Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zakupy sprzetu w USA przez internet
Autor Wiadomość
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Pią 15 Cze, 2007   Tylko z dwoch sklepow .

Jezeli chcesz miec gwarancje ze sprzet jest prosto od producenta i pierwszej jakosci przesortowany i sprawdzony to masz do wyboru tylko dwa sklepy w ktorych zakupy robia prawie wszyscy profesjonalisci w Stanach. Sa to B&H photovideo i Calumet photo
Oto linki:
http://www.bhphotovideo.com/
http://www.calumetphoto.com/

Tam nie musisz (tak jak niektorzy pisza) "przebierac" obiektywow i tym podobnych rzeczy. Owszem mozesz ten sam sprzet kupic na Karaibach za pol ceny ale tam nie masz gwarancji ze wlasnie kupiles sprzet ktory zostal odrzucony bo nie spelnial wymaganych standartow. Albo jakiejs ciezarowce wypadla na asfalt paczka z obiektywami do canonow. Automatycznie taki sprzet idzie do tych "tanich" sklepow. Pamietaj ze kupisz tanio - dwa razy kupisz. Brzmi jak paradoks ale - jak nie masz pieniedzy to nie stac cie na tani sprzet.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 16 Cze, 2007   Re: Tylko z dwoch sklepow .

Allan napisał/a:
Jezeli chcesz miec gwarancje ze sprzet jest prosto od producenta i pierwszej jakosci przesortowany i sprawdzony to masz do wyboru tylko dwa sklepy w ktorych zakupy robia prawie wszyscy profesjonalisci w Stanach. Sa to B&H photovideo i Calumet photo
Oto linki:
http://www.bhphotovideo.com/
http://www.calumetphoto.com/

Tam nie musisz (tak jak niektorzy pisza) "przebierac" obiektywow i tym podobnych rzeczy. Owszem mozesz ten sam sprzet kupic na Karaibach za pol ceny ale tam nie masz gwarancji ze wlasnie kupiles sprzet ktory zostal odrzucony bo nie spelnial wymaganych standartow. Albo jakiejs ciezarowce wypadla na asfalt paczka z obiektywami do canonow. Automatycznie taki sprzet idzie do tych "tanich" sklepow. Pamietaj ze kupisz tanio - dwa razy kupisz. Brzmi jak paradoks ale - jak nie masz pieniedzy to nie stac cie na tani sprzet.

Taa... Widzę, że musisz znać dużo profesjonalisów... :lol:
Szansa trafienia bubla w B&H jest dokładnie taka sama jak w innych znanych sklepach. Przewaga B&H jak dla mnie polega wyłącznie na tym, że mają bardzo szeroki asortyment i mam go na miejscu, więc teoretycznie mogę dowolny sprzęt sprawdzić przed zakupem. Z drugiej strony, prawie nigdy nie mam czasu pchać się w te okolice Manhattanu i kupuję niemal wyłącznie online, a do tego, kupując w B&H płacę lokalny podatek i shipping... Z całą pewnością nie mniej renomowanym sklepem jest, nie wiedzieć czemu nie wymieniana przez Ciebie Adorama, czy Tri State Camera. O Calumet Photo słyszę po raz pierwszy, ale trudno znać wszystkie sklepy fotograficzne w tak dużym kraju... :wink:
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sob 16 Cze, 2007   

Rob jak chcesz, ja mam na ten temat swoje zdanie. Gram od 20 lat z dziesiatkami fotografow, sam robie video i raczej wiem co mowie ale to jest Twoja sprawa.
 
 
kerdm
Nowy


Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 01 Lip, 2007   

Ciekawostka...

Namierzyło mnie kilka osób z USA, chyba przez allego i oferują zakupy:

Hello ,

I have Canon EF 70-300 MM 4.5-5.6 DO IS USM at 400 $ USD brand new .
Canon 70-300mm f/4-5.6 IS USM EF Lens 70-300 F4 - 250 $ USD
Thank you !
Carlos Morrera


Czy istnieje takie szkło: Lens 70-300 F4?

Poprzednio chcieli mi sprzedać canona 20D, ale cena była bardziej rozsądna. Tym razem z obiektywami pojechali chyba za mocno...

Nie piszcie mi, że to lipa, sam na to wpadłem. Podaję to jako ciekawostkę.


Karol
 
 
pawelxx
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007   

Witam.

Allan a doradz mi jeszcze jendo - bo jak widze wiekszosc rzeczy przynajmniej Canona jest w BHPHOTOVIDE.com sprzedawana w 2 wersjach: USA i Imported - ktora jest lepszej jakosci ?

Z gory dzieki za pomoc
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 08 Lip, 2007   

pawelxx napisał/a:
Witam.

Allan a doradz mi jeszcze jendo - bo jak widze wiekszosc rzeczy przynajmniej Canona jest w BHPHOTOVIDE.com sprzedawana w 2 wersjach: USA i Imported - ktora jest lepszej jakosci ?

Z gory dzieki za pomoc

Nie ma żadnej różnicy w jakości - "imported", to własny import B&H lub inny, z ominięciem oficjalnego dystrybutora, a "USA", to sprzęd kupowany od amerykańskiego przedstawiciela danej marki. Różnica jest jedynie w tym kto realizuje gwarancję - w przypadku sprzętu "imported" gwarantem jest sklep oraz w tym, że sprzęt "imported" nie kwalifikuje się do udziału w programach rabatowych producenta.

http://www.bhphotovideo.c...nter/USGrey.jsp
http://www.bhphotovideo.c...ntiesRepair.jsp
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Nie 08 Lip, 2007   

Jaad75 ma racje, tylko ze zalezy to jeszcze gdzie jestes zlokalizowany. W moim przypadku "imported" nie jest dobrym pomyslem.
 
 
mke 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008   sprzet z usa

Jesli masz "namierzony" sprzet w USA mozesz sprobować go zdobyc poprzez ludzi na http://www.szopuj.pl Nie jest to posrednik a serwis ogloszniowo zakupowy
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

mke, ktoś Ci płaci za reklamę?... :twisted:
Twoje jedyne posty jak na razie sprowadziły się do zalinkowania tej stronki...
 
 
slimaczysko 
Początkujący



Posty: 42
Skąd: Sanok/Rzeszów
Wysłany: Pią 27 Cze, 2008   

Co do sprzetu "refurbished" to sam kupilem ojcu Canon 40D za 500 funtow w UK w Jessops.com i sprzet ma 1 rok gwarancji, dodatkowo przy zakupie Tamron 17-50 2.8 przedluzyli mi gratis gwarancje na 3 lata ( sprzedawca twierdzi ze co kolwiek sie stanie to daja nam nowy aparat... wyjdzies ze sklepu zucisz o asfalt , rozwalisz , wracasz i daja Ci nowy... to sa jego slowa... nie sprawdzalem i do konca nie wierze ale fajnie podnosi na duchu... normalnie kosztuje to dodatkowe 60 funtow) i swietny rabat na grip... :] Aparat dziala swietnie i nie zauwazylem zadnych wad, ojciec bawi sie nim juz 3 miesiace i wszystko dziala ok... ale zdaje sobie sprawe ze pewnie nie zawsze tak jest... napewno jak juz brac taki sklep to u najlepszych... a moim skromnym zdaniem jessops.com i www.jacobsdigital.co.uk , http://www.askdirect.co.uk/ to najlepsze sklepy w UK...
 
 
azaki 
Początkujący
NikonTeam


Pomógł: 1 raz
Posty: 30
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   Obiektywy z USA...jak?

Witam! Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jesli tak prosze przenieść!
Zachęcony ostatnimi doniesieniami o niskim kursie dolara, chciałem sobie kupić obiektyw z USA, ale... nie wiem jak! Wiem, głupie troszke! :oops:
Stąd moja prośba, powiedzcie co robić? - jeśli ktoś ma doświadczenie z takimi zakupami!
Jesli był na ten temat wątek, prosze o link i przepraszam za założenie podobnego, ale szukałem i nie znalazłem....może przeoczyłem! :neutral:
Prosze o pomoc!
PS. Myśle nad zakupem: Nikkora 28-70 f/2.8 lub 17-35 f/2.8 lub 70-200 VR f/2.8
 
 
anasma 
Nowy



Posty: 22
Skąd: Pieńsk /dolnośląskie
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008   Zakupy lustra za oceanem

Witam !

Co myslicie o zakupie aparatu i osprzętu na amerykańskim ebay.com ?

Ostatnio obserwuję tamtejszy rynek i mają całkiem ciekawe zestawy w rozsądnych cenach.

Jednak czy warto kusić się na takie "okazje", może są jakieś haczyki o których nie mamy pojecia ?!

Zachęcam do dyskusji.

A tu linkusie do niektorych ofert:
D40x + 70-300 VR + inne

D200 + osprzęt
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008   

Haczyk jest ukryty w cle i vat które powinno się po takim zakupie zapłacić.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008   

Też chciałem, ale w sumie się boję bo - jeśli doliczą cło i VAT to już się nie opłaca, chociaż nadal trochę taniej, ale jakby, odpukać, coś się stało ... ehhh ... szkoda gadać (wysyłka do Stanów, czekanie, bla bla bla...

Owszem, czytałem na necie, że firmy często wysyłają taką paczkę jako gift (prezent) albo próbki albo sprzęt uszkodzony. Wtedy (teoretycznie) nic nam nie "grozi" ale jakby jednak celnikowi zachciało się akurat sprawdzić :shock: no to nie wiem czym by to groziło ... IMHO na pewno konfiskatą
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008   

Cło, VAT i nie uznawanie gwarancji w Europie skutecznie mnie wstrzymuje przed kupnem Bigmy :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14