Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomozcie laikowi bo ni ewoe co kupic
Autor Wiadomość
ozim
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 18 Maj, 2007   Pomozcie laikowi bo ni ewoe co kupic

witam
zamierzam kupic aparat cyfrowy. ma on byc jak najmniejszy i to jest jedno z glownych kryteriow. nieznam sie jednak kompletnie na takim sprzecie i nie zabardzo wiem co kupic. chodzac po sklepach wyczailem pare modeli np.:
canon ixus 75
800
950 itd
nikon S500
do tego ze 2 modele olympusa i cos jeszcze ale nie pamietam.

wyszystkie maj rozne bajery i w miare podobne parametry. nie wiem jednak na co zwrocic uwage tzn czy np taka stabilizcja obrazu daje cos w takim aparaciku bo jeden to ma a drugi nie, wiec czy warto doplacac. od czego zalezy czy aparat dziala szybko a drugi sie "zastanawia". czy te 10Mpix cos daje, czy iso 2000 w takim aparaciku "dziala"? napewno sa jeszcze jakies parametry ktore sa wazne w takich malutkich aparacikach o ktorych ja nie wiem a sa wazne dlatego prosze o rade. i oczywiscie filmiki , tez przydaly by sie jak najlepsze. zdaje sobie sprawe ze od takich aparacikow nie mozna wymagac wielkich rzeczy nie mniej jednak sa gorsze i lepsze a ja nie chcem kupic tego gorszego. bardzo wiec prosze pomozcie! mam mozliwosc kupna aparatu w stanach wiec cena nie jest az tak bardzo wazna ( tam jest duzo taniej :lol: ) oczywiscie jak macie inne typy co do modeli to prosze o nie, np. pentax. czy te male sa dobre?
pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 18 Maj, 2007   

10Mpix nic ci nie da - w zupelnosci wystarczy 5-6Mpix. tu masz artykul na ten temat
http://www.optyczne.pl/23...apikselami.html

ISO 2000 zupelnie nieprzydatne bo duzo drozsze lustrzanki potrafia mocno szumiec juz przy ISO 800, a upakowanie pikslei jest tam duzo mniejsze niz kompaktach.

Stabilizacja - jezeli dziala poprawnie to jak najbardziej sie przydaje, zwlaszcza przy duzych zoomach

Jezeli chodzi o modele i firmy, to mysle ze z IXUS'ow bedziesz zadowolony, polecilem kiedys znajomej IXUSA 65 i bardzo go sobie chwali.
Podobnie rzecz sie ma z Panasonicami ktore zazwyczaj bardzo dobrze wypdaja w naszych testach.

Poczytaj tez opinie uzytkownikow w naszej bazie aparatow

Pozdrawiam
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   

10 MPX jest mało przydatne.

Tego typu matryce przydają się w lustrzankach cyfrowych, a szczególnie w lustrzankach o matrycy pełnoklatkowej.

Najważniejsza jest fizyczna wielkości matrycy.

Wszystkie kompakty mają bardzo małe matryce w porównaniu do lustrzanek dlatego też 6 MPX jest w zupełności wystarczające.

8, 10, 12 MPX w kompaktach przydać sie może tylko w jednym przypadku - przy makrofotografii. Uzyskasz większe fizycznie zdjęcie czyli większe powiększenie. Choć ocywiście to nie to samo co makro 1:1 przy użyciu specjalneych obiektywów przy lustrach.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   

Jest taki aparat CAnon PowerShot A710is. Koszt około 1200 zł. Ma o wiele większe możliwości od IXUSA.

W tym aparacie masz pewne pole manewru pry ustawieniach.

IXUSy z tego co pamiętam są bardzo takie super super auto :)

Opcja maunalu, priorytet czasu czy przysłony itd. przyda ci się to w specyficznych warunkach ( np. zima w górach przy slonecznej pogodzie czy kiepskie światło w muzeum ) kiedy to często aparat ustawiony na opcję auto głupieje. Mając możliwość ręcznego ustawienia parametrów i trochę wiedzy będziesz w stanie poradzić sobie w tych trudniejszych warunkach.

pozdro

PIter
 
 
ozim
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   CAnon PowerShot A710is

ten CAnon PowerShot A710is jest troche duzy a mi zalezy na malym aparacie. za nieco wyzsza cene kupilem Fuji 6500. teraz zalezi mi na aparacie na jakies wypady ze znajomymi czy do szkoly czy na imprezke (wiem ze malo to ambitne ale praktyczne, targac ze soba fuji i martwic sie o niego caly czas to srednia przyjemnosc). ale dzieki za sugestie i prosze o wiecej.
pozdrawiam
 
 
David8585
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 26 Maj, 2007   

Przejrzałem, tak na szybko te aparaciki nad kupnem, których się zastanawiasz, myślę, że osobiście wybór mój by padł na nad Canon Ixus 800 IS lub Nikon Coolpix S500, gdy po głębszej analizie nie mógł bym się zdecydować wybrałbym ten, który bardziej mi się podoba, bo pod względem funkcjonalności raczej są podobne. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14