Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 23 Sie, 2008
Koniec systemu 4/3?
Autor Wiadomość
krewzszafy 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 491
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

a to niby z jakiej racji 4/3 ma przestać istnieć? w segmencie amatorskim olek nie ma sobie równych pod względem stosunku cena/jakość i choćby z tego względu nie upadnie. zawsze będą biedni amatorzy którym bedzie pasował taki system
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

wlasnie moim zdaniem technicznie teraz maja szanse sie odbic - zastosowanie Front side illumination czy jak to sie zwalo pozwoli im przezwyciezyc bodaj najwieksza bolaczke - szumy. Oczywiscie finanse to juz troche inna bajka.
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Itey napisał/a:
wlasnie moim zdaniem technicznie teraz maja szanse sie odbic - zastosowanie Front side illumination czy jak to sie zwalo pozwoli im przezwyciezyc bodaj najwieksza bolaczke - szumy. Oczywiscie finanse to juz troche inna bajka.

jezeli inni producenci zastosuja tez ta technologie (a zastosuja - no chyba ze dodgadaja sie z olkiem ze tylko on zastosuje :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ) to roznice beda nadal
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Obawiam się, że w tej chwili tylko Sony ma technologię produkcji tych matryc na skalę masową, czyli należy się ich spodziewać w korpusach Sony i być może Nikona, jeśli Sony zdecyduje się by im je udostępnić... W końcu przecież skończy się udostępnianie najlepszych technologii konkurencji, bo Sony będzie chciało zacząć dominować rynek. Przypuszczam, że Nikon będzie dostawał dobre technologie, tylko do czasu zbudowania pełnej linii szkieł przez Sony - wtedy ruszą znacznie agresywniej i być może Nikon będzie musiał szukać innego dostawcy matryc...
 
 
Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

fafniak napisał/a:

jezeli inni producenci zastosuja tez ta technologie (a zastosuja - no chyba ze dodgadaja sie z olkiem ze tylko on zastosuje :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ) to roznice beda nadal

niby tak, ale chyba nie chodzi o to, zeby byc x*lepszym od tylko zeby byc wystarczajaco dobrym. Jesli przeczytasz w tescie 'szumy w oly 550 pojawiaja sie przy iso 3200 a w c490 przy iso 6400' to bedzie to nadal taki wazny argument?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Jeśli w innych lustrach pojawią się przy 12800, to dla wielu wciąż będzie to niestety powód do ujadania na wysokie szumy w 4:3...
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

jaad75 napisał/a:
Obawiam się, że w tej chwili tylko Sony ma technologię produkcji tych matryc na skalę masową, czyli należy się ich spodziewać w korpusach Sony i być może Nikona, jeśli Sony zdecyduje się by im je udostępnić... W końcu przecież skończy się udostępnianie najlepszych technologii konkurencji, bo Sony będzie chciało zacząć dominować rynek. Przypuszczam, że Nikon będzie dostawał dobre technologie, tylko do czasu zbudowania pełnej linii szkieł przez Sony - wtedy ruszą znacznie agresywniej i być może Nikon będzie musiał szukać innego dostawcy matryc...


Nie sądzę. Na matrycach tez można dobrze zarabiać. Można sprzedawać swoje technologie jako Sony i jako NIkon. Co weźmie Sony po zaprzestaniu dostarczania matryc do Nikona? Przejmie część jego klientów? Wątpie. Aparat to wciąż nie tylko matryca. A100 i d80 maja tą sama matryce. A są różnice bo kazdy inaczej ją oprogramowuje. Jedni wola oprogramowanie by N inni wola by M. Pełna linia szkieł do Sony, porównywalna do Nikonowskiej? Wtedy ta technologia o której mówisz będzie juz szeroko dostępna albo wręcz przeszłością.
Sony I Nikon mają dość rózne podejścia do fotografii, do rynku, do klientów. Osobiście nie wierzę w większy sukces S na rynku produktów wyższych niż amatorski (ale ten, szczególnie niski, może zostać w znacznym stopniu przez nich opanowany). Sony w tym nie przeskoczy Minolty, na razie ich podejście do zagadnienia (gadżetyzm) raczej nie przysparza im wielu miłośników ponad entry levelem. Całą esencje fotografii w swoich wyrobach wzięli z M, a to był zacny system ale popularności nie zdobył. Zresztą nie wszyscy postminoltowicze kochają Sony... Ja uzywam ich sprzętu, ale miłości do pomarańczowego S u mnie nie uswiadczysz.

No chyba, ze S wychowa sobie klientów nowego rodzaju...
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Po za tym myślę, że Sony wiążą umowy :P

RB napisał/a:
No chyba, ze S wychowa sobie klientów nowego rodzaju...
Ja myślę, że będzie, jak z komórkami - Sony były do dupy, Sony Ericssony przynajmniej u nas są numerem dwa. Żal mi troche Ericssonów, bo były super :] Przynajmniej teraz zrozumiałem, dlaczego S postanowiło zmienić nazwę luster na Sony, bo Sony Konica-Minolta to byłoby już za długie :]
 
 
Xan 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   

jaad75 napisał/a:
Obawiam się, że w tej chwili tylko Sony ma technologię produkcji tych matryc na skalę masową, czyli należy się ich spodziewać w korpusach Sony i być może Nikona, jeśli Sony zdecyduje się by im je udostępnić... W końcu przecież skończy się udostępnianie najlepszych technologii konkurencji, bo Sony będzie chciało zacząć dominować rynek. Przypuszczam, że Nikon będzie dostawał dobre technologie, tylko do czasu zbudowania pełnej linii szkieł przez Sony - wtedy ruszą znacznie agresywniej i być może Nikon będzie musiał szukać innego dostawcy matryc...

Sony to nie tylko firma produkująca DSLRy. Wielu ludzi o tym zapomina.
To korporacja produkująca praktycznie wszystko, na pewno nie będą tracili zysków i dobrego klienta żeby polepszyć wyniki oddziału DSLR.
Każdy D300 to dla Sony sprzedana matryca i 1 LCD (a nie wiadomo czy jeszcze jakieś inne podzespoły nie są od Sony). Pozatym to też mniejsze koszty amortyzacji badan nad matrycami i nowymi technologiami. Nie wspominając o amortyzacji maszyn w Silicon Foundry Sony. Zaprzestanie współpracy z Nikonem skończyło by sie stratami dla całej korporacji.Jak za przeproszeniem Sony by wypięło tyłek na Nikona, to by poszli do Samsunga czy innego dużego dostawcy wafli silikonowych.
A co Sony zyskuje na mocnej pozycji Nikona ? Konkurenta dla Cannona i w tym momencie Sony to wystarcza żeby powoli budować swoja pozycje jako mocny 3ci na rynku.

A co do pełnej linii szkieł, babcia minolta przez dobre 5 lat nie wypuszczała żadnych nowinek, Sony w tej chwili ciężko pracuje nad nowa szklarnia ale stanu takiego jak C i N można sie spodziewać za dobre 5-7 lat.
 
 
Dax
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Witam!
To moj pierwszy post więc się trochę przedstawię:
Mimo, że lustrzankami robiłem zdjęcia już 20 lat temu, a z różnych kompaktów mam skatalogowane 30ooo zdjęć z ostatnich 9lat to w świecie dslr jestem zdecydowanie amatorem: mam małą wiedzę, mały budżet i chyba nieduże wymagania.
Postanowiłem zadebiutować w tym wątku (i ciągnąć OT :-) ), ponieważ jakis miesiąc temu wybrałem Alfę 200 - po przeglądzie rynku i z pełnym przekonaniem. Pomimo, krótkiej chwili zwątpienia (w czasie testowanie sigmy 135-400) dzisiaj nadal uważam, że dobrze wybrałem.
Fakt nr 1 - kit 18-70 jest w zasadzie do kitu, ale i tak robi lepsze zdjęcia niż sony dsc-s85, którą do niedawna uważałem za aparat doskonały do prawie wszystkiego.
Fakt nr 2 - w akceptowanym przeze mnie przedziale cenowym (nowy do 2500pln) brakuje dobrych długich tele (takich minimum 300mm)
Fakt nr 3 - ISO powyżej 400 nadają się tylko do zdjęć robionych w celach dokumentacyjnych
Te trzy fakty są wspólne dla wszystkich lustrzanek z dolnej półki, a mnie przekonała stabilizacja w korpusie, nadzieja na Sonnary i Plannary ;-) oraz najniższa cena zestawu startowego.
Sony jako gracz na rynku wygląda nieźle i z każdym miesiącem coraz lepiej, przez pewien czas wzdychałem trochę do cannona i oferty używanych długich e-L-ek, ale mi przeszło.
Gdybym miał kupować korpus dzisiaj pewnie też byłoby to a200 - 4/3 rozważałem tylko przez krotki czas i nie sądzę, aby system ten miał podobne szanse rozwoju jak alfy, a tanich dobrych szkieł ma jeszcze mniej.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Dax napisał/a:
...a tanich dobrych szkieł ma jeszcze mniej

No tutaj, to raczej nie trafiłeś... :smile:
 
 
Dax
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

raczej zapomniałem słowa długich:
"tanich, dobrych i długich szkieł ma jeszcze mniej"

Jeden zuiko70-300/5,6 i praktycznie brak oferty innych używek z tego zakresu skutecznie mnie zniechęciły. Przy soniaku jednak od czasu do czasu trafi się na allegro/ebayu jakaś długa stałka minolty...
No chyba, że się mylę i na mojej opinii o 4/3 zaważyło kilkusekundowe trzymanie jakiegoś olympusa, który był dziwnie mały, lekki i sprawiał wrażenie zabawki. Szczerze przyznaję, że od tamtej chwili, aż do dzisiaj nie poświęciłem temu systemowi zbyt wiele myśli.

Nie twierdzę, że a200 wygląda i waży choćby semi-profesjonalnie :-) dlatego cieszę się juz na samą myśl o gripie.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

witam Dax, ciekawy debiut jak na posiadacza sony w temacie o olku, te zabawki jak mówisz o olympusach mają przynajmniej w pełni metalowy bagnet i całkiem sporo innych zalet, których twoja A200 nie posiada.....
 
 
Dax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

akurat tu się trafiło... i tak był już duży OT :-)

na pewno coś fajnego czego nie ma a200 posiadają, tak jak i wszystkie inne korpusy, ale ja szukałem taniego zestawu nowe body+stabilizacja+minimum450mm (tych przeliczeniowych...)

Do tego olympusa używałem wcześniej raz w życiu - w 2001 zrobiłem 70 ważnych z dokumentalnego punktu widzenia zdjęć, a karta SM po wyjęciu jej z aparatu i przełozeniu do fdd-adaptera okazała się pusta... Nie lubie olympusa :evil:
Ale oczywiście tytuł wątku mnie zaintrygował i bardzo bym nie chciał upadku któregokolwiek z graczy rynku dslr - zostałoby wtedy mniej systemów z których naśmiewają się fani C/N :wink: a tak rozkłada się na więcej "biedaków z podróbami lustrzanek"

BTW bagnet w a200 wygląda mi na wystarczająco metalowy, ale może się mylę. Wiem, że ma jakieś plastykowe ząbki, ale jakoś w korpusie za kilkanaście stówek mnie to nie wzrusza.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

kozidron napisał/a:
w korpusie za kilkanaście stówek

No to obecnie A200 body kosztuje mniej niz 1k PLN.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14