Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co zrobić z działem "SPRZEDAM" ?!
Autor Wiadomość
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   Co zrobić z działem "SPRZEDAM" ?!

do napisania/otwarcia tego tematu zainspirowało mnie ogłoszenie "sprzedam 430EX"

po pierwsze - sprzdaje to całkowicie nowy uzytkownik - jest to jeszcze jak najbardziej do przełkniecia, ale...

po drugie - po kontakcie na pw otrzymałem odpowiedź - "nie sprzedaje za pobraniem" - te też jest jeszcze do "obejścia" , ale....

po trzecie - cena "sprzedam" była 300pln, ale juz w zwrotnym pw sprzedawca podniósł cenę do 400 "bo jest duże zainteresowanie"

jak dla mnie jest to "wałek" !!!

może trzeba zastanowić się co zrobić z tą "tablicą ogłoszeń" ?!

ja wiem, że nic nie pomoże jeśli nie bedzie w nas tego wewnętrznego "uważaj", ale po co kusic los? może trzeba zablokować możliwość umieszczania ogłoszen osobom które logują sie na forum tylko aby coś wystawić do sprzedania? moze trzeba weryfikowac jakoś te osoby? moze trzeba banować ewidentnych "wałkowiczów"

edmun też mial podobne doświadczenie z "tą lampą"- nie podoba mi się takie załatwianie sprawy jak uzytkownika "pszebitka" - no nick też jest znaczący.... :mrgreen:

a co wy o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony przez krisv740 Pon 29 Mar, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Według mnie dobre rozwiązanie jest na KKMie.

Trzeba być zarejestrowanym przez miesiąc, aby dodać ogłoszenie.
Warunkiem niezbędnym jest także podanie ceny i nr seryjnego.

Oczywiście, nie zabezpiecza to całkowicie kupującego, ale trochę jednak zmniejsza "pole do popisu".
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

MC napisał/a:
Trzeba być zarejestrowanym przez miesiąc, aby dodać ogłoszenie.

spotykam się również minimalną ilością postów np 30.
spotkałem się również że pobierają opłatę roczną np $25 za możliwość wystawiania ogłoszeń mówię tu oczywiście o "zagrabanicznych" :wink:
 
 
sklsk 
Rozmowny



Posty: 353
Skąd: tomaszów lubelski
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

jeśli ograniczenia powstały by to powinne być i czasowe i ilość postów. dla niektórych nie ma problemu nastukać 30szt. by zamieścić ogłoszenie.
w dziale kupię nie dawałbym takich ograniczeń - sam skorzystałem z takiej sytuacji, nie mając postów, szukałem KITa
w tej sytuacji widać że koleś chce podbijać cenę, to niech wystawi na allegro a tu usunąć
 
 
Tadeuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

A często się zdarzają takie sytuacji w tym dziale? Od kiedy jestem tu zarejestrowany to pierwszy taki przypadek. Nie ma sensu poprawiać czegoś co działa dobrze.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Pytanie co uznajemy za "dobre działanie".

Giełda na KKM jest pomyślana też w ten sposób, że przez 7 dni od czasu zamieszczenia ogłoszenia nie można go umieścić gdzieś indziej. Na forum systemowym jest to zrozumiałe.
Tutaj już wygląda to inaczej.
A nastukać 30 postów to nie problem.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   Re: Co zrobić z działem "SPRZEDAM" ?!

krisv740 napisał/a:
do napisania/otwarcia tego tematu zainspirowało mnie ogłoszenie "sprzedam 430EX"

po pierwsze - sprzdaje to całkowicie nowy uzytkownik - jest to jeszcze jak najbardziej do przełkniecia, ale...

po drugie - po kontakcie na pw otrzymałem odpowiedź - "nie sprzedaje za pobraniem" - te też jest jeszcze do "obejścia" , ale....

po trzecie - cena "sprzedam" była 300pln, ale juz w zwrotnym pw sprzedawca podniósł cenę do 400 "bo jest duże zainteresowanie"

jak dla mnie jest to "wałek" !!!

ad.1 Nie jest to zabronione.
ad.2 To też nie jest zabronione, sam też nie sprzedaje za zaliczeniem.
ad.3 To nie jest ok, ale też nie jest zabronione, szczególnie że gość nie może edytować postu (ale może napisać do mnie prośbę o zmianę ceny).
krisv740 napisał/a:

może trzeba zablokować możliwość umieszczania ogłoszen osobom które logują sie na forum tylko aby coś wystawić do sprzedania?
To można zrobić, też się nad tym zastanawiałem... ale ... na ile ustawić granice ? 10 postów, 50, a może 100 ? Czy jeśli gość napisze 50 postów to będziesz czuł się bezpieczniejszy kupując z takiego ogłoszenia ?
krisv740 napisał/a:
moze trzeba weryfikowac jakoś te osoby?
Weryfikacja oznacza trzymanie danych osobowych, a tego nie chcemy robić.
krisv740 napisał/a:
moze trzeba banować ewidentnych "wałkowiczów"
Tu się zgadzam, ale to co opisałeś dla mnie nie kwalifikuje się jeszcze do bana.

Na szybko można dodać takie ograniczenia:
1. aby dodawać ogłoszenie do działu kupię / sprzedam trzeba posiadać konto na forum od min. 1 miesiąca i mieć min. 30 postów,
2. dodając ogłoszenie należy podać cenę, która nie może ulec zwiększeniu, bez zmiany treści ogłoszenia,
3. zabronione są linki do aukcji allegro lub innych stron internetowych
4. zabronione są ogłoszenia, gdzie nie określono ceny, a sprzedaż następuje na zasadach licytacji,
5. zgłoszenie 3 krytycznych uwag od innych forumowiczów na temat sprzedawcy (dotyczące przedmiotów wystawionych na forum) powoduje dodanie ostrzeżenia i zablokowanie możliwości dodawania postów do działu kupię / sprzedam na okres 6 miesięcy.

Proszę o Wasze opinie, czy i które punkty warto dodać do regulaminu. Mile widziane także inne propozycje :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Można wprowadzić jeszcze wymóg podawania SN.
Przede wszystkim z tego powodu, że jeśli ktoś zapłaci, a sprzętu nie dostanie, to łatwiej będzie udowodnić przestępstwo oszustwa.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

goltar napisał/a:
ad.3 To nie jest ok, ale też nie jest zabronione, szczególnie że gość nie może edytować postu (ale może napisać do mnie prośbę o zmianę ceny).

Wiesz goltar, ja od razu uznałem że mam do czynienia z kimś zupełnie niepoważnym.
Oto odpowiedź że jestem zainteresowany kupnem:

"Chwilowo w zasadzie jeszcze tak, ale za 400,- bo sami kupujący (mam ponad 40 mail) podbili cenę."

Przepraszam najmocniej, ale to nie allegro ani jakiś system licytacji. Zauważył popyt to podniósł cenę mając nadzieję jeszcze trochę zarobić?! Won mi z takimi...

P.S. Zaraz umieszczę w dziale sprzedam "Sprzedam obiektyw 70-200 L za 600 zł" a na wiadomości będę odpisywał że ze względu na duże zainteresowanie, cena wzrasta i proszę o podanie oferty ?
Obecny system wykazał że ma błąd, więc go załatajmy..... :???: :???:

[ Dodano: Pon 29 Mar, 2010 23:39 ]
goltar napisał/a:
i zablokowanie możliwości dodawania postów do działu kupię / sprzedam na okres 6 miesięcy.

dla takich to żadna kara... przecież oni tylko po to się rejestrują aby umieścić jedno ogłoszenie i nigdy więcej tutaj nie wrócą.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

MC napisał/a:
Można wprowadzić jeszcze wymóg podawania SN.
Przede wszystkim z tego powodu, że jeśli ktoś zapłaci, a sprzętu nie dostanie, to łatwiej będzie udowodnić przestępstwo oszustwa.
Słusznie.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

edmun napisał/a:
dla takich to żadna kara... przecież oni tylko po to się rejestrują aby umieścić jedno ogłoszenie i nigdy więcej tutaj nie wrócą.
ale w połączeniu z resztą zasad może być wystarczającym ograniczeniem.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Trzeba dzial "Sprzedam" traktowac jako tablice ogloszen, a nie oferte handlowa. Sprawdzenie sprzedawcy i ryzyko i tak lezy po stronie kupujacego regulamin tego nie zalatwi. Nastukanie postow i rejestracja pod nowym nickiem to chyba nie problem.
Podawanie SN uwazam za sluszne, moze to ograniczyc obrot sprzetem z "trzeciej reki".
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Ja uważam, że niepotrzebnie robicie z igły widły. Jeśli uda się zidentyfikować z dużą dozą pewności kogoś, kto robi jakieś przekręty lub oszukuje to należy to jakoś napiętnować czy zabezpieczyć, ale nie wiem czemu tę sytuację z lampą kwalifikujecie jako próbę oszustwa. Czy ktoś już ma jakieś negatywne doświadczenia z tą osobą? Bo co dziwnego w tym, że podana cena okazała się niższa niż średnia rynkowa? Czemu sprzedający nie ma wykorzystać wysokiego popytu? Edmun pisze, że to nie Allegro, ale to działa też w drugą stronę – skoro nie Allegro i nie było ustalonej ceny Kup Teraz (do której sprzedający się zobowiązuje) to czemu chcemy piętnować sprzedającego?
Skoro to nie jest sformalizowany system aukcyjny to nie widzę powodu dla którego przed dojściem do transakcji/wysłaniem pieniędzy/towaru, zarówno kupujący jak i sprzedający nie mogliby się wycofać z transakcji. Chciałbym mieć taką możliwość, zarówno jako kupujący jak i jako sprzedający.
Co do sformalizowanych wymagań typu numer seryjny, ilość postów, to uważam, że na relatywnie szerokim forum będzie z tym kłopot. KKM to specyficzne forum, raczej kameralne, na Optycznych większość ogłoszeń jest od osób nie biorących udziału w „codziennym” życiu forum. No chyba, że chcemy rzeczywiście ograniczyć te ogłoszenia do tylko najbliższego kręgu „znajomych”, ale wtedy limit 30 czy 100 postów będzie stanowczo za niski. No i ogłoszeń nie będą mogli dawać ludzie których tu bardzo cenimy za wrzucane fotki, a postów mają 50 czy 100. :)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

goltar,
z podanych przez ciebie punktów wyrzuciłbym nr.3 - skoro dział sprzedam jest tylko "tablicą ogłoszeniową" -nie jest żadnym problemem podanie linku do aukcji, z tym że preferowałbym oficjalne serwisy aukcyjne.
pozostałe punkty są jak najbardziej sensowne i właściwe...
dodałbym konieczność podania numeru telefonu kontaktowego. daje jakieś dodatkowe zabezpieczenie....

co do braku zastrzeżeń do sprzedaży za pobraniem.... hymmmmm ;)
w przypadku ciebie, czy innych użytkowników z dłuższym stażem i zaangażowaną obecnością na forum nie jest to problemem. ja sprzedałem lupo aparat i z braku czasu podałem mu numer konta po tygodniu (prawie). nie obawiałem się ja tej transakcji, ani on. utworzyły się przecież już jakieś kontakty interpersonalne między niektórymi "userami".
niestety z osobą posiadającą jeden wpis na forum i na dodatek w dziale sprzedam ten sposób "handlu" jest zwykłym proszeniem się o kłopot -prawda?!

niewiele się zmieni jeśli będzie to 30 postów i miesiąc obecności na forum, ale ..... lepszy rydz niż nic... :cool:

[ Dodano: Wto 30 Mar, 2010 09:48 ]
komor, a czy warto prosić się o kłopoty?
nie wchodząc w polemikę , czy warto ewentualnie umożliwiać komuś dokonanie oszustwa za pomocą forum?!
czasy są jakie są.... :twisted:

co do tej "przyczynowej 430 EX" - każdy kto choć trochę siedzi w temacie , wie że można ją "spuścić" za min. 600-700 pln. nie potrzebuję w zasadzie drugiej lampy (choć nie powiem za TAKĄ cenę brałbym żeby tyko mieć), zainteresowałem się bo chciałem sprawdzić rzetelność sprzedającego. podniesienie ceny i brak możliwości kupna za pobraniem całkowicie potwierdziło to "wewnętrzne fuj" które zrodziło się we mnie zaraz po przeczytaniu ogłoszenia... - i co mam się cieszyć, że miałem nosa?!
mam jakiś tam honor i moje słowo coś znaczy! tego po prostu wymagam od siebie. skoro wymagam od siebie , wymagam od innych. jeśli nie widzę odpowiedzialności w postępowaniu drugiej osoby, robię to co zrobiłem po uzyskaniu odpowiedzi na pw od sprzedającego "pszebitka" - nie wykazuję zainteresowania. chciałbym tylko aby nie odbyło się coś co uderzy w innego , uczciwego użytkownika tego forum... - po co....?!
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

krisv740, ale co tak konkretnie oszukańczego jest w tym, że duże zainteresowanie spowodowało podniesienie ceny przez sprzedającego? No nie, żeby to było jakieś godne naśladowania, ale biznes jest biznes, jak wiadomo. Na czym miałoby polegać tu oszustwo? Pytam, bo może jestem jakiś naiwny i czegoś nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15