Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon 1 V1 - test aparatu
Autor Wiadomość
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lut, 2012   

hijax_pl napisał/a:
.Bezlusterkowce, które to Ty utożsamiasz z substytutami lustrzanek.

Utożsamiam dlatego że do lustrzanek dzieli ich mały krok, a do kompaktów lata świetlne.
NX-5 napisał/a:
a V1/J1 nie wepchniemy do bezlusterkowców
hijax_pl napisał/a:
Dlaczego? :razz: :mrgreen:

A dlaczego nie? bo mają odkręcany obiektyw? przecież to śmieszne.


@kudel- Zaskakująca i zupełnie niezrozumiała wysoka sprzedaż systemu 1...
Od połowy grudnia na Allegro
J1- wystawionych 65, sprzedanych 15
V1-wystawionych 21, sprzedany (nie wiedzieć czemu za 2900) 1
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012   

Aha.. czyli wszystko co ma odkręcany obiektyw z definicji jest bezlusterkowcem i substytutem lustrzanki? Trochę się zagalopowałeś...
Rozumiem, że dla Ciebie wzorem bezlsuterkowca jest NX-5 i wszystko ma się z nim równać...

Zawsze mnie zadziwia gdy ktoś wyniki allegro ekstrapoluje na ogólne zachowanie rynku :D
Dla przeciwwagi:

http://www.amazon.com/gp/...g_bs_tab_t_bsnr
 
 
kudel 
Nowy
kudel


Posty: 14
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

Oczywiście chodziło mi o sprzedaż poza granicami naszego pięknego kraju:)

Poza tym, zamiast gadać o semantyce (która okazuje się być bardzo osobistą sprawą:)), nie lepiej podyskutować o ciekawej matrycy, która nie wyszła z fabryk sony. Albo o, jeśli nie najlepszym, to na pewno najciekawszym systemie AF?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

Fakt - Aptina pokazała, że potrafi zrobić sensor, co widać po wynikach pomiarów rozdzielczości matrycy (tych w lpmm ;) ). Szczególnie, że tam niektóre mikrosoczewki są... trochę inne ;)
Ciekawe czy są przygotowani na produkcję większych sensorów. Takich powiedzmy APS-C.
Jeśli tak to nie zdziwiłbym się gdyby kolejna generacja EL+ lustrzanek nikona miała taką matrycę z PDAF i hybrydowy wizjer ;)
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Aha.. czyli wszystko co ma odkręcany obiektyw z definicji jest bezlusterkowcem i substytutem lustrzanki? Trochę się zagalopowałeś...
Rozumiem, że dla Ciebie wzorem bezlsuterkowca jest NX-5 i wszystko ma się z nim równać...


Nie, to Ty tak klasyfikujesz. Ja V1 iJ1 nie zaliczam do bezlusterkowców, Ty tak.
Nie porównuje także wszystkiego z NX, To raczej Tobie "kością w gardle" stoi mój awatar.
Dla mnie istnieją inne świetne bezlusterkowce np.Panasonica, sam rozważałem G10.
Nie wystarczy mieć wymienny obiektyw by być bezlusterkowcem, musi być jeszcze spełnionych dużo dodatkowych kryteriów.
Z hucuła nie zrobisz araba.

hijax_pl napisał/a:
Zawsze mnie zadziwia gdy ktoś wyniki allegro ekstrapoluje na ogólne zachowanie rynku :D

Proszę, zejdź na ziemię i nie podawaj przykładów oderwanych od rzeczywistości.
Marna to dal mnie pociecha że Niemcy sprzedali np. 500tys mercedesów klasy S, oraz że ten Niemiec kupi sobie do tegoż mercedesa 1400l diesla za średnią krajową, a Ty (jako Polak) 400l
Czy Ty poważnie myślisz że przeciętny Kowalski wyda tak ad hoc, dwie pensje na takie "cudo" jak V1?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

NX-5, nie dogadamy się. Dla mnie takim samym bezlusterkowcem jak Pentax Q jest też Fuji X-Pro1 czy Leica M9... Widać mam troszkę szerszy światopogląd ;) :)

NX-5 napisał/a:
Proszę, zejdź na ziemię i nie podawaj przykładów oderwanych od rzeczywistości.
Wiesz... Nikon nie jest małą, polską firmą, która borykając się z problemami na rodzimym rynku nie myśli nawet o ekspansji na sąsiednie rynki. Wątpię, by nawet sprzedaż pięciu sztuk V1 w Polsce było jakimś problemem dla nich ;)
NX-5 napisał/a:
Czy Ty poważnie myślisz że przeciętny Kowalski wyda tak ad hoc, dwie pensje na takie "cudo" jak V1?
Nie wiem w jakiej Ty rzeczywistości żyjesz, ale cena V1 z 10-30 to 2966zł podczas gdy średnia krajowa w 2011 zamknęła się na poziomie 4015zł brutto (dane GUS). Tak, wiem - około 50% procujących w Polsce osób zarabia poniżej średniego wynagrodzenia, ale przecież po to podałem przykład iPhona by odnieść się do bardziej majętnych osób :)
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

hijax_pl napisał/a:
NX-5, nie dogadamy się. Dla mnie takim samym bezlusterkowcem jak Pentax Q jest też Fuji X-Pro1 czy Leica M9... Widać mam troszkę szerszy światopogląd ;) :)

To niech każdy zostanie przy swoim.
"Szerokości" życzę :grin:

hijax_pl napisał/a:
... ale cena V1 z 10-30 to 2966zł podczas gdy średnia krajowa w 2011 zamknęła się na poziomie 4015zł brutto (dane GUS)

No rzeczywiście, gdy ostatnio sprawdzałem było ponad 4tys. (V1)

4015zł brutto-Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw1 w grudniu 2011 r.
3584,53 zł-.przeciętne miesięczne wynagrodzenie, bez wypłat nagród z zysku, w czwartym kwartale 2011 r.
GUS
3399,52 zł- przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w 2011 r.
GUS
TO JEST BRUTTO!!!
Ostatnio zmieniony przez goltar Czw 16 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

NX-5 napisał/a:
Zachwycasz się i wychwalasz każdą rzecz która istnieje na rynku fotograficznym

Bzdury opowiadasz. Hijax się zachwyca wyłącznie produktami Nikona :mrgreen:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

MC napisał/a:
NX-5 napisał/a:
Zachwycasz się i wychwalasz każdą rzecz która istnieje na rynku fotograficznym

Bzdury opowiadasz. Hijax się zachwyca wyłącznie produktami Nikona :mrgreen:


O przepraszam. Pentaksem k-5 też. Nieco.
Hijax się zachwyca technologią. Zresztą pisał kiedyś w wątku tyczącym śmiesznego systemu plejstejszyn i dmuchania matryc w pseudoluszczankach z telewiozorkiem, że go interesują aspekta technologiczne.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

A to przepraszam.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

w aparatach plejstejszyn i tych od drukarek interesują go wady, w żółtych zalety różnych technologii :razz:
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

Ale dylemat co jest BL a co nie...
Wytłumaczę to w prymitywny sposób:
Fotka komora mówi wszystko.
Nikon V1 to jest taki wielki mężczyzna ale z małym sensorem :grin:
Pentax Q to już w ogóle jak dzieciak jakiś noa le mały ci on jest to i nie dziwi.
Co nie zmienia faktu, że N1 też jest bezlusterkowcem czyli aparatem z wymienną optyką i nie posiadającym lustra do podglądu obrazu.

Mężczyźni też mają małe średnie i duże sensory co nie znaczy, że ci z małymi są kobietami, więc aparaty tzw bezlusterkowce też mają różne sensory i sa bezlusterkowcami.
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

Chris62 napisał/a:
Ale dylemat co jest BL a co nie...
Wytłumaczę to w prymitywny sposób:
Fotka komora mówi wszystko.
Nikon V1 to jest taki wielki mężczyzna ale z małym sensorem :grin:
Pentax Q to już w ogóle jak dzieciak jakiś noa le mały ci on jest to i nie dziwi.
Co nie zmienia faktu, że N1 też jest bezlusterkowcem czyli aparatem z wymienną optyką i nie posiadającym lustra do podglądu obrazu.

Mężczyźni też mają małe średnie i duże sensory co nie znaczy, że ci z małymi są kobietami, więc aparaty tzw bezlusterkowce też mają różne sensory i sa bezlusterkowcami.


Tu nie chodzi już o tego "ptaszka", niechby miał i 1 calowego, a nawet mniej. Ale cóż z tego że drąg jak dyszel, jeżeli przy tym dyszlu kółka maluśkie i tylko 3?
Cóż z tego że matryca wielka jak wrota od stodoły, obiektyw odkręcany, ale brak inszych inszości, które przynależne są aparatowi jak chłopu ziemia.
Każdy aparat powinien mieć taki fotograficzny "dekalog", abstrahując już od tego jakie zdjęcia będzie robił. Jeżeli brak stopki, lampy, wizjera, trybów PASM, wielu przycisków na wierzchu itp. to z takiego aparatu robi się ćwierć-aparat i czy takiego "wojennego weterana" możemy nazwać lustrzanką czy bezlusterkowcem?
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

NX-5 napisał/a:
Nie wystarczy mieć wymienny obiektyw by być bezlusterkowcem, musi być jeszcze spełnionych dużo dodatkowych kryteriów.

A możesz podać jakieś źródło gdzie te kryteria są podane, a i sama definicja bezlusterkowca jest opisana ? Bo póki co stworzyłeś sobie własną definicję, którą chyba jednak mniejszość podziela...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

NX-5 napisał/a:
TO JEST BRUTTO!!!
No i - przecież inaczej GUS nie podaje przychodów?
NX-5 napisał/a:
czy Ty aby nie jesteś komiwojażerem, którego zarobki są wprost proporcjonalne do wyników sprzedaży?
Pudło :)
MC napisał/a:
Bzdury opowiadasz. Hijax się zachwyca wyłącznie produktami Nikona :mrgreen:
Oraz niektórymi produktami Pentaxa, Sigmy i Samsunga - oczywiście zawsze jeśli chodzi o technologię :mrgreen:
NX-5 napisał/a:
Tu nie chodzi już o tego "ptaszka", niechby miał i 1 calowego, a nawet mniej
No dokładnie jest to jedno calowy :D
NX-5 napisał/a:
Ale cóż z tego że drąg jak dyszel, jeżeli przy tym dyszlu kółka maluśkie i tylko 3?
No właśnie... Cóż z tego, że kółka maluśkie i tylko trzy? :)

Wykazujesz wiele troski o tę linię produktów. Spoko woda.
Co ma być to będzie - albo się rozwinie albo upadnie. Mi tam rybka - ważne by przetrwały pewne technologie użyte w tym aparaciku :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15