Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Samsung NX10
Autor Wiadomość
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 16 Paź, 2010   

Czy wiadomo coś o wejściu Sigmy w mocowanie Samsunga NX? Jakieś plotki, może oficjalne info...?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






patlaik 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   Makro

Mam pytanie totalnie laickie. Mam Samsunga NX uczę się na nim podstaw fotografii, najbardziej podobają mi się fotki makro i chcialabym trochę pobawić się w tym kierunku. Moje pytanie czy do tego typu sprzetu można dokupić konwerter makro? :roll:
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   Re: Makro

patlaik napisał/a:
Mam pytanie totalnie laickie. Mam Samsunga NX uczę się na nim podstaw fotografii, najbardziej podobają mi się fotki makro i chcialabym trochę pobawić się w tym kierunku. Moje pytanie czy do tego typu sprzetu można dokupić konwerter makro? :roll:


Oczywiście. Raynox jak do większości będzie pasował.

Co do NX 10 dla mnie fajny sprzęt. Obecnie dużo tańszy od konkurenta czyli Panasonika G2. Jak tam kto woli ja jednak wolę większą matrycę APS-C niż 4/3.
SONY NEX i Olka PEN itp. nie biorę pod uwagę nie lubię do robienia zdjęć używać podstawek pod obiektywy. Nie lubię też wielkich ciężkich klocowatych aparatów które po 30 minutowym używaniu powodują bół nadgarstka.
NX10 to taka micro lustrzanka-aparat który można normalnie trzymać i operować jak lustrzanką (oczywiście z małymi różnicami) no a kiedy trzeba schować do kieszeni i iść dalej. Miałem małą lustrzankę nosiłem ją jednak w torbie. NXa mogę nosić w kieszeni!
Liczę na szybki rozwój systemu, który dostarczy stosunkowo dobre i tanie obiektywy.
Kity póki co są znakomite naleśniczek jeszcze lepszy no i oby udał się ten zapowiadany 18-200 bo na potrzeby turystyczne jest mi niezbędny.
Soft aparatu mógłby być lepszy niż obecnie miejmy nadzieję zę będzie poprawiany do doskonałości:)
Z aparatem dostałem oprogramowanie do RAWów oparte na Silkypix całkiem fajnie się na tym pracuje dodatkowo Samsung Master umożliwia wiele funkcji edycyjnych dla tiff/jpg tak, że PS znacznie mniej będzie potrzebny.
 
 
Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Taka mała wstawka, niedługo powinna być większa.
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem 20mm do systemu NX.
Szkiełko jest minimalnie większe do 30mm, szkoda że ciemniejsze bo start jest od f/2.8
Wykonanie moim zdaniem rewelacja, metalowy bagnet, filtry 43mm, kąt 70 stopni, ostrzenie papierowo 17 cm, ale moim zdaniem 14-15cm. W porównaniu do reszty szkieł, pierścień ostrzenia działa bajkowo - czuć w końcu opór przy nastawianiu. iFn działa :) ale mi jakoś łatwiej w NX10 operować przyciskami na obudowie aparatu, jeden problem w tym, że w NX przycisk iFn lekko chowa się pod osłonę lampy błyskowej.

Kilka fotek:

protection by Daniel*1977, on Flickr


fabric by Daniel*1977, on Flickr


screw by Daniel*1977, on Flickr


AUSTRIA by Daniel*1977, on Flickr


O by Daniel*1977, on Flickr


towel by Daniel*1977, on Flickr


small knot by Daniel*1977, on Flickr

Tu sam bohater:
http://img560.imageshack....9676973w79.smil

[ Dodano: Czw 09 Gru, 2010 20:45 ]
Dostępny jest nowy FW do aparatów NX10 i NX100:
http://www.samsung.com/uk...agetype=subtype

[ Dodano: Wto 19 Kwi, 2011 10:13 ]
Pojawił się nowy firmware do aparatów NX10/NX100
http://www.samsungimaging...essageNumber=96
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

Witam
Gdzieś o tym było, ale nie mogę znaleźć.
Czy da się w PS-ie otworzyć RAW-y z NX10?
Ja mam PS5 najnowszym Camera RAW i nie potrafi odczytać RAW-a z NX :(

Chciałbym mieć możliwość zabawy w PS lub przynajmniej w LR .. nie lubię innych.

Czytałem gdzieś, że wyjściem jest konwersja do formatu DNG.
Nigdy nie miąłem z taką konwersją do czynienia, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie taki konwerter można "zdobyć", żeby RAW-y w Samsunga zmieniał do DNG.

z góry dziękuję
pozdro
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

jannik napisał/a:
Gdzieś o tym było, ale nie mogę znaleźć.
W tak zwanych "release notes'ach" wydawanych przy okazji wypuszczania każdej wersji ACR. Wystarczy w google wpisać odpowiednie pytanie i pierwszy link wyskakuje taki.
jannik napisał/a:
Czytałem gdzieś, że wyjściem jest konwersja do formatu DNG.
Tak - o ile nie da się użyć ACR. Wtedy jest jeszcze możliwość skorzystania z DNG Convertera
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

Hijax
dzięki wielkie, ale..
po pierwsze nic nie kumam tutaj po angielsku (choć dogadać się potrafię)
jak bym umiał korzystać z takich angielskich stron, to bym tutaj o pomoc nie prosił :evil:
po drugie, co to są "ealise notesy" i co to są ACR?
po trzecie, co tam trzeba zrobić w tym linku, który mi podałeś? jakaś wtyczka do PS-a? czy co?
po czwarte, który converter DNG mam ściągnąć żeby konwertowało pliki RAW z NX-a? mam XP-eka

wybacz, ale takie rady to mi w niczym nie pomogą.
prosiłem o podanie mi ewentualnego linka do konkretnego konwertera RAW (nx) - DNG
lub jakiejś wtyczki do PS5 żeby czytał te rawy.

Do d... ściągnąłem i zainstalowałem ostatniego convertera i g... podstawiam folder gdzie są fawy z nx10 i mówi że "plik źródłowy nie zawiera pliki raw"
do d..
Ostatnio zmieniony przez jannik Nie 05 Cze, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

jannik, potrzebujesz Camera Raw wersję minimum 6.2 (najnowsza jest 6.4.1)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

jannik napisał/a:
po drugie, co to są "ealise notesy"
Informacje dotyczące danej wersji - między innymi wsparcie do jakich aparatów dodali...
jannik napisał/a:
i co to są ACR?
ACR - Adobe Camera Raw
jannik napisał/a:
o tam trzeba zrobić w tym linku, który mi podałeś? jakaś wtyczka do PS-a? czy co?
Podałem link do zestawienia, jaka wersja ACR jest potrzebna by odpowiedni aparat był wspierany. Dla NX10 to 6.2.
jannik napisał/a:
który converter DNG mam ściągnąć żeby konwertowało pliki RAW z NX-a? mam XP-eka
Każdy, który numerek będzie miał większy bądź równy 6.2 - czyli najnowszy.
jannik napisał/a:
wybacz, ale takie rady to mi w niczym nie pomogą.
Zatem nie szukaj rad, ale odpowiedzi na swoje pytania.
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

hijax_pl napisał/a:
...Zatem nie szukaj rad, ale odpowiedzi na swoje pytania.

teraz wszytko jasne
będę walczyć..
:neutral:
Ostatnio zmieniony przez jannik Nie 05 Cze, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

jannik, to tak na wszelki wypadek - nie każdy ACR będzie współpracował z każdym PS ;)
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

pitras napisał/a:
jannik, potrzebujesz Camera Raw wersję minimum 6.2 (najnowsza jest 6.4.1)


Dla jasności.
Mam zainstalowany ACR 6.3 i "program nie może przeanalizować pliku" :(

a poza tym to próbuję otworzyć pliki RAW zrobione NX5
A może te z NX5 nie są takie same jak z NX10 (bo w podanym przez was wykazie nie ma wogóle uwzględnionego NX5)?

pzodro
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

jannik napisał/a:
pitras napisał/a:
jannik, potrzebujesz Camera Raw wersję minimum 6.2 (najnowsza jest 6.4.1)


Dla jasności.
Mam zainstalowany ACR 6.3 i "program nie może przeanalizować pliku" :(

a poza tym to próbuję otworzyć pliki RAW zrobione NX5
czy takie same są z NX10?

pzodro

NX5 na dziś dzień nie jest obsługiwany przez ACR
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

jannik napisał/a:
Mam zainstalowany ACR 6.3 i "program nie może przeanalizować pliku"
Jaki PS?
jannik napisał/a:
A może te z NX5 nie są takie same jak z NX10 (bo w podanym przez was wykazie nie ma wogóle uwzględnionego NX5)?
Skoro nie ma na liście - to nie ma jak na razie wsparcia. ;)
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

hijax_pl napisał/a:
Jaki PS?...
Skoro nie ma na liście - to nie ma jak na razie wsparcia. ;)


mam PS5
....
no i wszystko jasne... a ja się męczyłem.. :???:
Dzięki panowie, miło jest iść spać z rozwiązanym problemem..
:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13