://www.panasonic.pl/e-gwarancja/flash/
Tak więc uporczywe domaganie się podbitej gwarancji w przypadku tej akurat marki może doprowadzić tylko do niepotrzebnych zadrażnień i wzajemnych podejrzliwych spojrzeń.
Przy czym kupujący i sprzedawca o zupełnie różne rzeczy będą się podejrzewać :mrgreen:
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

rsms napisał/a:
Tak więc uporczywe domaganie się podbitej gwarancji w przypadku tej akurat marki może doprowadzić tylko do niepotrzebnych zadrażnień i wzajemnych podejrzliwych spojrzeń.

Akurat to nie jest żadnym problemem. Nawet jeśli mam wywrócić sklep do góry nogami :)
Ciężki ze mnie klient
 
 
PauloK 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Cytat:
Ciężki ze mnie klient

Podobnie ze mną ... jestem strasznie dociekliwy ;)

A FZ-18 zakupiłem bez żadnych problemów .... ekspedientka odpowiedziała na wszystkie moje pytania :)
Telefonicznie poinformowano mnie że FZtki nie ma obecnie w kolorze czarnym, lecz jak zawitałem do sklepu to i czarna cyfrówka się znalazła :D

Pierwsze wrażenie:
Bardzo dobra ergonomia ;)
Koszty zakupu:
FZ-18 _ pokrowiec _ karta panasonic 2GB
988 _ 49.99 _ 49.99 = 1087.98 zł :) ( cena w gruncie rzeczy wysoka, ale nie chciało mi się czekać na przesyłkę i nie mam jakoś zaufania do zakupów via internet :roll:
 
 
rsms 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Cena nawet bardzo wysoka, za tyle można teraz już kupić FZ28 :mrgreen:
A wracając jeszcze do gwarancji, to Twój upór edmun mógłby nic nie pomóc. Nie wiem jak jest w przypadku FZ18, ale sprawdziłem teraz z ciekawości co jest w pudełku od mojego FZ28 i nic co można by podstęplować na rynek polski nie znalazłem :mrgreen:
 
 
DamageMax
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

PauloK napisał/a:

988 _ 49.99 _ 49.99 = 1087.98 zł :) ( cena w gruncie rzeczy wysoka, ale nie chciało mi się czekać na przesyłkę i nie mam jakoś zaufania do zakupów via internet :roll:



Za tę cene mozna trafic Fz28, co prawda bez karty i torby.
 
 
PauloK 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

rsms napisał/a:
Cena nawet bardzo wysoka, za tyle można teraz już kupić FZ28 :mrgreen:
A wracając jeszcze do gwarancji, to Twój upór edmun mógłby nic nie pomóc. Nie wiem jak jest w przypadku FZ18, ale sprawdziłem teraz z ciekawości co jest w pudełku od mojego FZ28 i nic co można by podstęplować na rynek polski nie znalazłem :mrgreen:


Naprawdę nie masz karty gwarancyjnej ?

W przypadku mojego FZ-18 karta gwarancyjna została podbita przez sprzedawcę. Oprócz tego oczywiście faktura zakupu :)

EDIT:
U mnie wygląda to w ten sposób:




[ Dodano: Sro 19 Lis, 2008 19:23 ]
ale napisali że wymagane we wszystkich krajach UE za wyjątkiem Polski, gdzie wymagany jest tylko dowód zakupu ;)
 
 
rsms 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Napisałem że na rynek polski :mrgreen:
Karta gwarancyjna jest, ale zaznaczone na niej jest że ważna jest dla aparatów kupionych w krajach i ich lista. Polski na niej nie ma ani też polskojęzycznej wersji tej karty.
W stosunku do tej karty jesteśmy do przodu :mrgreen: jest na niej zapis o jednym roku gwarancji.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

rsms napisał/a:
Nie wiem jak jest w przypadku FZ18, ale sprawdziłem teraz z ciekawości co jest w pudełku od mojego FZ28 i nic co można by podstęplować na rynek polski nie znalazłem

nie wiem jak jest z fz28, ale właśnie taka międzynarodowa karta została mi (po moich naleganiach) podbita przy fz18

PauloK, nie wiem, moim zdaniem znacząco przepłaciłeś :)
W tej cenie można było spokojnie brać FZ28, a gdybyś nawet miał mniej oszczędzić, to wysyłka kurierem za pobraniem do Ciebie i na drugi dzień od zamówienia, masz kuriera pod domem z aparatem, który wręcz nie odjedzie póki nie sprawdzisz czy z aparatem jest wszystko w porządku i czy na pewno nie zarysowali Ci taśmy klejącej na opakowaniu.

kwestia przekonania, ale nie wiem czy chciałbym teraz kupić takiego canona 40d (jak w moim przypadku tydzień temu) w sklepowej cenie, jeśli w sklepie internetowym miałem 400 zł taniej.
 
 
PauloK 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008   

A to dzisiaj złapałem moim FZ-18 :)



zbytnio nie ma się czym chwalić, ponieważ zrobione na trybie IA :( ( do manualnego dopiero się przyzwyczajam i uczę od automatu ;) )


Przy zdjęciu zmniejszyłem tylko rozmiar :)
 
 
adam1980 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Orientujecie się jakie są optymalne ustawienia kontrastu, ostrości, nasycenia i redukcji szumów przy "P", zauważyłem, że jak ustawię kontrast, ostrość, nasycenia na +1, a szumy na +2 to wychodzą najlepsze zdjęcia, jakie są wasze sugestie i ustawienia :?: :?: Nadmieniam, że ISO ustawiam na 100, proszę o porady, 24 grudnia mam imieniny i będę robił dużo zdjęć, a nie chciałbym ich skopać, proszę o rady.
Pozdrawiam i Dziękuję
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

adam1980, zajrzyj do tematu o FZ18. są tam nawet serię zdjęć testowych co do tych ustawień
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14