Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 17 Lut, 2011
FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA 2010
Autor Wiadomość
paman 
Początkujący
Paman


Posty: 29
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA 2010

Za Waszą namową postanowiłem założyć osobny wątek poświęcony fotografii podróżniczej.
Dlaczego? Poszczególne zdjęcia można zaliczyc a to do "Reportażu", a to do "krajobrazów", dobrze jednak, kiedy ogląda się je razem, gdyż razem stanowią pewną całość.

Na początek wrzucam kilkanaście zdjęć z Laosu, z czasem bedzie więcej. Wszystkie zdjęcia są również dostępne na mojej stronie (adres w stopce).

Wątek jest otwarty, więc liczę na to, że z czasem pojawi się tu wiele Waszych zdjęć.

Zatem Laos:
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


I na koniec 4 zdjęcia z nocnego targu:
13.


14.


15.


16.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






nemos_22 
Bywalec


Posty: 149
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

manczyk, przyjemnie sie oglada te fotografie, podobaja sie oku.
marze by sie tam kiedys wybrac nawet osadzic sie na stale w jakiej osadzie.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

Piękne fotki, przedstawiają ciekawe miejsca, osoby ich życie, dzień codzienny, znaczy się min. targowy, super.
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

rzeczywiście: jakby je rozbić na zwierzęta, reportaż, architektura, to by nie było tak ciekawie.
dobrze, że stworzyłeś ten wątek.
no i oczywiście całość wypada fajnie :)
 
 
paman 
Początkujący
Paman


Posty: 29
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

Dzisiaj kolejna dawka zdjęć, tym razem z Kambodży (więcej dostępne na mojej stronie, ale tam nie można o nich podyskutować).

Najpierw kultura:
17.


18.


19.


20.


Życie codzienne:
21:


22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.


31.


32.


33.


Pozostałości po rządach Polpota:

34.


35.


36.


37.


39.
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

paman, fajny reportaż fotki choć nie wszystkie fajne mnie się podoba najbardziej 24 i 39
paman, jednak wielka prośba nie zarzucaj zdjęciami dawaj mniejsze ilości łatwiej będzie się do nich ustosunkować :wink: i pamiętaj nie zawsze ilość idzie w jakość :neutral:
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

paman, 35 jest bardzo wymowne...

A na 27. zastanawia mnie ten pan śpiący na drugim planie. ^^ Też sobie wybrał miejsce... ;)

Cały reportaż bardzo dobry.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

11 super, choc chyba przesadziles z wyostrzaniem :wink:
 
 
paman 
Początkujący
Paman


Posty: 29
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Hej, akurat zdjęcie 11 w oryginale jest ostre do bólu, dobre szkło, dobre warunki, przymknięta przysłona i już...

A tak BTW, aż dziwne, że jeszcze nikt nie zapytał mnie o sprzęt, jaki obiektyw itp... Celowo tego nie napisałem aby widzowie się skupili na zdjęciach a nie na sprzęcie. No dobra - wspomnę tylko, że zdecydowana większość zaprezentowanych zdjęć (jeśli nie wiszystkie, nie pamiętam) są zrobione jednym (amatorskim) stałoogniskowym szkłem:)

Co do ilości i jakości, jako że mam emocjonalne podejście do tych zdjęć, mój wybór jest subiektywny. Mnie podobają się te.... Pewnie najlepiej byłoby poprosić o wybór jakąś osobę postronną.

A ilość? Faktycznie może trochę zaszalałem, następne paczki będą mniejsze.

Pozdrawiam/
Paweł
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

paman napisał/a:
A ilość? Faktycznie może trochę zaszalałem, następne paczki będą mniejsze.

Może w mniejszych ilościach nie byłoby takiego efektu. Reportaż (bo tak chyba można nazwać serie Twoich zdjęć) ma to do siebie, że musi się składać z kilku klatek, żeby pokazać co autor miał na myśli.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Rzeczywiscie troche duzo, trudno sie skoncentrowac - czasem mniej jest wiecej.
Z reportazem bym nie przesadzal - tu jest wiele watkow, brak historii (gawedy) i typowych dla reportazu ram.
 
 
paman 
Początkujący
Paman


Posty: 29
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Dzisiaj zaledwie kilka zdjęć, tym razem z Bangkoku. Uważam, że trochę słabsze od poprzednich, ale cóż, stanowią część całej opowieści...

Szkoda, że jestem tu jedynym dodającym fotki, zachęcam gorąco do dodawania swoich zdjęć.

A może macie jakien pytania odnośnie sposobu podróżowania, organizacji wyprawy do Azji na wlasną ręke? Służę pomocą...

40.


41.


42.


43.


44.


45.


46.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

paman, foty, jakich ostatnio multum w necie ;) Azja już nie jest tajemnicza, niedostępna, inna... Tym bardziej, że mamy kolegę, który regularnie podrzuca nam całe serie z Chin ;)
Wielu z nas podróżuje i pokazuje na forum swoje zdjęcia, ale generalnie w poszczególnych wątkach albo w galerii ;)
 
 
Michalis 
Nowy


Posty: 21
Skąd: WWa
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Ruslan napisał/a:
paman, foty, jakich ostatnio multum w necie ;) Azja już nie jest tajemnicza, niedostępna, inna... Tym bardziej, że mamy kolegę, który regularnie podrzuca nam całe serie z Chin ;)
Wielu z nas podróżuje i pokazuje na forum swoje zdjęcia, ale generalnie w poszczególnych wątkach albo w galerii ;)


może i fotek podobnych jest sporo, Azja nie jest tajemnicza hmm... no nie zgodzę się - może dla kogoś kto spędził tam kawałek swojego życia to na na pewno, ja jestem w Chinach, na Tajwanie raz do trzech razy w roku i za każdym razem mnie zaskakuje,


co do wątku uważam że jest całkiem sympatyczny ponieważ pozwala przybliżyć klimat tamtych miejsc, a nie każdy ma możliwość podróżować w takie miejsca

niebawem sam coś podrzucę
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

paman napisał/a:
Szkoda, że jestem tu jedynym dodającym fotki, zachęcam gorąco do dodawania swoich zdjęć.

paman, zaczekaj do wakacji... Wiele osób jest ograniczonych urlopami, wakacjami w szkole itp... :wink:


PS
Mnie się większość Twoich fotek podoba, choć chyba bardziej bym je selekcjonowała do pokazywania. Na pewno dla Ciebie mają one zupełnie inną wartość, niż dla osób oglądających je tutaj. Np. z ostatniej serii nie bardzo mi się widzi 43 - mz źle naświetlone. 42 - nieciekawy kadr. Najciekawsze 44,45 i 46.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16