Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do makro
Autor Wiadomość
Spark 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

komor

A niech sobie wypisuja jasełka
Taka gmina.

dranio

klasyczne jakie można "spotkać" , na razie planuje 1:1.
Być może zamiast szczebel wyżej przeskocze w mikroskop w prawdziwe makro,ale powyższe zostanie gdyż lubie glizdy i szczypawki.

igorax

Do jakich porównujesz ?
Ostatnio zmieniony przez goltar Pią 13 Cze, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

igorax, ja mam Pentaxa D-FA 100/2.8, który jest dokładnie tą samą konstrukcją, co Tokina (BTW, uważam, że Tamron 90, jest lepszy) - Voigtlander 125 jest w zupełnie nieosiągalnej dla tych szkieł lidze.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Podobno jakieś zasady netykiety tu obowiązuja jakoś nie widzę żeby tego ktoś tu pilnował.
Ostatnio zmieniony przez goltar Pią 13 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Korzysta ktoś ze szkła Canon 60 mm f/2.8 EF-S Macro USM?
Mało o nim można znaleźć o nim opinii, czy to pozytywnych, czy negatywnych...
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Karipu napisał/a:
Korzysta ktoś ze szkła Canon 60 mm f/2.8 EF-S Macro USM?
Mało o nim można znaleźć o nim opinii, czy to pozytywnych, czy negatywnych...


Mój kolega to swego czasu miał ale szybko wymienił na 100mm f/2.8 USM Macro.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Karipu, do makro owadów, to to ma trochę za krótki dystans roboczy...
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Robaków za często fotografować nie będę, zdecydowanie bardziej wolę kwiatki, ale też nie jestem jakimś maniakiem...
Chodzi mi raczej o jakąś portretówkę z możliwością zrobienia makro.
Takie uzupełnienie Tamrona 17-50 i Canona 70-200/4.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

W takim razie lepiej dłuższą o 10mm Sigmę 70/2.8...
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

rafalg napisał/a:
Podobno jakieś zasady netykiety tu obowiązuja jakoś nie widzę żeby tego ktoś tu pilnował.
Spokojnie, pilnuje. Sam jednak także mógłbyś nie odpowiadać w podobnym stylu :(
Spark za takie wypowiedzi następnym razem będzie ostrzeżenie.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Spark, jeśli chodzi o makro robali to AF jest najważniejszy! Jeśli ktoś więc ma body Canona to obiektywu firmowego nic w tej kwestji nie przebije. Bawię się w makro dopiero co, ale widzę, że bez szybkiego AF z poruszającym się robalem, po ruszającym się na wietrze liściu, z latającą ręką, nie ma szans! :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

arietiss napisał/a:
Spark, jeśli chodzi o makro robali to AF jest najważniejszy!

Widać, że krótko bawisz się w makro, bo to jedna z dziedzin fotografii, w której AF-u nie używa sie prawie wogóle... :lol:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

I tu chociaż raz zgadzam się z moim przedmówcą. Robale najlepiej fotografować wcześnie rano. One wtedy są bardzo powolne ze względu na temperature i daje się je łatwo namierzać. Wtedy można spoko ręcznie ostrzyć tam gdzie się chce i manipulować głębią ostrości.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

Dzięki za podpowiedź! Niestety ze względu na pracę miałem okazję tylko po południu. Z ręcznym ostrzeniem nie mogłem za nimi nadążyć... :lol:

[ Dodano: Sob 14 Cze, 2008 00:25 ]
Jaad75, widzę, że masz sporą wiedzę. Pisałeś na innym wątku o obiektywie makro:
jaad75 napisał/a:
długoscią helikoidy i zakrzywieniem płaszczyzny ostrości...
Mógłbyś mi to wyjaśnić? Będę wdzięczny...
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

Spark napisał/a:
Do jakich porównujesz ?

do tamrona i canona.
jaad75 napisał/a:
igorax, ja mam Pentaxa D-FA 100/2.8, który jest dokładnie tą samą konstrukcją, co Tokina (BTW, uważam, że Tamron 90, jest lepszy)

całkiem możliwe że lepszy, ale dla mnie bardzo istotną rzeczą jest też jakość wykonania a w tym wypadku tamron ustępuje miejsca tokinie; no chyba mi przyznasz rację jaad?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

Chodzi o długość "gwintu" w którym porusza się grupa soczewek odpowiedzialna za ustawienie ostrości, co przekłada się na długi obrót pierścienia ostrości i możliwość precyzyjniejszego jej ustawienia. Oczywiście przekłada się to też na wolniejsze działanie AF, stąd popularne w obiektywach makro limitery, odcinające ostrzenie AF na najkrótszych dystansach...
Płaszczyzna ostrości jest w większości obiektywów mniej lub bardziej zakrzywiona - w obiektywach makro, konstruktorzy starają się o utrzymanie maksymalnie płaskiej powierzchni...

[ Dodano: Sob 14 Cze, 2008 01:00 ]
igorax napisał/a:
całkiem możliwe że lepszy, ale dla mnie bardzo istotną rzeczą jest też jakość wykonania a w tym wypadku tamron ustępuje miejsca tokinie; no chyba mi przyznasz rację jaad?

Akurat D-FA100 jest wykonany bardzo kiepsko, ale wierzę, że Tokina jest mechanicznie lepsza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11