Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus 12x50 EXPS I a Olympus 10x42 EXWP I
Autor Wiadomość
marcin ciszewski
Nowy


Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007   Olympus 12x50 EXPS I a Olympus 10x42 EXWP I

Witam serdecznie,
Mam możliwość zakupu jednej z lornetek Olympus 12x50 EXPS I albo Olympus 10x42 EXWP I. Cel dla jakiego będzie lornetka używana nazwałbym jako rekreacyjny - urlop, działka, wypad do lasu, nad jezioro lub w góry. Proszę o pomoc w wyborze. W szczególności interesuje mnie kwestia, czy warto inwestować w lornetkę wodoszczelną i czy opłaca się tym samym zrezygnować z większego przybliżenia?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
MC
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007   Re: Olympus 12x50 EXPS I a Olympus 10x42 EXWP I

Te dwie lornetki diametralnie się od siebie różnią. Przede wszystkim 12x50 EXPS to lornetka Porro - pękata i duża, a 10x42 EXWP to dachowopryzmatyczna - mniejsza i poręczniejsza.

Jeśli piszesz, że zamierzasz wykorzystywać lornetkę turystycznie to prawdopodobnie potrzebne jest ci nie duże powiększenie (które jest zwykle tylko chwytem marketingowym), ale duże pole widzenia do podziwiania krajobrazu oraz poręczność, aby móc zabrać lornetkę ze sobą w plecaku.

Obydwie te kategorie wygrywa 10x42: pole widzenia 6 stopni w stosunku do 4.6, oraz waga 660g do 910g.

Dodatkowo przybliżenie 12x to w zasadzie granica tego co można utrzymać w rękach bez drżenia obrazu. Ale z pewnością jest to za dużo, szczególnie kiedy lornetka jest ciężka, dla kobiet i dzieci, co umniejsza rodzinność lornetki (jeśli i to bierze się pod uwagę).
 
 
Danisz
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007   

Przepraszam. że się wtrącę ale

wielkie brawa dla Ciebie, Kmiernik!

za profesjonalną i wyczerpującą odpowiedź!

Więcej takich Forumowiczów!

pozdrawiam i dziękuję (chociaż to nie ja zadałem pytanie w tym poście)

Maciek
 
 
marcin ciszewski
Nowy


Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   Do Kmiernika

Bardzo dziękuję za informację. Faktycznie nie wziąłem pod uwagę rodzinności lornetki, a przy dwójce dzieci takie zastosowanie będzie konieczne. Jedny argument na nie - to cena prawie o połowę wyższa.
Odnalazłem też testy i opinie na temat tego typu lornetek i wychodzi, że nie jest to zły sprzęt i warto się nim zainteresować.
Jednej rzeczy nie udało mi się doczytać - jak to jest z tą wodoszczelnością lornetki? Prosiłbym jeszcze o kilka słów na ten temat.
Pozdrawiam

MC
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Maj, 2007   Re: Do Kmiernika

Wodoszczelność lornetki to dobra sprawa. Po pierwsze zazwyczaj takie lornetki rzeczywiście są szczelne i można je używać podczas deszczu bez strachu. Po drugie wraz ze szczelnością idzie zwykle wypełnienie azotem co powoduje, że lornetki nie parują wewnątrz podczas chłodnych dni lub nocy. Wreszcie po trzecie do uszczelnionych lornetek nie dostaje się kurz kiedy leżą na półce w domu.

Wracając do wyboru lornetki to jest jeszcze dużo modeli, którym można się przyjrzeć. Z lornetek Porro niezłe i dość tanie są np. Nikon Action EX 8x40 i 7x35, które są dość zgrabne i niewielkie jak na ten typ konstrukcji. Niezbyt drogi jest też na przykład Swift 962 Ultra Lite 10x42.

Z lornetek dachowych super okazją na zgrabną rodzinną lornetkę - jeśli się zdąży z kupnem, bo to końcówka serii - jest Nikon Sporter 8x36. Ostatnio widziałem te lornetki w sklepie po 400 zł. Za tę cenę to brać bez namysłu!
 
 
marcin ciszewski
Nowy


Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 24 Maj, 2007   Do Kmiernika

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje.
Ostatecznie wstrzymałem się z zakupem i jeszcze porozglądam się za dobrym i niedrogim sprzętem.
Wszak do wakacji został jeszcze miesiąc :D

Pozdrawiam

MC
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15