Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 15 Lut, 2008
Co wybrać canon 30D cz 350D + obiektyw L jak brakuje kasy?
Autor Wiadomość
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   Co wybrać canon 30D cz 350D + obiektyw L jak brakuje kasy?

Przeczytałem test obiektywu Canon EF-S 17-85 mm f/4-5.6 IS USM i nie wiem czy warto go kupić w zestawie z Canonem 30D, czy wybrać zestaw Canon 350D + Canon EF 24-105mm f/4L IS USM. Mam ograniczone środki. Co byście mi doradzili? Który zestaw da lefsze efekty w zakresie jakosi zdjęć? Ewentualnie czy macie jakieś inne propozycje?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

Ja bym poszedł w zestaw 350D + 24-105. Wolę zainwestować w świetnej jakości szkło, bo takie kupuje się na całe życie. Korpusy zaś zmienia się średnio co 3 lata. Dodatkowym argumentem przemawiającym za 24-105 jest fakt, że jest to szkiełko na pełną klatkę 35 mm.
Za 3 lata jak będziesz wymieniał zużytego i starego 350D, odpowiednik 5D będzie kosztował 3000-4000 zł i szkło FF będzie jak znalazł. A 17-85 IS musiałbyś wyrzucić na śmietnik, albo sprzedać za grosze.

Arek
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

Dzieki za szybką odpowiedź. Mam jeszcz jedno pytanko. Czy jest może na rynku jakiś obiektyw zmienno ogniskowy tej klasy co L, o którym pisałem, który jednak dałby szanse robienia również zdjęć karjobrazowych, myslę o 24-28, przy przemnożeniu już przez 1.6?

Marcin
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

Canon 17-40 f/4L

Możesz ewentualnie pomyśleć też nad dokupieniem Canona EF-S 10-22 mm. Ten się akurat ładnie zazębi z 24-105 :)

Arek
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

No tak, ale wtedy, trzeba kupić 2 obiektywy i na to niestety nie mam na razie funduszy. A który z tych dwu obiektywów lepiej mieć na początek jeżeli chodzi o funkcjonalność?

Marcin
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

tzn. których dwóch, bo się pogubiłem :)
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

Oczywiście rozmawiamu już tylko o L - 17-40 f/4L czy 24-105mm f/4L IS USM? Kupiłbym dwa ale....

Marcin
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006   

Zależy od rodzaju zdjęć jakie robisz

ja zawsze myślałem, że jak ktoś kupuje szkła tej klasy to ma już gotową wizję zdjęć wykonanych tym obiektywem.

może najpierw kup sobie kita i zobacz na jakich ogniskowych robisz najwięcej zdjęć a potem sprzedaj go i kup odpowiednią L-kę

ja bym wybrał 17-40 L
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15