Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 13 Sty, 2012
Panasonic GH1 czy G2?
Autor Wiadomość
Lisek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   Panasonic GH1 czy G2?

Witam wszystkich, mam problem czy kupić aparat Panasonica GH1 czy poczekać na G2, zaznaczam, że bardzo nie spieszy mi się zakupem i mogę poczekać ten 1-2miesiące. Może G2 będzie tańszy od GH1, bo z tym obiektywem 14-140 kosztuje 4250zł najtaniej, a jeszcze przydałby się stałka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Trudno porównywać coś czego jeszcze nie ma (G2) z czymś co już jest (GH1). po prostu nie wiadomo jaka będzie choćby jakość zdjęć. Ale generalnie tę linię aparatów mogę polecić, jako że od roku jestem posiadaczem G1 i jestem zadowolony.
pozdrawiam
 
 
Lisek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

To prawda, że ciężko coś takiego porównać. Poszperałem jeszcze w necie i sam obiektyw 14-140 mm kosztuje 3600zł, więc chyba w lepszych pieniądzach ciężko będzie znaleźć ten aparat. Musze wybrać się do sklepu dla idiotów i obadać ten aparat, jednak cały czas mam dylemat czy inwestować tyle kasy w aparat, chociaż będą miał sensowną kamerkę Full HD.

Szkoda, że nie ma użytkownika na tym forum, co ma GH1 i się by wypowiedział na temat tego zestawu.
 
 
leszek3 
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

Zajrzyj na konkurencyjny portal zagramaniczny, jest info, że Panasonic wypuścił kamerę AG-AF100 - fullHD w formacie µ4/3, do której pasują wszystkie obiektywy systemu.
 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

o ile dobrze kojarzę, był tu Forumowicz mający GH1. Jak dla mnie cena jest zaporowa, zwłaszcza kiedy teraz pojawiło się małe cudeńko Olympus E-PL1, który jakością zdjęć przewyższa GH1 (wiem bo oglądałem dokładnie sample, a nawet w sklepie zrobiłem sobie kilka zdjęć na swoją kartę) który teraz na starcie można kupić za 2188 z obiektywem, czyli za jakiś czas na pewno zejdzie poniżej 2000 zł.
 
 
Lisek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

Dzięki za podpowiedź, dzisiaj mam kolejne zajęcie poszukać sampli i poczytać trochę o tym aparaciku, bardzo atrakcyjna wydaje mi się oferta:

http://www.allegro.pl/ite..._150_mmf_1.html

a i wielkością ten Olympus bardziej podchodzi, kupić do tego jeszcze stałkę i mamy fajny małpkowaty aparat na imieniny:)
 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

jakbyś chciał parę zdjęć, to podaj mail do siebie na PW, przyślę
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

tomekh napisał/a:
jakbyś chciał parę zdjęć, to podaj mail do siebie na PW, przyślę


 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010   

... dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie :wink:
 
 
Lisek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 14 Kwi, 2010   

Jak możesz podeślij mi te sample.

Za tym Panasonicem przemawia bardzo odchylany ekran LCD.
 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Sro 14 Kwi, 2010   

nie tylko odchylany ekran, także szybkość autofokusu i wbudowany wizjer. Za E-PL1 - jakość zdjęć i mniejszy rozmiar, jednak w pewnych sytuacjach nawet G1 jest za duży.
zdjęcia poszły
pozdrawiam
 
 
koniaczek 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Sro 14 Kwi, 2010   

tomekh napisał/a:
nie tylko odchylany ekran, także szybkość autofokusu i wbudowany wizjer. Za E-PL1 - jakość zdjęć i mniejszy rozmiar, jednak w pewnych sytuacjach nawet G1 jest za duży.
zdjęcia poszły
pozdrawiam


Witam,

postanowilem sie dołączyć do duskusji,
wadą obrazowania GH1 jest tylko banding lekki na ISO 1600 i spory na 3200
Reszta jest rewelacyjna.
Dużo zdjęć testowych GH1 bylo robionych obiektywem 14-140 bo to on byl sprzedawany jako obowizkowy kit, natomiast E-P1 na stałce- naleśniku.
14-140 jest świtny ale ma swoje wady, np nie jest ostry jak żyleta jesli ogladamy zdjecia 1:1.
Natomiast do filmow w dobrych warunkach oświetleniowych to REWELACJA!!!
Poza tym to calkiem praktyczny spracerzoom (zrobisz i mily portrecik i ptaka na gałezi)
Mam GH1 wiec jesli masz pytania to wal smialo.
Co do wielkosci GH1 to jakos nie wyobrazam sobie trzymac wiekszego zooma bez sensownego gripa.

Pozdrawiam


PS znalazlem porównanie na naleśniku 20mm 1,7 http://www.gearnewsandreviews.com/?p=323
 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010   

Tak to prawda, do takiego obiektywu jak 14-140 po prostu mniejszy korpus by się nie nadawał, wiem bo sam mam 40-200 w moim G1. Obiektywy do olków są po prostu znacząco mniejsze, dostosowane do mniejszych korpusów.
pozdrawiam
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

Lisek napisał/a:
Szkoda, że nie ma użytkownika na tym forum, co ma GH1 i się by wypowiedział na temat tego zestawu.

Co bys chcial np. wiedziec?
 
 
elfi 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 02 Cze, 2010   

Na zaprzyjaźnionym portalu fotograficznym, pierwsze zdjęcia testowe G2...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16