Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografowanie ślubów analogiem
Autor Wiadomość
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

O manualnym korpusie to nawet nie myślę, za duże ryzyko spaprania.
Gdybym już musiał użyć analoga to chcę mieć maksimum komfortu fotografowania i jak najmniej różnic w porównaniu do cyfry.
Teraz się zastanawiam czy zamiast analoga nie byłoby bezpieczniej wziąć starego cyfraka 20D.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010   

Pewnie bezpieczniej, a co do analoga ... warto aby miał dobry AF, bo kręcenie MF w tak ważnych i co by tu nie powiedzieć szybko zmieniających się chwilach, jest niełatwe.
Pewnie, że można, ale np. z moją Cosiną Hi Lite 405 czy Prakticą DTL 3 nie porwałbym się na takie fotografowanie, nawet gdyby obiektyw miał światło 1,2.
Może Canonem 300x tak, ale już 300 tką ... ee.

Może ma ktoś doświadczenia w fotografowaniu ślubów średnim formatem? :razz:
 
 
js70 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

muzyk napisał/a:
Pewnie bezpieczniej, a co do analoga ... warto aby miał dobry AF, bo kręcenie MF w tak ważnych i co by tu nie powiedzieć szybko zmieniających się chwilach, jest niełatwe.


Nie przesadzaj. Jest może trudniej, ale się da. Kiedyś nie było aparatów z AF i też robiło się zdjęcia na ślubach. Podstawa to dobry obiektyw. Sam kiedyś robiłem zdjęcia w kościele Canonem A1.
Oczywiście w dzisiejszych czasach to już przeszłość i chyba nie ma sensu, bo dobry aparat AF można dostać za niewielkie pieniądze.
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010   

muzyk napisał/a:
Może ma ktoś doświadczenia w fotografowaniu ślubów średnim formatem?


ja :) kilka fotek w kościele i przed, oraz sesja w kwitnącym ogrodzie.
Właśnie kiev, ale większość fotek na ślubie była robiona nikonem f100
 
 
maser 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Robiłem kiedyś wesele (głównie plener i kilka zdjęć w kościele) Prakticą DTL3 bo MP (moi znajomi) miała ochotę mieć coś w stylu starego analoga. Nawet to ciekawie i orginalnie wyglądało. Cyfrówka (wtedy hybryda) też była w akcji. Na bank nikt wtedy nie miał takich zdjęć jak oni i stanowiły dla nich zupełnie nietypową bo inną od wszystkich pamiątkę.
Takie stare analogi są trochę wymagające i trzeba mieć z nimi wcześniej doczynienia by iść na taką imprezę jak ślub, ale bez specjalnej czołobitności że to analog...
 
 
Minos 
Nowy
st. fotograf


Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 24 Kwi, 2010   

Jako nowy witam wszystkich.
W 1996 roku robiłem ostatni ślub i wesele manualnym analogiem. Była to Praktica B 200. Po kilkuletniej fascynacji cyfrą z wielką przyjemnością wróciłem do analogu tylko już AF + film BW. Własnoręczne wołanie, ślęczenie nad powiększalnikiem. Może to zboczenie w dzisiejszych czasach ale jak widzę wyraz twarzy człowieka biorącego do ręki barytową odbitkę to... to trzeba to widzieć.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 28 Kwi, 2010   

Minos napisał/a:
Własnoręczne wołanie, ślęczenie nad powiększalnikiem. Może to zboczenie w dzisiejszych czasach ale jak widzę wyraz twarzy człowieka biorącego do ręki barytową odbitkę to... to trzeba to widzieć.

To nie zboczenie, a magia.
No dobrze... niezły fetysz. :mrgreen:

Robił ktoś takie ekstremum jak foptografowanie całego ślubu średnioformatówką - do tego ... KIEVEM 60? :razz:
To byłby hardcore...

Cóż, ze tego co widzę (po utracie Kieva 88 ... niech go szlag - gnoja jednego) tak jak do 88 ki, tak do 60 tki potrzeba soczewkę korygującą w TTL. Ustawianie ostrości bez tego jest trochę uciążliwe, bo najbardziej ostre zdjęcie widać w pryzmacie jako mydlane (ok. oko oku nierówne, ale jednak).
Po przezwyciężeniu tej niedogodności... heh, na ślub bym się z tym KOLOCem nie zapuścił, ale warto przynajmniej ludzi pofotografować.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010   

muzyk napisał/a:
Minos napisał/a:
Własnoręczne wołanie, ślęczenie nad powiększalnikiem. Może to zboczenie w dzisiejszych czasach ale jak widzę wyraz twarzy człowieka biorącego do ręki barytową odbitkę to... to trzeba to widzieć.

To nie zboczenie, a magia.
No dobrze... niezły fetysz. :mrgreen:

Robił ktoś takie ekstremum jak foptografowanie całego ślubu średnioformatówką - do tego ... KIEVEM 60? :razz:
To byłby hardcore...

Cóż, ze tego co widzę (po utracie Kieva 88 ... niech go szlag - gnoja jednego) tak jak do 88 ki, tak do 60 tki potrzeba soczewkę korygującą w TTL. Ustawianie ostrości bez tego jest trochę uciążliwe, bo najbardziej ostre zdjęcie widać w pryzmacie jako mydlane (ok. oko oku nierówne, ale jednak).
Po przezwyciężeniu tej niedogodności... heh, na ślub bym się z tym KOLOCem nie zapuścił, ale warto przynajmniej ludzi pofotografować.


Kiedyś użycie średniego formatu, to było właścnie to, by uzyskać jakie takie zdjęcia.
Nie robiłem tego nigdy zawodowo, ale zdarzyło mi się pare razy fotografować ślub Pentaconsixem, a nawet robić samemu odbitki. Nawiasem mówiąc, właśnie dzięki temu ostatniemu bywałem lepszy od niejednego zawodowca (mówię tu o czasach ORWOCOLOR-u).

Zwrócę jednak uwagę na to, że obecnie fotografia cyfrowa nas mocno rozpuściła i wymagana jest znacznie obszerniejsza dokumentacja ślubów.
 
 
maser 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Sob 01 Maj, 2010   

...czyli tak niewiele z 3-5 tysięcy zdjęć... :mrgreen: ?
Drodzy Państwo, bo jak będę gdzieś szedł na wesele to zabiorę do torby jakiegoś analoga, tak tu mnie kusicie że hej! :mrgreen:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 03 Maj, 2010   

Tak poza tematem. Kieva 60 caly czas mam w plecaku... czasem analogo maloobrazkowy a zupelnie czasem C.450D :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14