Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 19 Paź, 2008
Canon 40D+17-55 IS Problem!!
Autor Wiadomość
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

ojjooj :) Sie nie czyta najlepszej strony na świecie, to taki efekt potem jest :)

Arkadiusz Olech / Krzysztof Mularczyk napisał/a:
W przypadku 40D można śmiało powiedzieć, że zerowy stopień wyostrzania daje zdjęcie rzeczywiście nie wyostrzone. Prezentowane wcześniej zdjęcia scenki były wykonywane właśnie przy wyostrzeniu równym 0. W porównaniu do 20D i Nikona D200 widać wyraźną różnicę pod tym względem - te aparaty w ustawieniach neutralnych wyostrzały jednak JPG-i.

Spójrzmy jednak na wycinki poniżej. Są to zdjęcia wykonane przy tych samych ustawieniach (dla 100 ISO) ale dla wyostrzenia kolejno 0, 3 i 7. Tutaj wyraźnie widać, jak wyostrzenie wpływa na jakość obrazu. Jeśli ustawimy większy stopień wyostrzenia niż standardowy, to zdjęcie wprost z aparatu będzie się prezentować o wiele lepiej.


http://www.optyczne.pl/57...brazu_JPEG.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

Darecki2005, Nie dziw się że Cię wszyscy krytykują, po prostu jak do tej pory nie pokazałeś nam żadnego zdjęcia które wskazywało by na to że masz jakiś problem. Piesek jest zrobiony na czasie 1/6 wiec nie ma szans żeby był ostry. Nie patrz na to ile żarówek jest w okół tylko patrz na to jaki czas naświetlania aparat pokazuje. Nikt nie zaprzecza że możesz mieć walnięty obiektyw lub puszkę ale to może Ci ktoś powiedzieć dopiero jak pokażesz dobrze wykonane zdjęcie.
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

Ale te wszystkie zdjęcia co pokazywałem są i tak na wyostrzaniu 5 i 6, jesli zrobię na 7 to nieraz jest mydełko nieraz przeostrzy w jednym miejscu masakrycznie. Odnośnie wyostrzania w tym wątku jest tez tak samo napisana opinia jak u mnie. Nawet to zdjęcie z pola jakoś nie wydaje mi sie zeby ono było ok. Owszem nie jest strasznie zamydlone ale nie jest i czyste jak być powinno
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

stary, czego Ty oczekujesz?

Czy uważasz, że jakiekolwiek moje zdjęcie jest ostrzejsze od Twoich?

Bo ja nie. Jak chcesz, to możemy się zamienić na sprzęt i będziesz miał z głowy :)
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

mavierk napisał/a:
stary, czego Ty oczekujesz?

Odpowiedz prosta. oczekuje takiego efektu za tą kasę jaką dałem za obiektyw
http://lenstip.com/plikioptyczne/can17-55_fot4.jpg
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

zawsze możesz oddać szkło na żytnią, może akurat coś poradzą :)
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

Chyba zaryzykuje i tak zrobię. Jesli na gwarancji sie wysyła to nie płacę nic za to jak by sprzęt był ok?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

a czy nie lepiej byłoby najpierw pójść do sklepu i sprawdzić z innym egzemplarzem? A nóż widelec :)
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

hmmm w Białymstoku nie mam możliwości nawet kupna tego obiektywu, gdyż juz sie orientowałem wiec i ze sprawdzeniem lipa.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

Darecki2005, zrób kilka porządnych zdjęć na polu (dworze jak kto woli :wink: ) przy dobrym oświetleniu, przy krótkich czasach naświetlania, różnych przesłonach, wybierz środkowy punkt AF, ISO 100 lub 200 i przede wszystkim wybierz świadomie parametry naświetlania, nie polegaj na trybie Auto. Pokaż rezultaty. Tutaj na forum jest wiele ludzi którzy na pewno szybko, fachowo i chętnie Ci pomogą ocenić twój sprzęt :wink:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

Po raz kolejny mamy przyklad rozumowania polegajacego na tym, ze to wina szkla a nie fotografa.
novy napisał/a:
do tej pory nie pokazałeś nam żadnego zdjęcia które wskazywało by na to że masz jakiś problem

Dokladnie.
Sugerowalismy jak masz zrobic zdjecia testowe. To bylo wczoraj. Nadal tych zdjec nie ma. Sa za to takie, ktore nic nam nie mowia.
Cytat:
Możecie mnie dalej krytykować ale bendę uparcie dążył ze mam racje

No to skoro tak uwazasz, to po co my tu jestesmy?
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

MC napisał/a:
No to skoro tak uwazasz, to po co my tu jestesmy

Przepraszam nie o to chodziło. Zdjęć testowych nie robiłem ale dziś troszkę na zewnątrz cyknąłem i znów mi sie wydaje zdjęcie mydlate, nie wiem po co sie tyle wykosztowałem na obiektyw który miał być ok a na kicie zdjęcia oglądałem na tym forum lepsze.

http://www.fotosik.pl/pok...f8667b850b.html
http://www.fotosik.pl/pok...a9caeece6f.html
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

Darecki2005, jak chcesz to mozemy spróbowac na mojej puszce, a ja dam ci 17-40 i parę innych do przeyestowania i bedziesz wiedział wszystko.
wiadomośc na pw.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

Na obu zdjęciach wygląda na to że ostrość złapana jest na krzak z lewej strony, poza tym masz dość dużą połać nieba w kadrze dlatego reszta jest dość ciemna. Zrób coś z bliższej odległości i zwróć uwagę gdzie aparat ustawia ostrość.
 
 
Darecki2005 
Uczestnik


Posty: 84
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

novy napisał/a:
masz dość dużą połać nieba w kadrze dlatego reszta jest dość ciemna

Masz rację ale nie w tym rzecz. Przy robieniu zdjęcia tzn na obu uaktywniły sie 4 punkty AF, na pierwszym żaden nie był na krzaku, na drugim jeden kawałeczkiem załapał krzaka ale minimalnie. Mam i zdjęcie jasniejsze lecz lekkie mydło jest takie samo, nic to nie zmienia.novy, jesli nawet wg Ciebie ostrość jest na krzaku to jakoś on mocno mydlany wyszedł.
krisv740 napisał/a:
Darecki2005, jak chcesz to mozemy spróbowac na mojej puszce, a ja dam ci 17-40 i parę innych do przeyestowania i bedziesz wiedział wszystko.
wiadomośc na pw.

Wysłałem Ci Pw czy pasuje Ci dziś sie spotkac?

[ Dodano: Pią 07 Lis, 2008 20:44 ]
Witam wszystkich po krótkiej przerwie. Chciałbym podziękować wszystkim za opinie a zwłaszcza tym którzy mnie skrytykowali a chwalili sprzęt. Otóż dziś odebrałem aparat po wizycie na żytniej i widzę ze dostałem nie ten aparat co wysłałem. Zdjęcia są piękne i naprawdę teraz widzę ostrość i jakość zdjęć, a dla tych co mówili ze zdjęcia są ostre to musze powiedzieć jako ciemny człowiek w fotografi ze chyba ostrych zdjęć nie widzieli. Robiłem zdjęcia na tych samych parametrach co wczesniej i bez lampy przy samych żarówkach aby dać jakieś wzorce porównawcze do poprzednich zdjęć(zdjęcia prosto z aparatu) jest róznica??
http://www.fotosik.pl/pok...6e313bdd5c.html

http://www.fotosik.pl/pok...80f37801f8.html

http://www.fotosik.pl/pok...1f99a15215.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11