Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jest sens sprzedać Sigmę 150-600 Sport by kupić Sigmę 60-600
Autor Wiadomość
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Sob 18 Cze, 2022   Jest sens sprzedać Sigmę 150-600 Sport by kupić Sigmę 60-600

Pytanie jak w temacie - na razie tak sobie tylko trochę gdybam, bo mam Sigmę 150-600 Sport i tak się zastanawiam czy w ogóle opłacalny jest opisywany w temacie krok. Strata przy tej operacji pewnie parę patyków, a raczej nie mogę sobie pozwolić na szastanie kasą na obiektyw ot tak.. Ten nowszy obiektyw wydaje się być zasadniczo we wszystkich kategoriach lepszy (w kwestii rozdzielczości w centrum to na pewny lepszy dla 600 mm wg testu), ale no właśnie czy aż o tyle lepszy by uzasadniona byłaby wymiana (sprzedaż starego, kupno nowszego obiektywu).

Dodatkowo używam 7d mark 2, a ktoś tu pisał ("gorg66"), że z tym obiektywem (Sigma 60-600) ten aparat się słabo dogaduje.


Na razie rzucam takie zapytanie.

A i zastanawiam się czy w nowej Sigmie 60-600 system zmiany ogniskowej jest też w formie pompki i przebiega równie sprawnie - zmiana ogniskowych w wyższym zakresie ogniskowych w 60-600 może być utrudniona, bo mały ruch oznacza dużą zmianę ogniskowej, a zakres obrotu przy tych ogniskowych w 150-600 był większy, a więc bardziej precyzyjny też..

Zasadniczo też dodatkowo jednak w 60-600 światło nie jest lepsze też, a waga mniejsza, ale czy aż o tyle, by na spacerach lżej się chodziło z Sigmą 60-600 ? Dodam, że jak pisałem z Sigmą 150-600 Sport chodzę przerzuconą większość czasu przez bark, bo za ciężka dla mnie jest by trzymać ją ciągle przed sobą.. Co innego jakby nowsza Sigma była dużo lżejsza i ważyła z pół kilo mniej - wtedy pewnie zmniejszenie wagi byłoby bardziej odczuwalne.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Pon 20 Cze, 2022   

Jeszcze dodatkowo na niektórych recenzjach w sieci słyszę, że S 60-600 jednak bywa - a może niektóre sztuki (bo ta z testu na optycznych zdaje się być - a zwł. na 600 mm ostra mocno od pełnej dziury chyba i tak samo ostra jak na f/8.0 na f/6.3) - miększa wyraźnie na otwartej dziurze w całym zakresie, wtedy tym bardziej zamiana nie ma sensu.

https://www.youtube.com/watch?v=HGvSBau-W9w - swoją drogą podziwiam babkę, bo patrząc na jej posturę i czasy jakie dobiera to widać, że się musi męczyć przy wadze tego obiektywu..
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Pon 20 Cze, 2022   

Ale myślę, że nie będę nawet myślał o zamianie póki co, z TC 1.4 C v.2 trochę testowałem to szkło i AF łatwo głupieje i tylko w niektórych syt. zdaje się działać poprawnie.

Co do wagi, to trzeba z nim myślę częściej chodzić, wtedy ta waga do noszenia jeszcze ujdzie, z tym, że jak pisałem lepiej trzymać szkło przerzucone przez bark może i brać do ręki normalnie dopiero w chwili "strzału" a ogniskową to ja sobie wyobrażam sobie zmieniać tylko w formie "pompki" ze względu na wagę szkieł w środku.

S 60-600 by mnie mogła interesować jakby ważyła 2,0-2,2 kg np., bo wtedy to faktycznie byłoby mi lżej chodzić ze szkiełkiem, bo co by nie mówić S 150-600 Sport, to nie C 400/5.6L USM, który to z kolei był może czasem aż za lekki do nieporuszenia nim zdjęć, ale miło wspominam tamto szkiełko, bo optycznie było bez zastrzeżeń myślę, tyle, że zasięgu trochę zwł. brakowało - zresztą przy ptakach zwykle brakuje zasięgu ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15