Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Panasonic.
Panasonic nie ma w ofercie co prawda lustrzanek, ale ma fajne bezlustrkowce, z matrycami m4/3. Masz do wyboru całą gamę Panasoników serii G... Od G1 do bodaj G8, poprzez Panasoniki GF, do GH i GX.Ceny od ludzkich do nieludzkich. Popatrz sobie na nie w bazie aparatów i porównaj z cenami na Allegro. Każdy, który wybierzesz będzie dobry.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Domino_PL 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Hmm, poprzeglądałem różne fora, oferty serwisów, pooglądałem dzisiaj aparaty w Mediaexpert (ta, nic innego u mnie nie ma ;) ). W RTV jest promocja na lustrzankę Nikona D3300 za 2499 zł, z dwoma obiektywami, kitem 18-55, tele 55-200, jakaś torba i karta pamięci.
http://www.euro.com.pl/lu...karta-8gb.bhtml
Myślicie, że to dobra oferta?
Bo w sumie czytałem recenzję tej lustrzanki, autofokus na 40 prób, dwa razy trafił w punkt, więc chyba słabo? :/

A co do ofert serwisów, były podane usterki i "najczęściej serwisowane", w tym było:
Canon: EOS 300D, 300D, 350D, 400D, 450D, 10D, 20D, 30D, 40D, 5D, EOS 5D,

Nikon D90, D80, D70, D40, D40x, D60, D300

Pentax k-30, k-50, k-70

oczywiście nie uwzględniłem usterek typu brudna matryca, zalanie, uszkodzenie mechaniczne czy spowodowane wysokim przebiegiem, a usterki, których naprawa jest praktycznie nieopłacalna.

W sumie można się do tego odnieść z dwóch stron, z jednej, że mogą być to najczęściej posiadane urządzenia przez użytkowników, a z drugiej, że są to najbardziej kłopotliwe.

Nie mniej jednak, biorę to pod uwagę, jak coś się stanie w ciągu 2 lat to kit, jest gwarancja, ale jednak elektronika jest tak projektowana, by po 2 latach się psuła i była potrzeba wymiany na nową. Chciałbym, aby po prostu wystarczyła mi lustrzanka te chociaż 4 lata, lub chociaż do osiągnięcia połowy limitu max przewidywanego przebiegu. W sumie to i tak nic pewnego, ale im mniej wadliwych przypadków, tym teoretycznie mniejsze prawdopodobieństwo.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Golumn1978, jaki budżet? Można celować w coś za 1500, a można i za 5000 zł. Lustrzanki masz obecnie dostępne firm Canon, Nikon, Pentax. Panasonic produkuje bezlusterkowce z wymienną optyką. Jak już wspomniał Tutejszyn powyżej, jest cała gama, w zależności od budżetu.

Rozważania co lepsze, lustrzanka czy bezlusterkowiec, wielokrotnie były na forum. Tu masz temat: Lustrzanka czy bezlusterkowiec?, zauważ, że na forum jest cały osobny dział poświęcony bezlusterkowcom.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Domino_PL napisał/a:
Pentax k-30, k-50, k-70
To jasne że jakiś model musi być częściej serwisowany - bo to akurat budżetowe modele. Mimo że korpusy mają lepsze niż aparaty konkurencji w tej samej cenie. Osobiście mam teraz 5-go Pentaxa - (były k-x, K10D, K-5, K-3II i jest K-1) i trzema pierwszymi fotografowałe w różnych warunkach wykonując po 50-60 tysięcy zdjęć i żaden z aparatów nigdy nie miał potrzeby witać się z serwisem. Wiem że K-50 czy 70 są nieco gorzej wykonane niż K-3 , K-5 czy K-1 - ale też mają inną cenę . No i mają 2 lub 3 letnią gwarancję - więc nawet jeśli coś się zepsuje (co może się zdarzyć w każdym systemie - w końcu po coś te serwisy są) to oddajesz do naprawy. Zresztą, żeby wszystkie sprzęty miały tylko takie problemy jak ta czasem nawalająca cewka - to pewnie niejeden by się ucieszył.
Jak tak nasz "entuzjasta Pentaxa" w postaci PDamian będzie tak wszystkich straszył - ludzie w ogóle przestaną kupować cokolwiek... o używkach nie wspomnę... :lol:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Golumn1978 napisał/a:
ką lustrzankę dla amatora za rozsądne pieniądze proponujecie?
W grę wchodzą takie firmy jak:Panasonic,Nikon i Canon.

Przykro mi , ale muszę kolegę poinformować że z lustrzanek na rynku zostały trzy marki: Canon, Nikon i Pentax. Polecam tę ostatnią - Pentax w rozsądnej cenie oferuje lepsze korpusy od reszty - lepsze - czyli takie które mają funkcje i pokrętła w tamtych niedostępne za tę samą cenę oraz lepsze wykonanie (uszczelnienia, nieodłażące gumy itp). Jest tu taki jeden co straszy cewkami - czyli ich awariami podając linki do wpisów na forach - ale gdybyśmy w ten sposób podchodzili do zakupów - to byśmy ich nie robili w nikonie czy canonie i żadnej innej marki. W końcu po coś te serwisy są.
Co do wyboru - oczywiście można bezlusterkowcami -i panasy i olki są ok, tyle że z czasem mała matryca 4/3 przestaje wystarczać i chce się przejść na coś dającego lepszą plastykę przy jasnych szkłach - a różnica między DX a 4/3 jest taka jak między DX a FF. Dlatego jak już bezlusterkowiec - to rozważyłbym np. Fuji z serii X (X1(2) Pro, XE , XT...) lub jakieś sony. W fuji bardzo fajne jest budżetowe szkło 16-50/3,5-5,6 IOS II - bardzo dobrze rysujące w całym zakresie i od pelnej dziury więc naprawdę użyteczne i ze stabilizacją. Póżniej można przejść na jasne zomy lub stałki równie dobrze zrobione.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Jest tu taki jeden co straszy cewkami - czyli ich awariami podając linki do wpisów na forach - ale gdybyśmy w ten sposób podchodzili do zakupów - to byśmy ich nie robili w nikonie czy canonie i żadnej innej marki. W końcu po coś te serwisy są.


http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=50351
 
 
Golumn1978 
Nowy
GOLUMN


Posty: 13
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Budżet jaki przewiduję to 2000 - 2500zł.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Bezlusterkowiec z wizjerem, czy może być bez?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

To albo Pentax K-50 (ze straszną cewką... :lol: ) albo KS2 https://www.google.pl/acl...0Qwg8INA&adurl=
Jeszcze może być bezlusterkowiec https://www.google.pl/acl...QQvhcILw&adurl= XA10 albo XM-1
Bardzo ostry obiektyw 16-50 ze stabilizacją to wszystko co potrzebujesz. Ewentualnie kiedyś jakaś jasna stałka do portretu.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/18177457

http://www.euro.com.pl/se...l?keyword=gx800

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2017 12:42 ]
http://www.ceneo.pl/28202...SRJALE0khFnSew2
 
 
Domino_PL 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Gdyby cały czas była ta oferta zimowa Pentaxa na 3 lata gwarancji - myślę, że byłby nr 1 na liście.

Dobra, podsumuję, bo namieszałem trochę poprzednimi postami.
Budżet: najlepiej 2000-2500zł, górna granica ~3000zł
Zastosowanie: głównie zdjęcia nocne, krajobrazy - czyli tu jakiś obiektyw szerokokątny, najlepiej jasny do zdjęć nocnych, hm stałoogniskowa np. 18 mm z jasnością ok f1.8? Ale pewnie cena takiego obiektywu byłaby dość wysoka.
Użytkowanie w każdych innych warunkach - myślę, że kit 18-55 czy nawet dołożyć do 18-105 z redukcją drgań wystarczyłby.

W chwili obecnej, jeszcze miałem na oku Nikona D5300. Na co jeszcze można zwrócić uwagę?
Poprawcie mnie, jeżeli się mylę z doborem obiektywów do ich przeznaczenia.
Jeszcze jedno, obiektyw np do Nikona niepełnoklatkowego będzie pasował tylko do Nikonów, ale też aby niepełnoklatkowych? Czy jak to wygląda z kompatybilnością obiektywów?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Domino_PL,
https://www.skapiec.pl/si...CFRzPsgodQYgDwQ
+
https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/9250204

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2017 14:32 ]
http://allegro.pl/nikon-d...6794089728.html
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pon 08 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Golumn1978 napisał/a:
Budżet jaki przewiduję to 2000 - 2500zł.

W takim razie scalam do nowego zbiorczego tematu na bieżący rok. Jest już 5 stron do poczytania.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

komor, ale bałaganu narobiłeś.
Teraz nie wiadomo do którego pytającego to były odpowiedzi.
Mój post Wysłany: Dzisiaj 12:39 był kierowany do Golumn1978.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

PDamian, jak ludzie zakładają co chwilę te same tematy, to takie są skutki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10