Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co zamiast KITA do Sony
Autor Wiadomość
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Przy tak sformułowanych pytaniach zawsze się zastanawiam czy osoba pytająca widzi na zdjęciach to zło które tkwi w kitowym obiektywie Sony 18-70 i czy przy zmianie na coś lepszego w ogóle zauważy różnicę.

Par_Dez w swoim pytaniu nie użyłeś słów typu zdjęcia, fotografie, foty itp a za to użyłeś odmienionego słowa "test", może za dużo ich czytasz. Czy ty masz A300 z kitem czy też dopiero zamierzasz go kupić?

Odpowiadając na pytanie, Sigma 17-70 F2.8-4.5 DC MACRO teoretycznie jest lepszym obiektywem od kita Sony i gdyby czytać tylko testy to warto go kupić, jednak znam tylko jedną osobę która go używa z Soniaczem i jest niezadowolona, bo "czasem obiektyw sobie zamydli". Znam też pięć osób które używają kita w A200/300, są zadowolone i nie myślą o zmianie na nic innego, ale oni nie czytają testów więc nie wiedzą że mają zły obiektyw. Dwie z tych pięciu osób miały problemy z jakością swoich zdjęć ("aparat robi brzydkie zdjęcia") ale okazało się że winny był korpus i źle wyregulowany AF. Po wizycie w serwisie jest ok.

Ta Sigma to dobry obiektyw, jednak trzeba trafić/wybrać dobrą sztukę, a jeszcze czasem skalibrować AF w obiektywie pod dane body.

Więc jaki masz problem ze zdjęciami, może jeszcze inny obiektyw będzie bardziej odpowiedni, napisz coś więcej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Par_Dez 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Kitowym obiektywem którego używam robię zdjęcia przyzwoite ale nie jestem zadowolony
z ostrości , body mam w porządku . Po zrobieniu cropa ze zdjęcia (punkt na który była nastawiana ostrość ) to wychodzi to przy 18 mm f/3.5 rozmydlone .
 
 
janeczek 
Bywalec



Posty: 120
Skąd: G-dz / Oln
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Tak to mniej-więcej wygląda w połączeniu z A200... Właśnie z udziałem SlawGaw'a wypatrzyłem wadę w swojej Sigmie (w sumie zaczął temat właśnie SlawGaw) - mój poprzedni egzemplarz na szerokim kącie dawał po lewej stronie kadru rozmyte obrazy... Wysłałem do serwisu, po tygodniu przysłano mi nową... Nie kalibrowałem jej, tutaj podrzucam link do kilku zdjęć wykonanych zestawem z nowym obiektywem.

LINK
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Par_Dez napisał/a:
Po zrobieniu cropa ze zdjęcia (punkt na który była nastawiana ostrość ) to wychodzi to przy 18 mm f/3.5 rozmydlone .

No to wierząc testom tego obiektywu na środku przy 18 i f3,5 powinna być świetna ostrość, więc coś jest nie tak. Pokaż jakieś całe zdjęcia z Exifem i cropy z tych miejsc gdzie była ustawiana ostrość.

Połowa aparatów Sony serii A200/300/350 którą miałem w rękach wymagała korekcji AF w serwisie, dlatego nie byłbym taki pewny stwierdzenia "body mam w porządku", ale może i tak jest.

Sprawdzałeś swoją A300 z innym obiektywem np z 50 1,4?
 
 
janeczek 
Bywalec



Posty: 120
Skąd: G-dz / Oln
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

Jest też opcja, że kolega jest za bardzo wymagający :cool:
 
 
Par_Dez 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010   

SlawGaw napisał/a:
Par_Dez napisał/a:
Po zrobieniu cropa ze zdjęcia (punkt na który była nastawiana ostrość ) to wychodzi to przy 18 mm f/3.5 rozmydlone .

No to wierząc testom tego obiektywu na środku przy 18 i f3,5 powinna być świetna ostrość, więc coś jest nie tak. Pokaż jakieś całe zdjęcia z Exifem i cropy z tych miejsc gdzie była ustawiana ostrość.

Połowa aparatów Sony serii A200/300/350 którą miałem w rękach wymagała korekcji AF w serwisie, dlatego nie byłbym taki pewny stwierdzenia "body mam w porządku", ale może i tak jest.

Sprawdzałeś swoją A300 z innym obiektywem np z 50 1,4?

To jest crop ze zdjęcia , ostrość ustawiałem na pieniek.
Nie wiem dlaczego nie mogę wysłać załącznika , jpg , rozmiar 836KB.
Dobra zmniejszyłem rozmiar , tylko dlaczego jest napisane że plik może mieć 5MB ?

Crop01.jpg
Plik ściągnięto 10034 raz(y) 293,73 KB

Crop01.jpg
Plik ściągnięto 10033 raz(y) 218,85 KB

 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

Par_Dez, czy to jest środek?
Spodziewałem się czegoś na pełnym otwarciu czyli f/3,5 a tu f/11, a przy takiej przesłonie to może już wchodzić dyfrakcja, więcej na PW.
 
 
Par_Dez 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

SlawGaw napisał/a:
Par_Dez, czy to jest środek?
Spodziewałem się czegoś na pełnym otwarciu czyli f/3,5 a tu f/11, a przy takiej przesłonie to może już wchodzić dyfrakcja, więcej na PW.

To jest prawidłowo wycięty crop , tamten źle zrobiłem.

Crop.jpg
Plik ściągnięto 10039 raz(y) 147,54 KB

 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

Par_Dez, dzięki za cale zdjęcie, jak dla mnie wszystko jest z nim ok, może trochę za mocno jest wyostrzone. Więcej szczegółów na PW.
 
 
Par_Dez 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

SlawGaw napisał/a:
Par_Dez, dzięki za cale zdjęcie, jak dla mnie wszystko jest z nim ok, może trochę za mocno jest wyostrzone. Więcej szczegółów na PW.

Te zdjęcie było wyostrzone w aparacie na +3 . W PS nie ruszane , a na PW wysłałem Ci
parę zdjęć .
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

Zdjęcia widziałem, na tym jednym gdzie rzeczywiście jest mydło to jest wina AF który uciekł na nieskończoność, a wyostrzenia w aparacie lepiej nie ruszać a jak już to tak +1.
 
 
Par_Dez 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

SlawGaw napisał/a:
Zdjęcia widziałem, na tym jednym gdzie rzeczywiście jest mydło to jest wina AF który uciekł na nieskończoność, a wyostrzenia w aparacie lepiej nie ruszać a jak już to tak +1.

Czy jak piszesz na PW ten błąd AF w body to serwis ?
Dlaczego nie zawsze trafia pomimo że pokazuje przy punktowym AF że jest OK ?
Te same warunki , a nawet obiekt .
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

Af ma prawo czasem się pomylić, jeśli robi to często to do serwisu, nie wiem jak na innych ogniskowych, ale jak jest coś nie tak to powinien także na nich wykazywać jakieś błędy.

W przypadku tego zdjęcia o którym tu rozmawiamy, mogło być tak że czujnik wolał ustawić sobie ostrość na tle, bo tam było jaśniej, więc dla AFa wygodniej, tym bardziej że czujnik jest parokrotnie większy niż kwadracik w wizjerze.

Bez macania nie jestem wstanie powiedzieć czy twój aparat powinien być wysłany do serwisu czy też nie.

Wracając do kita, wszystko co w nim złe to znajduje się poza środkiem, kupując Sigmę nie zauważysz na środku dużej różnicy, za to AF przy niewysterowanym mylącym się body będzie jeszcze gorszy. Sigmę warto kupić choćby dla światła, jednak w obecnej chwili należy się spodziewać że częściej będą wychodziły zdjęcia nieostre.
 
 
Par_Dez 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

Serdeczne dzięki za czas i porady .
Muszę iść do pracy
 
 
janeczek 
Bywalec



Posty: 120
Skąd: G-dz / Oln
Wysłany: Sro 10 Mar, 2010   

Należy nadmienić jednak, że po skalibrowaniu w serwisie w Gdyni wszystko będzie działało bardzo ładnie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 20