Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix dmc-gf3 + obiektyw fisheye ?
Autor Wiadomość
lukson84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   Panasonic Lumix dmc-gf3 + obiektyw fisheye ?

Witam, jestem posiadaczem Panasonica Gf3. Do tej pory zdjęcia robiłem na standardowym kitowym obiektywie 14-42 i postanowiłem zakupić coś szerszego. Wybór padł na SAMYANG 7.5mm F3.5 UMC obiektyw FISH-EYE Micro 4/3 i tu moje pytanie czy to połączenie ma sens. Czy warto doinwestowywać tego 3 letniego Panasa a czy raczej zakupić nowszy aparat do tego typu obiektywu? Zdjęcia jakie będę chciał nim robić to głównie jakieś widoczki krajobraz itp
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   Re: Panasonic Lumix dmc-gf3 + obiektyw fisheye ?

lukson84 napisał/a:
Witam, jestem posiadaczem Panasonica Gf3. Do tej pory zdjęcia robiłem na standardowym kitowym obiektywie 14-42 i postanowiłem zakupić coś szerszego. Wybór padł na SAMYANG 7.5mm F3.5 UMC obiektyw FISH-EYE Micro 4/3 i tu moje pytanie czy to połączenie ma sens. Czy warto doinwestowywać tego 3 letniego Panasa a czy raczej zakupić nowszy aparat do tego typu obiektywu? Zdjęcia jakie będę chciał nim robić to głównie jakieś widoczki krajobraz itp


Po pierwsze - czy zdajesz sobie sprawę jakie efekty produkuje rybie oko? To jest obiektyw dość specjalny - bardzo mocno wszystko zniekształca.
Po drugie - jeśli jesteś zadowolony z efektów jakie produkuje Twój GF3 to po co masz go wymieniać? Możesz kupić obiektyw - przecież mając już parę obiektywów do m4/3 kupisz kiedyś następny korpus i one będą na nim działały (nie sądzę, aby system m4/3 zniknął szybko z rynku...). Jeśli chcesz jednak korpus wymienić, to czemu nie.
 
 
lukson84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

Wiem jaki efekt daję rybie oko i głównie z tego powodu chce go kupić :) ponoć da się później naprostować na kompie jak zacznie drażnić ;) No i fakt zawsze wchodzi w grę późniejsza wymiana korpusu

[ Dodano: Pią 30 Paź, 2015 19:39 ]
A może ktoś z forumowiczów użytkuje podobny set i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

lukson84 napisał/a:
Wiem jaki efekt daję rybie oko i głównie z tego powodu chce go kupić :) ponoć da się później naprostować na kompie jak zacznie drażnić ;)


OK. Chcesz rybę, kupuj rybę.
Jakoś się wyprostować da, ale... lepiej wtedy kupić rektylinearny obiektyw szerokokątny i ewentualnie (jak definitywnie drażni) sprzedać rybie oko.
 
 
lukson84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 31 Paź, 2015   

Jaki w takim razie rektylinearny mógłbyś polecić w podobnym zakresie cenowym +- ok. 1000 zl ?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 31 Paź, 2015   

lukson84 napisał/a:
Jaki w takim razie rektylinearny mógłbyś polecić w podobnym zakresie cenowym +- ok. 1000 zl ?


do mikro 4/3 jest niejaki problem z tanimi szerokimi kątami. Samyang robi 10 mm i 12 mm (tego ostatniego za ca. 1000 zł kupisz) ale... ta 12 to bardzo względne takie sobie ultra szerokaokątne jest.
Opcją jest Olympus 9-18 kupowany za granicą: na amazon.de czy niemieckim ebeyu za używkę ca. 300 Euro. Raczej bym w tym kierunku poszedł. To naprawdę fajny obiektyw.
 
 
lukson84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 31 Paź, 2015   

Ok dzięki za info faktycznie ten wydaje się już konkretny tylko nie wiem czy mój budżet to ogarnie ;) a może ewentualnie jakaś alternatywa z adapterem ?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 31 Paź, 2015   

Lukson, w tym biełgy nie jestem, nie pomogę.

Jednak 10mm obiektyw na klatkę 135 - a raczej takie są adaptowalne w interesującym Cię zakresie cen - to było już duże bydlę...
 
 
lukson84 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 06 Lis, 2015   

Ok, przekonałeś mnie, zacząłem szukać tego Olka 9-18 :) coś tam znalazłem i mam pytanie - czy używka, jak twierdzi właścicielka w "idealnym stanie" (jeszcze tylko miesiąc gwarancji), w cenie 1900 zł do negocjacji to rozsądna opcja ? Widziałem na niemieckich aukcjach - używki dobijają i tak minimum do 1600-1800 zł tyle, że tam już nie mam możliwości wcześniejszego wglądu na żywo. Obiektyw będę oglądał w niedzielę i zastanawiam się ile można by urwać jeśli faktycznie sprzęt będzie w super stanie ?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

Zerknij czy ten 9-18 ma poprzeczny luz na tubusie i daj znać :) . Pewnie ma, bo widziałem to w kilku egzemplarzach, taka przypadłość... Mój ma malutki, raczej wyczuwalny niż zauważalny, na zdjęcia to nie wpływa. Co do ceny to powiem tak, sam się zastanawiam nad sprzedażą swojego i na 1900 nie liczę (a gwarancji jest jeszcze ponad pół roku)

RB, a jak Twoja sztuka, bo zdaje się masz to szkło?
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

lukson84 napisał/a:
Ok, przekonałeś mnie, zacząłem szukać tego Olka 9-18 :) coś tam znalazłem i mam pytanie - czy używka, jak twierdzi właścicielka w "idealnym stanie" (jeszcze tylko miesiąc gwarancji), w cenie 1900 zł do negocjacji to rozsądna opcja ?

Za taką cenę kupisz nowy z pełną gwarancją.
Niedawno nowe były po ok 1300 - 1400 w letniej promocji.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

snufkin napisał/a:
Cytat:
esiąc gwarancji)w cenie 1900 zł do negocjacji to rozsądna opcja ?

Za taką cenę kupisz nowy z pełną gwarancją.


A dzisiaj to gdzie?

TS napisał/a:

RB, a jak Twoja sztuka, bo zdaje się masz to szkło?


Dobrze. Ale wyczuwaniem słabo wyczuwalnych luzów się za bardzo nie zajmuję.
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

RB napisał/a:
snufkin napisał/a:
Cytat:
esiąc gwarancji)w cenie 1900 zł do negocjacji to rozsądna opcja ?

Za taką cenę kupisz nowy z pełną gwarancją.


A dzisiaj to gdzie?

Kilka przykładowych sklepów z taką ceną (459 EUR):
http://www.amazon.de/dp/B...EdEg_JZjY139zSA
http://www.mediamarkt.de/...d=-3&uympq=vpqr
http://www.saturn.de/de/p...-6-1290600.html
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

lukson, kupuj nówkę z Niemiec. Bo obawiam się, że ta Pani za 1.5 tys Ci sprzedać nie zechce.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015   

Aktualnie najtańsza okazja 8-18 z ceneo to 2270 zł. W ostatnim okresie mamy raczej tendencję spadkową złotówki więc parę tygodni temu promocje mogły być znacznie bardziej atrakcyjne.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10