Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 20 Lut, 2010
System Mikro Cztery Trzecie
Autor Wiadomość
Imperial 
Rozmowny



Posty: 214
Skąd: z Marsa
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   System Mikro Cztery Trzecie

Witam szanowne grono.
W niedalekiej przyszlosci zamierzam zakup lustra. Jestem amatorem z zapalami, ktory jest zmeczony walenia fot kompaktami. Moje pytanie bedzie conieco dziwne, poczytalem naprawde sporo co, jak i za ile i generalnie czy to bedzie sestem nikona, canona, pentaxa czy sony mi jest obojetne i na pewno sobie cos wybiore, bo wiem, ze i tak bede zadowolony bardziej niz z tego co mam. Tymbardziej, ze nieslychanie wiele radosci sprawia mi takze obrobka zdjec na komputerze RAWow...ale czytajac coraz wiecej natrafilem na okreslenie System 4,3. Powiedzmy, ze wiem jakie obecnie aparaty wchodza w slad tego systemu, ale moje pytyanie jest nastepujace:
w czym polega roznica tego systemu do "normalnego" systemu lustra?

Nie powiem zaciekawilo mnie to, poniewaz ostatnio bardzo interesuje sie fotografia "street foto" i lubie miec w lapce cos zgrabnego i porecznego z jasnym obiektywem, zamiast zwisajacy ciezarek na szyi z napisem canon, pentax itd. Poza tym nie chce wygladac na ulicy jak prywatny dedektyw czy inny stalker. Wyleczylem sie z krajobrazow i robie sporo zdjec noca, wczesnym rankiem tudziez wieczorami na ulicy. Nie boje sie szumow, lubie zdjecia czarno bialem a szumy dodaja im drastycznego smaczku. Poluje na motyw i nie zalzy mi AZ tak bardzo na innych czynnikach.
Jaki model wlasnie w systemie 4,3 wy mi polecacie?
aha i teraz najsmieszniejsz part, dysponuje suma ok. 600€ :(
(tak wiem pentax k-x odpada :( )

pozdrawiam
Kuba
Ostatnio zmieniony przez goltar Sob 20 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

4/3 to lustrzanki tylko nieco mniejsze.

jak rozumiem pytasz o mikro 4/3. tam nie ma lustra, a wizjer i matówka jest zastępiony przez podgląd z matrycy i ekranik / wizjerek elektroniczny.
i 600€ wyklucza ten system.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

600 Euro jest na granicy. Pewnie za tyle będzie można kupić Samsunga NX10 jak wejdzie do sklepów. A sam E-P1 pewnie też zaraz dotrze do tej granicy.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

faktycznie. już dotarł
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

Błędnie nazwałeś i zaklasyfikowałeś ten wątek.
Nie 4/3 tylko micro4/3 (m4/3), i nie w kategorii lustrzanek. 4/3 są lustrzankami a m4/3 są bez lustra.

Lepiej zatem przenieść ten wątek.

Do tego co chcesz robić, street foto itp, lustro jest nieprzydatne, a nawet wymienność obiektywów nie jest konieczna, a wtedy nie musisz ograniczać się w swym wyborze do m4/3 czy nx10. Można wtedy także rozważyć aparaty o dużych matrycach, bez lustra, z niewymiennymi obiektywami, np DP Sigmy.
Leica X1 też tu należy ale wykracza poza limit 600 euro.
A jeśli się nie pali z zakupem, to podobno w tym roku Sony też coś bez lustra ma wypuścić, więc konkurencja będzie się zaostrzać, a ceny mogą spadać.
 
 
Imperial 
Rozmowny



Posty: 214
Skąd: z Marsa
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

sorry, za bledne zaklasyfikowanie watku

oczywiscie myslalem o takiej opcji leica x1 droga, moze canon g10 tudziez inna sigma. Ale myslac dalej idac tropem m4/3 to niejako troche wejscie w przyszlosc. Coraz bardziej popularny staje sie ten system, a moze mi cos innego strzeli do glowy i bede mial ochote na inne ogniskowe i wtedy canon czy leica pojda do szafy. Racja mam czasu troche ale na pewno przed wakacjami kupie aparat z oczywistych powodow. Mialem w rece ostatnio olca e-520, nie jest przesadnie duzy, ale czytalem, ze potrafi postraszyc szumami, mam sie tym przejmowac w ogole, czy to pomiary "milimetrowe" ? ale olek...juz siebie widze latem w sandalach, kapeluszem i wielka torba z X obiektywami :???:
moze masz racje i troche poczekam na spadki cen.
A jakie polecanie aparaty z nie wymienna optyka w tej cenie, ktory sobie dobrze poradzi w nocy.
(i znowu temat schodzi na cos innego)
sory za balagan, zwyklbym byc rozlazly
Kuba

[ Dodano: Sob 20 Lut, 2010 13:39 ]
temat mozna zmnkac, kupie olka e-520 + nalesnik i na jakis czas mi starczy, wydaje mi sie cenowo atrakcyjny za sume ktora dysponuje
dziekuje za zainteresowanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16