Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test lornetek 10x42
Autor Wiadomość
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pią 01 Gru, 2006   

jesli ktos zakupi EL swarovski 10x42wb,to polecam dokupic muszle oczne,nie tylko przyslaniają swiatlo,ale i ich ogumienie wspaniale dopasowane jest do oczu.a oslony na okulary mam zamocowane tylko na jednym pasku,inaczej mi przeszkadzaly,no i na muszle orginalne,bo na te ktore zakupilem nawet nie wiem czy jest jakas zaslona.mijają tygodnie a ja jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru,i chyba moją opinie moze zmienic tylko jedno:Wasz test :D bede mu ufal,bo naprawde jestescie wspanialymi fachowcami,gratuluje :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   lornetki swift i Vortex

Nie wiem,czy piszę tego posta we właściwym miejscu,ale trochę mi"namieszała w głowie"informacja o dostępności lornetek Swift i Vortex na polskim rynku.Z tego,co wiem,lornetki te nie"załapały się do testu 10x42-i stąd moje pytanie-czy planowany jest jakiś osobny test tego sprzętu czy chociaż parę bliższych opinii fachowcow na temat tych lornetek.Właśnie przymierzam się do zakupu lornetki/gł.do obserwacji ptaków/,szczerze mówiąc czekałem z decyzją na wynik testu..a tu nagle zupełna dezorientacja..może więc ktoś z ekspertów wypowie się na temat lornetek tych dwóch marek?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

Dobre wieści są takie, że Vortex i Swift załapały się do testu 10x42 w prawie całym swoim asortymencie (5 Vortexów i 2 Swifty). Zła wiadomośc jest taka, że trzecia tura testu
przesunęła się (m.in. właśnie ze względu na oczekiwanie na w.w. lormetki) i publikacja
wyników też się troche opóźni.

Arek
 
 
Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

no to się b.cieszę,że te lornetki zostały"przetestowane".Przepraszam za upierdliwość-ale czy znana jest choć przybliżona data publikacji testu?Tak jak pisałem-przymierzam sie do zakupu lornetki 10x42 i tak naprawdę wybór marki uzależniam w głównej mierze od wyników w/w testu..Czy są szanse,że np.przełom stycznia i lutego będzie tym"historycznym"momentem?/chciałbym kupić lornetkę i"nauczyc się"jej przed sezonem wiosennych obserwacji/.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

Trudno mi podawać jakiś termin, ale myślę, że styczeń to dobry miesiąc :)
 
 
Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

B.się ciesże z tego stycznia,w tym układzie chyba naprawde warto poczekać z zakupem.A tak przy okazji:może ktoś z obecnych na forum miał Vortexa w rękach/chodzi mi zwłaszcza o"ptasiarzy"/i już sobie wyrobił na ten temat jakąś opinię?
 
 
terenowiec
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   vortex

witam serdecznie
wlasnie dzisaj dostalem przesylke z fotozakupy.pl z vortexem viper 8x42.pierwsze wraenie bardzo dobre swietnie lezy w dloniach,muszle oczne ok.dobra guma na obudowie. po nowym rok wrazenia z obserwowanego swiata przez te ciekawie wygladajaca lornetke, no i moze skrobne cos o innych z ktorymi miałem do czynienia tj.minolta activa, kowa 10x42, bresser condor 7x42, 7x50 rosyjski zagorsk.

pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Zdecydowanie zachęcamy do podzielenia się swoimi opiniami w naszej bazie.
 
 
Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sob 30 Gru, 2006   

B.niecierpliwie czekam na wrażenia kolegi"terenowca'na temat Vortexa..
 
 
terenowiec
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

witam serdecznie,
zgodnie z objetnica dziele sie pierwszymi wrazeniami z obcowania z vortexem viper 8x42.
tak jak pisałem wczesniej na pierwszy rzut oka widac porzadne wykonanie lornetki:dobra guma na całosci lornetki, duzy wygodny pierscien regulacji ostrosci (chodzi bez zadnych oporów gładko i przyjemnie), lornetka jest wygodnie wyprofilowana (sama sie uklada w dłoni po pierwszym chwycie), wyciecia pod kciukami zwiekszaja jeszcze to doznanie, bardzo ciekawe zatyczki okolaru głeboko zachodzace i idealnie dopasowane nie spadaja, gorzej z zatyczkami obiektywu co prawda na razie trzymaja sie one doskonale ale mocowanie poporzez nasuniecie gumowego pierscienia na tubus nia wrózy dlugiegu uzytkowania w trudnych warunkach(wiem z doswiadczenia krzaki, trzcina, geste swierkowe młodniki sa najlepezym testerem sprzetu). jedyne co sprawia na samym poczatku problem to muszle oczne ktore wymagaja cierpliwosci i bardzo indywidualnego dopasowania (lornetke przykładaly do oczu 3 osoby, po czym pytałem o odczucia), jesli chodzi o jakosc obrazu (nie jestem jakims wielkim specjalista w tej dziedzinie dlatego sa to tylko moje własne i wspoltowarzyszy odczucia) obraz: bardzo jasny nie wystepuje pociemnienie na brzegu obiektywu (ciekawe ze było to najwjeksze wrazenie jakie robiło na moich kolegach obserwatorach), ostrosc rewelacja minimalnie na brzegach obiektywu słabnie, bardzo dobre, wrecz idelne odwzorowanie bieli (przy niebieskim świecie w kowie- fataliza i odrobine ocieplonym zoltym w rosyjskim zagorsku tutaj nic takiego nie zauwazylem) to tyle ile udało mi sie zobserwowac podczas kilku chwil obsewrwaci terenowych. z ciekawosci: to lornetka wypelnina jest azotem (ale mysle ze to standard) no i producent zapewnia ze pryzmaty powleka srebrem.
w najblizszym czsie postram sie porównac w terenie lornetki o ktorych pisałem wczesniej. na dzien dzisejszy zamawiam nastepnego woretxa vipera tym razem 10x42.
 
 
Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

Dzięki za "opis wrażeń",trochę się jeszcze waham się miedzy Vortexem/właśnie 10x42/a sprzętem firmy Bushnell/który też wydaje się być rozsądnym kompromisem między ceną a jakością-przy okazji-czy ktoś z "ptasiarzy miał go w rękach?/.No chyba,że test lornetek 10x42 przyniesie jakieś rewelacje.../tzn.wskaże inny,godny uwagi sprżet w
podobnym przedziale cenowym/.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Sty, 2007   

O obydwu lornetkach można znaleźć dużo informacji na www.birdforum.net w dziale "Binoculars". Z pewnością są opinie z dłuższego używania wielu ptasiarzy i bez problemu można też dopytać się o różne szczegóły. Liczba użytkowników w Polsce to pewnie pojedyncze osoby, tam liczby idą śmiało w tysiące. Łatwiej wyrobić sobie zdanie na temat jakiejś lornetki, nawet bez jej oglądania.
 
 
Macieq 
Początkujący


Posty: 45
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Zapytam nieśmiało: co z testem? Arek coś wspominał o styczniu?....
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

A żaden się nie pojawił? ;)

A tak na poważnie, to test się rozszerzył, bo udało nam się zdobyć jeszcze kilka ciekawych lornetek 10x42, których nie załatwiliśmy wcześniej. Zrobiliśmy więc IV turę testu, co trochę czasu zajęło. Dzięki temu test będzie jednak pełniejszy, tym bardziej że lornetki biorące udział w tej dogrywce nieźle sobie poczynały.

Arek
 
 
az
Uczestnik


Posty: 88
Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

Arek , zlituj się i rzuć coś wreszcie. A teraz pytanie dodatkowe : czy mam rozumieć ,że Vortexy mają blokadę centralnej ostrości? wszystkie? jak to działa?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14