Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 25 Paź, 2009
Leika, czy warta swojej ceny, a jeśli to dlaczego i dla kogo
Autor Wiadomość
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

krewzszafy, obawiam sie ze przeceniasz siłe nabywcza przecietnego obywatela zachodniej Europy. BTW: Kto kupuje aparat i poprzestaje na jednym szkle?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dadan.mafak 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

mszczyrek napisał/a:
krewzszafy, obawiam sie ze przeceniasz siłe nabywcza przecietnego obywatela zachodniej Europy. BTW: Kto kupuje aparat i poprzestaje na jednym szkle?

zapewne z niewyjasnionych przyczyn w Polsce nigdy nikogo nie spotkalem z Leica a w Danii chyba paredziesiat osob.
i akurat w tym systemie wielu ludzi poprzestaje na jednym-dwoch obiektywach.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Chyba najlepiej sytuację z Leicą podsumował Ken Rockwell ;)

dadan.mafak napisał/a:
moge powiedziec "jaka cena, taki produkt"


Czy tyczy się to też paska wycenionego na 499zł? Płacę za skórę? Hm.. gdyby to była skóra z krokodyla chociaż ;) ... A może w tym przypadku płaci się tylko za markę?
Fakt, że przy cenie aparatu 22500 te 500zł już nie robi różnicy, ale.. No właśnie.
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Sob 24 Paź, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

mszczyrek w leice pięć obiektywów jest niepotrzebne. Niektóre sądy o Leice wynikają chyba z nieobcowania z dalmierzowcami.
 
 
dadan.mafak 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

wymazy Kena nie maja dla mnie zadnej wartosci. w ten sposob mozna wyjasnic wszystko wszystkim. a porownanie do Maybacha swiadczy o jego glupocie albo o tym, ze ma za glupcow czytelnikow - z jednej strony ogolocony ze wszystkiego malutki aparacik stworzony tylko do robienia zdjec a z drugiej pomnik techniki dla szejkow, mafiozow i innych multibogaczy. z maybachem to bardziej mi sie 1Ds + 85/1:1.2 kojarzy...
co do paska...naprawde myslisz, ze gdyby Nikon robil skorzane paski w takich ilosciach jak Leica to byly by tansze?
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Marian napisał/a:
mszczyrek w leice pięć obiektywów jest niepotrzebne. Niektóre sądy o Leice wynikają chyba z nieobcowania z dalmierzowcami.

Trzeba sie tylko zastanowic co to naprawde oznacza.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

dadan.mafak, Może i masz rację.. Tylko wydaje mi się że więcej się tych Nikonów 1Ds sprzeda niż M9'ek... ;)

Tak - gdybym kupił leice też bym się czuł wyjątkowy :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

hijax_pl napisał/a:
Czy tyczy się to też paska wycenionego na 499zł?


Ale to akurat nie jest argument, różne duperele w firmach potrafią kosztować chore pieniądze, nawet jak produkt główny jest poddawany presji cenowej. Przecież to samo masz w Canonie czy Nikonie, gdzie głupi pilot kosztuje 200-300 zł, a zbliżony na Allegro jest za 40 zł. Myszka Apple też kosztuje 300 zł, choć ich laptopy cenowo konkurują z Toshibą czy Lenovo o zbliżonym wyposażeniu. Reflektor do Mercedesa też może kosztować 8 kafli w serwisie, choć za tyle można kupić już prawie cały nowy samochód :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

No właśnie o to mi chodzi - płaci się za markę.. za firmę. :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

dadan.mafak napisał/a:
wymazy Kena nie maja dla mnie zadnej wartosci


Akurat to: Leica M9 proponowałbym przeczytać tym, którzy są zainteresowani i czytają po angielsku. Jest tam parę informacji i przemyśleń, których w testach nie ma lub nie zwracamy na nie uwagi (np. waga zestawu i co z tego wynika).

hijax_pl napisał/a:
No właśnie o to mi chodzi - płaci się za markę.. za firmę.


Ale co w tym nowego i co z tego wynika? Samsung GX-20 kosztuje mniej niż Pentax K20. Czy Pentax nabija w butelkę swoich klientów? Jak już napisano w tym wątku, cena jest skomplikowanym zjawiskiem, na pewno kwestie popytu, podaży i prestiżu mają też znaczenie, ale poza tym jest jednak coś jeszcze. A nasz byt kształtuje naszą świadomość, jak zauważył klasyk… :)
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 24 Paź, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Jeśli przy skórach coś ma miejsce, to nie oznacza że ma też przy obiektywach. A my chyba o obiektywach rozmawiamy.
Zresztą i skóry są różnej jakości, i mała wielkość zamówienia u producenta skór, i jeszcze parę innych czynników wpływa na cenę, a wy ciągle tylko jednego się trzymacie: marka, marka...marka.
Kto wie czy ceny Leici nie są bliskie kosztów. Dlaczego? Przecież wyniki finansowe Leici od lat nie wskazują na to, aby ceny były rażąco wyższe od kosztów, bo by wtedy osiągała wysokie stopy zysku, a tak nie jest od lat.

[ Dodano: Sob 24 Paź, 2009 20:55 ]
Dzięki Komor za odsyłacz o M9.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Marian napisał/a:
Kto wie czy ceny Leici nie są bliskie kosztów.


Właśnie palnąłem się w czoło łopatą, że nikt wcześniej tego nie skonstatował w tym wątku!

Dobra, zamykam na chwilę, żeby wydzielić skromną dyskusję o obiektywie od dyskusji o Leice jako takiej.

Edit, już otwarte.
 
 
WalterW 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

hijax_pl napisał/a:
Mogę wprowadzić trochę zamieszania w tej dyskusji?

Powszechnie wiadomo że dzisiejsza robotyka jest sprawniejsza, dokładniejsza, bardziej sumienna od czynnika ludzkiego. Wynika z tego że takie obiektywy można produktować w zakładzie totalnie zautomatyzowanym. Przy odpowiednim sterowaniu można by było osiągnąć nieosiągalny dziś stopień powtarzalności produkcji. I zamiast 1 obiektywu dziennie można by było produkować powiedzmy 100. Codziennie...

Ale tak nie jest. Dlaczego? Bo wtedy nie można by wytłumaczyć ceny... Z 6tyś musiałaby spać do okolic 2tyś. To nie pasuje producentom. To nie pasuje też klientom. Bo świat się już przyzwyczaił że za Leice się płaci dodając do ceny dwa zera. I jak nagle się okaże że można taniej - to już nie będzie ta doskonała, stara Leica...

Właśnie tak myślę...
Jak masz pojęcie to wiesz że samą produkcją zajmują się automaty i maja świetną powtarzalność. Montażem zajmują się ludzie bo nie ma lepszej i sprawniejszej maszyny. Można wszystko (prawie wszystko) automatyzować i starać się wycisnąć nie wiadomo jaką jakość ale ilu dodatkowo ludzi musisz zatrudnić do kontroli automatów? Ostatecznie okaże się że wydałeś masę siana na maszyny i technologię i sporo na wykwalifikowanych ludzi i osiągnąłeś dotychczasową jakość lub nawet wyższą, która tak naprawdę już jest niepotrzebna. A jak produkcja nie jest za duża bo produkt nie jest masowy to wszystko to nie ma sensu.

Dlaczego nikt nie nazywa głupkami/ludźmi nie znającymi się tych którzy kupują drogie limuzyny?

Dlaczego uważacie ludzi za głupków, bo inaczej nie mogę wyjaśnić tej dyskusji, każdy ma swój rozum i możliwości i postępuje zgodnie z nimi, chcesz i możesz sobie pozwolić to kupujesz jak nie to nie :???:
 
 
dadan.mafak 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

komor napisał/a:


Akurat to: Leica M9 proponowałbym przeczytać tym, którzy są zainteresowani i czytają po angielsku. Jest tam parę informacji i przemyśleń, których w testach nie ma lub nie zwracamy na nie uwagi (np. waga zestawu i co z tego wynika).


faktycznie, niezle :)
podsumowanie przy pierwszym zdjeciu rowniez:
http://kenrockwell.com/leica/m9/examples.htm

ja sporadycznie cos napisze bo ciezko mi czasami czytac i przejsc obojetnie obok pewnych radykalnych stwierdzen ktore sie zdazaja przy dyskusjach o produktach Leici. nie mam zadnej misji ani moje ego nie czuje sie lepiej jak cos napisze - po prostu dla niektorych jest to to co potrzebuja najbardziej. nie robie cyfra, mam wielke zaplecze do produkcji analogowych odbitek, od malego obrazka do 5x7cala czy panoram 6x17, tak w kolorze, cz-b jak i na slajdach. mam do roznych zadan rozne aparaty, duzy zestaw Contaxa, Pentaxy 67, rozne wielkie formaty i pare innych aparatow. i najczesciej robie dalmierzem (do niedawna Hexar RF, teraz M6) i gdybym mial ze wszystkiego zrezygnowac to zostawilbym wlasnie M6, 3 obiektywy, rzutnik maloobrazkowy i maloobrazkowy powiekszalnik Leitza...bez reszty moge zyc, bez tego nie :) i jedyne kryteria tego wyboru to jakosc odbitek i latwosc fotografowania. body + 50mm na szyi, w jednej kieszeni 28 lub 35, w drugiej 90mm. tak ide do kiosku po fajki i tak jade gdzies daleko na tydzien. i nie ma dla mnie alternatywy dla tego zestawu - powtorze - dla mnie - tylko jakos trzesie mnie i troche smutno jest jak czytam opinie o snobach czy przeplacaniu...no ale takie zycie, mam nadzieje, ze z czasem ludzie i w Polsce zrobia sie troche bardziej tolerancyjni i jakos beda z tym zyc, ze dla jednego Canon czy Nikon jest tym co spelnia jego oczekiwania a dla drugiego taki maly snobistyczny aparat bez zoomow i af...tego bym sobie zyczyl. a tymczasem ide zrobic jakas odbitke z nowego nabytku (Summilux 75/1.4 - daje sie tym zrobic ostre zdjecie przy czasie 1/8sek - bez statywu i stabilizacji, byleby tylko lapy nie lataly :)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

W pełni podzielam pogląd, że M9 to najlepszy cyfrowy aparat jaki do tej pory pojawił się na rynku.
Jedyny problem to
- czy już teraz wejść w M9, wiedząc że cyfra nadal będzie się zmieniała, i to nie wiadomo jeszcze w jakim kierunku
- czy pozostać przy filmowych M7 albo MP.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15