Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus E-PL1
Autor Wiadomość
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

komor przecież to tylko przykładowe nazwy. Równie dobrze mógłbym wymienić Sigmę, Samyanga, Sony, Tamrona, Tokinę i co tam jeszcze, i w zależności od tego jaką kto ma kasę, i jakie właściwości bardziej ceni, to to by kupował.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Marian, słuszna uwaga, ale Ty nadal chcesz nosić ze sobą parę aparatów, prawda? Dla amatora to raczej więcej problemów i wydatków chyba. No wiem, degustibusy…
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Nie, nie chcę nosić kilku. Chcę nosić jeden, a co najwyżej dwa. Natomiast w domu chcę mieć tyle, ile będzie potrzeba do zaspokojenia moich potrzeb, i na ile będzie mnie stać, a to będzie zależało od tego co będzie oferowane. Przypuszczam, że wystarczą mi cztery.
Gdybym nie interesował się makrofotografią, to wystarczyłyby mi prawdopodobnie 3 aparaty, a jak komuś wystarczyłby zoom o odpowiadającym mu zakresie ogniskowych, to mógłby się zadowolić tylko jednym.
Są przecież tacy, którym wystarczał aparat z jedną tylko stałką 35mm.

Krótko mówiąc, ilość w domu leżących w moim przypadku pewnie sprowadzałaby się do 4. W tej chwili i tak mam ich więcej, więc ilość aparatów w domu nie stanowi głównego problemu.
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Marian napisał/a:
Natomiast w domu chcę mieć tyle, ile będzie potrzeba do zaspokojenia moich potrzeb, i na ile będzie mnie stać, a to będzie zależało od tego co będzie oferowane. Przypuszczam, że wystarczą mi cztery.


Kurde, cudowne rozumowanie :)
Całe szczęście, że fotografia nie jest tym samym co granie na gitarze - bo niektórzy muzycy mają nawet ponad setkę gitar :)
Patrzę na mocowanie obiektywu w aparacie i patrzę, i nie rozumiem Mariana. No może poza jednym - jeden standard mocowania byłby czymś naprawdę fajnym. Nie sądzę jednak, żeby do tego doszło więc zadowolę się aliansem kilku producentów. Zdaje się, że nawet jakieś Leicowe szkiełka będą dostępne dla m4/3 co już jest czymś sympatycznym. Poza tym - jest cała masa przejściówek do tego systemu, więc podpiąć można praktycznie wszystko.

Pozdrawiam!
 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

A ja wtrącę 3 grosze do tematu lampy błyskowej. Oczywiście nie zaprzeczę że ta wbudowana nigdy nie umyje się do zewnętrznej, ale mimo to dobrze że w końcu się pojawiła. Przecież nawet w prozaicznej sytuacji gdy fotografujemy człowieka stojącego w cieniu przy świetle padającym od tyłu, lampa znakomicie ułatwi uzyskanie dobrego zdjęcia i zakładanie wtedy zewnętrznej lampy byłoby moim zdaniem trochę wkurzające, zwłaszcza w tego typu aparacie który został zrobiony po to aby nie tracąc jakości zdjęć dawać możliwie mały rozmiar.
pozdrawiam
Tomek
 
 
Yossarian 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 106
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Oczywiście, lepiej mieć i nie używać niż nie mieć i stwierdzic "szlag, przydałaby mi się lampa".
Tym bardziej, że ewentualne parę mm w body nie robi różnicy, byleby szkiełko było małe, najlepiej naleśnikowe.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Lepiej mieć lampę o liczbie przewodniej 7 niż nie móc z niej skorzystać?
Lepiej mieć czerwone oczy niż nie mieć możności skorzystania z lampy powodującej takie efekty?
Moim zdaniem, nie.
Jest to zachęta do nie brania z sobą zewnętrznej lampy. Skutkiem jest nieprzydatność prawie we wszystkich sytuacjach lub bylejakość.
 
 
Yossarian 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 106
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Marian, a co Ci przeszkadza lampka (nawet słaba) w PL1 ? Na pewno znajdą się osoby, które będą zmuszone z niej skorzystać kiedy wysokie ISO i jasna stałka nie wyrobi. Szczególnie, że ideą u43 jest miniaturyzacja, a noszenie zewnętrznej, mocnej lampy na sankach nieco się z tą ideą kłóci.


Mówię to jako osoba brzydząca się wbudowaną lampą w DSLR. Jednak na pewno nie postulował bym o zdjęcie jej z amatorskich puszek Nikona, bo przecież może znaleźć się ktoś, kto ją używa. A przepraszam, ja ją używam, ale tylko na mocy 1/128 do odpalania fotoceli.

Edit:
z tego co widzę, jest dość mała lampa FL-14 z podobną LP co wbudowana w D80 - więc również jest to jakoś, a nie jakość. Jakoś kosztujące >700 zł wg ceneo.pl
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Mnie taka lampa przeszkadza. Są ważniejsze rzeczy, które mogłyby po niej miejsce wypełnić, np. dodatkowe gniazdo na zewnętrzny wizjer, nie zajmujące miejsca gniazda na zewnętrzną lampę.
Opowiadam się za prostotą, wbudowywaniem tylko tego co konieczne w fotografii. Dlatego cenię producentów którzy tak robią.
Lampa z GN=7 to nieporozumienie, którym można epatować raczkujących w fotografowaniu, ale którego nie ma sensu używać. Olympusowi nie starczyło odwagi, aby przy swym pierwotnym rozwiązaniu pozostać. Niestety, to skutek ignorancji nowych klientów jacy wraz cyfrą zalali rynek foto, a skutkiem tego jest upowszechnianie się na rynku chorych pomysłów. Mam nadzieję, że to się zmieni gdy ten zalew rynku przez ignorantów ustanie, a dotychczasowi ignoranci nabiorą trochę doświadczenia i wiedzy.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

lampy w kompaktach pojawiły się długo przed cyfrą ;)
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Marian - ignoranci = klienci a odpowiadając krócej "nie nastąpi".
Dla amatora taka lampka wystarczy. Nie rozumiem zresztą tej dyskusji, jak chcesz możesz kupić jeden aparat z lampką a drugi bez lampki ;)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Jeśli ktoś nie widzi problemu w lampce GN=7 to nie mam nic do dodania.

Ja bardziej byłbym zainteresowany tym aparatem gdyby w miejscu gdzie pojawiła się wewnętrzna lampka, zamiast niej, pojawiło się dodatkowe gniazdo przeznaczone na zewnętrzny wizjer, zamiast dublowania tą funkcją gniazda lampy zewnętrznej.
 
 
Kaleb_82 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Marian napisał/a:
Mnie taka lampa przeszkadza. Są ważniejsze rzeczy, które mogłyby po niej miejsce wypełnić, np. dodatkowe gniazdo na zewnętrzny wizjer, nie zajmujące miejsca gniazda na zewnętrzną lampę.
Opowiadam się za prostotą, wbudowywaniem tylko tego co konieczne w fotografii. Dlatego cenię producentów którzy tak robią.
Lampa z GN=7 to nieporozumienie, którym można epatować raczkujących w fotografowaniu, ale którego nie ma sensu używać. Olympusowi nie starczyło odwagi, aby przy swym pierwotnym rozwiązaniu pozostać. Niestety, to skutek ignorancji nowych klientów jacy wraz cyfrą zalali rynek foto, a skutkiem tego jest upowszechnianie się na rynku chorych pomysłów. Mam nadzieję, że to się zmieni gdy ten zalew rynku przez ignorantów ustanie, a dotychczasowi ignoranci nabiorą trochę doświadczenia i wiedzy.


Chorych pomysłów? Hmmm..np.: takich jak brak śrubokręta w entry lvl Nikona? Poronione pomysły są różne - jedne to pewne braki uniemożliwiające w ogóle korzystanie z pewnych dobrodziejstw systemu, ale nie wliczałbym w nieobecności lampy, choćby tak malutkiej jak w LP-1, o taką lampkę postulowali użytkownicy m4/3 tak samo jak o EVF i je dostali.

Gdyby tak grube ryby rynku foto słuchały swoich klientów....
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

GN-7 dla amatora wystarczy, w zasadzie większość kompaktów ma podobną. Ten konkretnie aparacik jest przeznaczony dla amatora, więc dyskusja trochę pusta. Umiejscowienie wizjera VF-2 spowodowane jest trochę logiką a trochę tym, że w tym miejscu jest..... złącze do wspomnianego wizjera. Jest ew. kwestią do dyskusji, co wtedy kiedy chce się używać zarówno VF-2 jak i lampę. Osobiście nie widzę powodu do stosowania takiego combo, ale być może dla jakimś pomysłowym amatorom jest to niezbędne do życia.

;)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

To nie jest kompakt. Wystarczy spojrzeć na cenę.
To nie jest więc aparat dla dyletanta, któremu wystarcza kompakt. Co innego amator, a co innego dyletant, ignorant. Aparaty dla takich ludzi nie mają gniazd na zewnętrzne lampy błyskowe, a ten ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14