Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co zamiast KITA do Sony
Autor Wiadomość
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014   

można próbować flincichę. mi z a230 dawała radę, choć ilość odrzutów była spora.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mysticar 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 17 Wrz, 2014   

Chyba spróbuję swoich sił z flintą.

Możecie mi tylko powiedzieć, czy były jakieś odmienne generacje tego szkła? Lepsze, gorsze. Na co uważać?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 17 Wrz, 2014   

byle 70-210 f/4. żadna inna.
 
 
Roy_v_beck 
Nowy
Roy_v_beck



Pomógł: 1 raz
Posty: 16
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Pytanie dobrzy ludzie, ma tutaj ktoś Tamrona 28-105/2.8 i użytkuje go z ........ aparatem? Bo tak ogólnie to w sieci na sample z A900 czy A77 się natykałem, a jestem ciekaw, jakby przy jakimś kiepskim body to wyglądało?


Nie używamy wulgarnych słów, w żadnym wypadku.
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Pią 30 Sty, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amatowa_w 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016   pierwszy obiektyw po kitowym

Cześć! Łep mi paruje, bo od kilku godzin szukam w necie informacji na temat obiektywów. Jednak jest tyle rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze jednego, że nie potrafię już się w tym odnaleźć. Próbuję zacząć robić zdjęcia świadomie, dotychczas pstrykałam na automatach jak leci z kitem. Próbuję zrozumieć jak pracują przysłony, migawka itd - generalnie jestem baaardzo początkująca jeśli chodzi o manual. Posiadam Sony slt a58 ze standardowym kitem 18-55, dt 3,5-5,6. Chciałabym kupić drugi obiektyw, do zdjęć w ciemnych warunkach, ponieważ moje kolejne prace będą robione np. w kościołach, gdzie rzadko pozwalają na użycia lamp błyskowych (którą też chcę kupić do innych warunków). Błagam poradźcie mi coś, obiektyw około 1000 zł, którym zrobię ładne sesje ślubne w plenerze, może portrety i który poradzi sobie z jakością zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. Generalnie chciałabym się zmieścić w kosztach 2000 obiektyw i lampa błyskowa. Doradzicie? :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016   

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=10524
 
 
amatowa_w 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016   

ok, super, ale ten temat jest sprzed 6 lat, myślę, że coś bardziej aktualnego by mi się przydało.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 20 Lut, 2016   

Tak, temat został założony w marcu 2010, ale jak widzisz, ma 25 podstron i nadal jest aktualny. Poza tym, czy myślisz, że Sony wypuszcza nowe obiektywy SAL w takim tempie (jeśli w ogóle :P ) by temat przestał być aktualny? No proszę cię... :D Sorki "wdepłaś" w mało rozwojowy i przyszłościowy system.
 
 
krzysieka1 
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Witam, czy stary jasny obiektywy m42 np. http://allegro.pl/obiekty...5996460544.html da lepszy obrazek na długim końcu od kitowego http://www.optyczne.pl/65...rical_(IF).html
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

amatowa_w, w tych pieniądzach wielkiego wyboru nie ma. Jeśli to ma być zoom uniwersalny, to tradycyjnie Sigma lub Tamron 17-50/2.8, nowego za 1000 zł nie kupisz.

Ewentualnie możesz pomyśleć o jasnej stałce 50/1.8 lub coś szerzej, ale wtedy oczywiście nie jest to zamiennik kita i należy zdawać sobie sprawę ze specyfiki pracy z obiektywem stałoogniskowym.
Sony DT 50 mm f/1.8 SAM
Sony DT 35 mm f/1.8 SAM
 
 
Marek6010 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   Jaki obiektyw do Sony Alpha 65

Witam szukam w miarę dobrego obiektywu do Sony Alpha 65 do codziennego domowego użytku, zastanawiałem się nad:
Tamron 16-300 mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO
Sigma 18-250 mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM
Sony DT 16-50 mm f/2.8 SSM
Co lepiej wybrać jeden typu 16-300 czy możel cos typu 16-50 a za jakiś czs dokupić 50-.....
Cena ok2500zl
A może zupełnie coś innego, co możecie polecić?
Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

Marek6010, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już podobnego wątku, który od dawna jest przyklejony na górze działu. Co prawda nie ma w nim zbyt wiele ruchu ostatnio, ale coś tam interesującego na pewno znajdziesz w poprzednich postach, a może jeszcze ktoś napisze coś nowego?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

1650, nie ma o czym gadać.
 
 
wasu 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Lubawka
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Na wstępie ukłony dla forumowiczów.
Sony A-37 z kitowym obiektywem wersja I, a potrzeba mi czegoś jaśniejszego i z większym kątem cobym mógł więcej złapać w pomieszczeniu ale tez będą to zdjęcia okolicy (krajobraz) i zapewne pod światełko też.
Czytam od kilku dni i jak na razie to co mnie zainteresowało to
1. Tamron 17-50/2,8 XR Di II LD
2. Sigma 17-50/2.8 EX DC HSM
W grę wchodzi wydatek do 1000 zł na używany.
Sony DT 16-50/2.8 SSM już w innym zakresie cenowym chyba że ktoś chce tanio mi odsprzedać :mrgreen:
Proszę o wasze opinie który z tych jest lepszy do mojego body A-37 a może jakieś inne propozycje. Może to głupie pytanko ale czy na mojej matrycy kąty które podaje producent obiektywów będą właśnie takie jak jest opisane?
Za ewentualną pomoc dziękuje od razu.
pozdrawiam
wasu
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

dołóż do 1650 ;-)
używki biegają poniżej 1400.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16