Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 04 Paź, 2008
Dlaczego profesjonaliści wybierają Canona, lub Nikona...?
Autor Wiadomość
Michal4 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 46
Skąd: Łódź a i tu i tam
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

coś tu odbiegło od tematu :roll: ??
no może nie do końca bo zamiast wyjaśniać N czy C (bo to wiadomo, że nic innego jak C lub N) to żeczywiście może ktoś wreszcie wyjaśni po tak długie dyskusji w jakiś wiarygodny sposób - kto to w końcu jest ten "PROFESJONALISTA" ??
Jak dla mnie koleś który przychodzi i mówi, że jest profesjonalistą, albo, ze jego firma jest bardzo w czymś tam profesjonalna to oznacza to wydanie zdecydowanie więcej kasy i wzięcie dużo większej ilości problemów na głowę niż wzięcie pana Kazia z dobrymi rekomndacjami niezależnie od tego czu chodzi o muzykę, foto, naprawę auta, czy budowanie domu... i nie mieszajmy do tego artystów. To tak z grubsze nie chę się rozwlekać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Allan napisał/a:
Prowadzacy + oryginalna muzyka czyli inaczej DJ jest tez popularny ale raczej tylko
wtedy kiedy pare mloda nie stac na zespol.

Niekoniecznie - moja koleżanka, która za kilka miesięcy robi wesele, bierze DJ-a, mimo, że dla wielu jej znajomych jest to nie do pomyślenia i z całą pewnością nie chodzi tu o kwestie finansowe. Po prostu, żaden z zespółów z którym rozmawiała nie jest jej w stanie zapewnić repertuaru jaki sobie wymyśliła.
Allan napisał/a:
Muzyk - artysta wystepujacy na scenie caly czas pokonuje sprzecznosc pt "Co ja lubie grac - a co inni chca sluchac" i zawsze wybiera sie jakis kompromis - jesli oczywiscie zalezy nam na swoich sluchaczach.

Na szczęście, nie zawsze i są artyści, którzy wybierają własną drogę, często nawet wbrew temu, czego chciałaby słuchać ich własna publiczność, o tej "szerokiej" nie wspominając...
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Michal4, No dobrze, sam tego chciales :mrgreen: Dojdzmy do sedna, powiedzmy ze tak...

1. Profesjonalista - jest to obiekt rzadszy statystycznie od amatora ale o zwiekszonym prawdopodobienstwie
wykonania lepszej pracy niz amator.
2. Czy Canon czy Nikon - tego tak naprawde to nikt do konca nie wie, nawet ten co go wybral

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 18:35 ]
jaad75 napisał/a:
Po prostu, żaden z zespółów z którym rozmawiała nie jest jej w stanie zapewnić repertuaru jaki sobie wymyśliła.

Napisz z 10, czy 20 songow ktore ona chce - to powiem ci czy bym podpisal kontrakt :smile:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Allan napisał/a:
Napisz z 10, czy 20 songow ktore ona chce - to powiem ci czy bym podpisal kontrakt :smile:

Myślisz, że pamietam?... :smile:
Ale był tam niezły rozrzut - od nowoczesnego popu spod znaku The Neptunes, czy Justina Timberlake'a, przez R&B, do prostego rocka typu U2, czy Lenny Kravitz... Nic bardzo trudnego technicznie, ale jednocześnie wymagającego sporego przygotowania brzmieniowego, a przede wszystkim wokalnego...
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

jaad75 napisał/a:
Allan napisał/a:
Napisz z 10, czy 20 songow ktore ona chce - to powiem ci czy bym podpisal kontrakt :smile:

Myślisz, że pamietam?... :smile:
Ale był tam niezły rozrzut - od nowoczesnego popu spod znaku The Neptunes, czy Justina Timberlake'a, przez R&B, do prostego rocka typu U2, czy Lenny Kravitz... Nic bardzo trudnego technicznie, ale jednocześnie wymagającego sporego przygotowania brzmieniowego, a przede wszystkim wokalnego...

U2 akurat gramy a nasza vokalistka spiewa w oryginalnych tonacjach Houston i Dion. Ma jeden z najlepszych vokali jakie slyszalem - samples available in mp3 - jak chcesz posluchac naszego nagrania live z wesela. Reszte mozna zrobic, od tego sa sequencery. Muzyke elektroniczna i tak nikt nie gra 100% na zywo dzisiaj.
...tylko trzeba chciec, zbyt duzo "leniwych" zespolow
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Allan napisał/a:
Reszte mozna zrobic, od tego sa sequencery.

Ja nie mówię, że nie można - to można zrobić nawet całkowicie na żywo, ale wymaga sporego nakładu pracy i spędzenia mnóstwa czasu na przygotowaniach... Nieopłacalne, IMHO i wcale nie dziwię się, że nikogo nie znalazła...
A to, że Wasza wokalistka śpiewa linie Houston, czy Dion (co jej się chwali), wcale nie oznacza, że zrobi dobrze np. Kravitza, choć może odśpiewać go nuta w nutę...
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

jaad75 napisał/a:
A to, że Wasza wokalistka śpiewa linie Houston, czy Dion (co jej się chwali), wcale nie oznacza, że zrobi dobrze np. Kravitza, choć może odśpiewać go nuta w nutę...

To ja go zrobie - tez jestem vokalista - mowia ze mi dobrze idzie :lol:
Ale fakt, caly totalnie dziwny repertuar bylby potem nieuzyteczny na innych imprezach.
Powiedz jej tylko zeby nie przesadzila bo "rozwali impreze"
W koncu jak sie zaprasza gosci to trzeba zapewnic im troche fanu nie tylko parze mlodej
Para mloda musi sobie uswiadomic ze wesele to ich dzien ciezkiej praca a zabawa to jest ale dla gosci :mrgreen:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Allan napisał/a:
Ale fakt, caly totalnie dziwny repertuar bylby potem nieuzyteczny na innych imprezach.
Powiedz jej tylko zeby nie przesadzila bo "rozwali impreze"
W koncu jak sie zaprasza gosci to trzeba zapewnic im troche fanu nie tylko parze mlodej :???:

Widzisz, właśnie o to chodzi, że zespoły weselne grają to, co wydaje im się, że ludzie chcą usłyszeć, a ludzie idąc na taką imprezę, nastawiają się na to, że usłyszą to, co zwykle grają zespoły weselne, a nie to czego naprawdę chcieli by posłuchać i przy czym się pobawić...
I kółko się zamyka... Mnie osobiście, jej wybór odpowiada 100x bardziej, niż to, co zwykło się słyszeć na takich imprezach i przypuszczam, że większości moich znajomych również... Nie spodziewam się na weselu Dream Theater, czy Cynic, ani nawet King Crimson, czy Rush, ale chciałbym być na imprezie, na której muzyka conajmniej mi nie przeszkadza - niestety, większość zespołów "wie lepiej"... I stąd nieśmiertelne "Majteczki w Kropeczki" i inne "hity" obecne w repertuarze niemal każdego zespołu weselnego, a na pytanie, czy grają "One" (U2, nie Metalliki :twisted: ) pytają "a co to jest?" (akurat przy tej rozmowie byłem)...
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

jaad75 napisał/a:
I stąd nieśmiertelne "Majteczki w Kropeczki" i inne "hity" obecne w repertuarze niemal każdego zespołu weselnego, a na pytanie, czy grają "One" (U2, nie Metalliki :twisted: ) pytają "a co to jest?" (akurat przy tej rozmowie byłem)...

Kiedys zagralismy na weselu w bloku zerowym "In your eyes" Petera Gabriela to gorale z southside Chicago patrzyli na nas jak na
zjawisko meteorologiczne i myslalem ze zaraz poleca po ciupagi
Bardzo fajnie natomiast gralo nam sie w latach 93-96 w klubie "Touch of Europe" w Chicago
Gralismy na zmiane z DJ i praktycznie to co chcielismy
A tak wracajac do tematu gralismy 3 tygodnie temu impreze
z tym gosciem http://www.photolookonline.com/
Facet siedzi w Nikonie ale az mi slinka poleciala jak powiedzial ze na takie imprezy
to nie bierze swojego najdrozszego sprzetu - Haselblatt 39Mp, a szkoda
mialbym okazje sobie cos pstryknac :razz:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Allan napisał/a:
Haselblatt

A co to takiego?... :razz:
Zdjęcia na jego stronce mi się nie podobają... :???:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Hasselblad!

Skoro jesteśmy już po ustaleniu kim jest profesjonalista, czym grozi granie na weselach, czym się różni Muzyk od Artysty Muzyka, ile lat ma davaeorn, dlaczego Nikon i Canon*, to ja proponuję rozszerzyć trochę retoryczne pytanie będące tematem tego wątku o:

Kto jest numerem 3 wśród profesjonalistów (oczywiście siedzimy cały czas w formacie małoobrazkowym).


Albo - jeśli temat fotograficzny nie chwyci, proponuję moderatorom zmianę tematu wątku, lub ponowne wydzielenie offa z offa z offa :lol:
---
* Swoją teorię na ten temat przedstawiłem w poście z 06/10, 9:49 - przeszła bez echa, więc albo wszyscy się zgadzają bo takie oczywiste, albo dysputa o weselach i muzyce okazała się jednak ciekawsza.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Ja bym też mógł sporo o weselnym muzykowaniu napisać jako meloman dość często bywający na weselach. Tylko PO CO? Ktoś jeszcze pamięta o czym jest ten wątek?
Wracamy do tematu Moi Drodzy albo zamykam.
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

hmm,
wydaje mi się że w 60%
jest to związane z nazwą/reputacją/"profesjonalnością" marki,

ciekawi mnie czy np. MM byłby w stanie dotknąć
5D z logiem sony :razz:

w moim przypadku od początku słyszałem że canon/nikon jest super
a reszta jest do du**, wydaje mi się że większość osób podświadomie to
łyka.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

kamfil06 napisał/a:
w moim przypadku od początku słyszałem że canon/nikon jest super
a reszta jest do du**, wydaje mi się że większość osób podświadomie to
łyka.

Jeśli nie mają pojęcia o innych markach...
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Sro 08 Paź, 2008   

co u początkujących jest dosyć częste :???:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14