Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy model???
Autor Wiadomość
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010   

Jeszcze jedno porównanie:
http://www.youtube.com/watch?v=hBox_wfAM08
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010   

caravela napisał/a:
Jak kupisz samodzielnie sprzęt to mówią dlaczego nie pytałeś, jak pytasz to mówią najpierw kup później porównój:)))

Coś w tym jest. :) Ale akurat trafiłeś na temat w którym większość osób póki co nie ma wielkiego doświadczenia – większość z nas używa jednak lustrzanek i z bezlusterkowcami ma niewielki kontakt. Stąd kłopot z łopatologicznym wykładem.

caravela napisał/a:
Osobiście wolałbym, żeby przy testach np. bezlusterkowców był prowadzony ranking modeli (np. kategoria najładniejsze zdjęcia na ustawieniach automatycznych, najlepsze makro, itd.)

Mission impossible, za dużo subiektywnych czynników, zależności od zmiennych warunków, itd.
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010   

Po obejrzeniu większości recenzji video na youtube i przeczytaniu sporej ilości tekstu wybieram GF1.

Jak zawsze jak przymierzam się do jakiegoś zakupu kolejna rzecz mnie martwi... ponoć GF2 się zbliża:)))
 
 
michalng 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: z Wawy
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010   

caravela napisał/a:

Jak zawsze jak przymierzam się do jakiegoś zakupu kolejna rzecz mnie martwi... ponoć GF2 się zbliża:)))


Tym to się nie przejmuj. Zawsze coś się zbliża. :) Jak będziesz się martwił takimi sprawami to nigdy nic nie kupisz.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Lis, 2010   

caravela napisał/a:
...ponoć GF2 się zbliża:)))


I bardzo dobrze, że się zbliża. Poczekaj trochę, a GF1 zacznie tanieć.
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

Orientujecie się może gdzie można najtaniej kupić ten aparat z tym najcieńszym obiektywem (ile kosztuje samo body i ile obiektyw)?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

caravela napisał/a:
Orientujecie się może gdzie można najtaniej kupić ten aparat z tym najcieńszym obiektywem (ile kosztuje samo body i ile obiektyw)?

W sklepie za granicą lub na aukcji. A swoją drogą, skoro w styczniu wejdzie GF2, to - jak pisze - Luke_S, lepiej poczekać, bo GF1 może stanieć, jak E-P1 po wejściu dwójki.
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

Nie ukrywam, że trochę liczę na to, że ceny delikatnie spadną ale jak będzie faktycznie to zobaczymy.

A czy macie może namiar na sklep, który sprzedaje GFI i obiektywy do niego (czy jest sprzedawany w zestawach z obiektywem, czy osobno?), najbardziej interesuje mnie ten krótki obiektyw (chyba naleśnik?):)
 
 
Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010   

A ja wtrącę swoje :twisted:
Dlaczego nie Samsung NX10 / NX100??

[ Dodano: Pią 05 Lis, 2010 09:44 ]
Portrety jak widać lubi ( zrobione NX100 + 20-50mm)


Samsung NX100 Sample images - Face by samsungzone, on Flickr

Pełen rozmiar
http://farm5.static.flick...5ec798c31_o.jpg
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Powiem szczerze, że specjalnie się nie przyglądałem możliwościom technicznym samsunga. Nie wiem czy w fotografii, aż tak dobrze samsungowi idzie, poza tym design tego aparatu nie bardzo przypada mi do gustu.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Ale takie zdjęcie można zrobić każdą puszką z kitowym obiektywem. Więc to, że NX daje fotografowi możliwość wykonania takiego zdjęcia nie może być powodem jego wyboru. Musiało chodzić o jakieś inne cechy.
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Luke_S napisał/a:
Ale takie zdjęcie można zrobić każdą puszką z kitowym obiektywem. Więc to, że NX daje fotografowi możliwość wykonania takiego zdjęcia nie może być powodem jego wyboru. Musiało chodzić o jakieś inne cechy.


Myślę że to zdanie powinno raczej brzmieć tak: "Ale takie zdjęcie można zrobić też NX100 z kitowym obiektywem. Więc to, że nie tylko klasyczna lustrzanka daje fotografowi możliwość wykonania takiego zdjęcia nie może być powodem pomijania bezlusterkowców. Musiało chodzić o jakieś inne cechy.

Np. AF, szpan, itd. :mrgreen:
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

GoOrange napisał/a:
Myślę że to zdanie powinno raczej brzmieć tak: "Ale takie zdjęcie można zrobić też NX100 z kitowym obiektywem...


Przecież to zdjęcie było zrobione tym aparatem. Pisanie, że można też je zrobić aparatem, którym przecież zostało zrobione, byłoby bez sensu.

GoOrange napisał/a:
Więc to, że nie tylko klasyczna lustrzanka daje fotografowi możliwość wykonania takiego zdjęcia nie może być powodem pomijania bezlusterkowców. Musiało chodzić o jakieś inne cechy.


Ale ja nie pytałem, jakie cechy sprawiły, że kolega "pomija bezlusterkowce". Tym bardziej, że ich nie pomija, a wręcz przeciwnie. Pytałem o cechy, które sprawiają, że je faworyzuje.
 
 
caravela 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

Przed zakupem mam jeszcze kilka pytań.

1.Czy obiektywy od innych modeli, firm (np. olympus) pasują do GF1?
2. Dlaczego GF1 tak ciężko kupić (w media i innych sklepach są PEN-y, NEX-y) a GF1 nie mają? Czy nie będzie z GF1 problemu w dokupywaniu akcesoriów?
3.W jakich cenach są poszczególne obiektywy i, który najlepszy do (szybkich zdjęć, makro, portret)? Pytam bonie wiem czy kupić samo body czy z obiektywem

Pozdrawiam.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

caravela napisał/a:
1.Czy obiektywy od innych modeli, firm (np. olympus) pasują do GF1?


Wszystkie obiektywy z standardzie μ4/3 będą pasować, niezależnie od producenta.

caravela napisał/a:
2. Dlaczego GF1 tak ciężko kupić (w media i innych sklepach są PEN-y, NEX-y) a GF1 nie mają?


Pewnie dlatego, że ma dużo guzików i przeciętny klient MM nie jest nim zainteresowany.

caravela napisał/a:
Czy nie będzie z GF1 problemu w dokupywaniu akcesoriów?


Przez net raczej nie.

caravela napisał/a:
3.W jakich cenach są poszczególne obiektywy i...


www.skapiec.pl

caravela napisał/a:
...który najlepszy do (szybkich zdjęć, makro, portret)?


Do makro pewnie 45 mm macro, a do portretów pewnie 20 mm f/1,7. Do szybkich zdjęć to nie wiem, bo nie wiem, czym są szybkie zdjęcia.

caravela napisał/a:
Pytam bonie wiem czy kupić samo body czy z obiektywem


Samym body zdjęć nie zrobisz.

P.S. Kup kompakta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9