Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
problem z stalka 50 mm 1/8f II
Autor Wiadomość
mismlx1 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 70
Skąd: krosno obecnie crewe
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   problem z stalka 50 mm 1/8f II

mam problem zze stalka 50 mm 1/8 f II otoz jak porownam zdejcia z kitem 18-55 na tych samych przeslonach i czasach naswietlania zdjecia sa porownywalnie a nawet mniej ostre na stalce ,jak go przetestowac w domku zeby cos wieciej mozna bylo powiedziec ,i co zrobic jezeloi faktycznie jest problem z ostroscia kupilem stalke 5 dni temu w sklepie wiec jeszcze moge cos z tym pokombinowac tak mi sie wydaje?

najlepszym przykladem jest zona ktora jak zobaczyla zdjecia zrobione stalka to powiedziala ze popsulem aparat?/?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

Najlepiej będzie jak załączysz jakieś zdjęcia do porównania...
 
 
mismlx1 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 70
Skąd: krosno obecnie crewe
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

ok jutro po poludniu po pracy napiszcie przy jakich ustawieniach zrobic jakie iso przyslona ,czy na automacie? te zdjecia akurat minimalnie lepsze stalka aparat na biurku bez poruszenia tyle tylko ze stalka to podobno niebo a ziemia w porównaniu z kitem?

IMG_1040.JPG
stalka iso 100 f5,6 50 mm
Plik ściągnięto 7009 raz(y) 109,43 KB

IMG_1038.JPG
kit iso 100 f 5,6 47mm
Plik ściągnięto 7014 raz(y) 107,85 KB

Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Sob 08 Maj, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

mismlx1 napisał/a:
mam problem zze stalka 50 mm 1/8 f II otoz jak porownam zdejcia z kitem 18-55 na tych samych przeslonach i czasach naswietlania zdjecia sa porownywalnie a nawet mniej ostre na stalce

Może tak być, bo 18-55 masz ze stabilizacją (IS). Jeżeli wchodzisz w długie czasy to IS Ci stabilizuje, a w stałce niestety nic nie stabilizuje. :smile:

Zdjęcia przykładowe masz na czasach 0.5 i 0.8 sekundy. Używasz wężyka spustowego? Naciskając ręcznei spust, zdjęcia mogą być mało ostre bo ... poruszone. :wink:

PS.
Ustaw sobie ISO np. na 1600 (na zdjęciach masz 100), czas się skróci o 4EV (da to z 1/2s nawet bodaj 1/500s) i będziesz mógł testować.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

B o g d a n napisał/a:
Ustaw sobie ISO np. na 1600 (na zdjęciach masz 100), czas się skróci o 4EV (da to z 1/2s nawet bodaj 1/500s) i będziesz mógł testować.

+4EV da z 1/2s czas 1/30s

A to nadal mało dla 50mm i strzelania z ręki, no chyba że ktoś ma dłoń kowalską ;)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

Albo Sony/Pentax :lol:
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 451
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

mismlx1, proponuję, abyś włączył w aparacie live view jeśli masz (aby wyeliminować błędy AF), dokładnie wyostrzył, ustawił czas przynajmniej z 1/200 sekundy aby wyeliminować drgania i podał link do zdjęcia w pełniej rozdzielczości.

Na tak małych miniaturkach nie sposób ocenić ostrości.

pozdrawiam
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

hijax_pl napisał/a:
+4EV da z 1/2s czas 1/30s

A bo się śpieszyłem do domu, racja oczywiście :zalamany: :mrgreen:
Ale gdyby ustawił ISO 3200 to już 1/60 styka. :wink:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

B o g d a n napisał/a:
Ale gdyby ustawił ISO 3200 to już 1/60 styka.

Na pewno będzie lepiej ale..
Wg mnie 50*1,6=80, czyli koło 1/100s byłoby optymalnie, poza tym przy takim ISO to już odszumianie zje szczegóły i po zabawie ;)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

hijax_pl napisał/a:
Wg mnie 50*1,6=80
To pewnie średnia statystyczna z rozkładu Gaussa. :wink:
Są pewnie tacy, którym 1/125s będzie za mało. :mrgreen:
Ja bez włączonego IS robię nieporuszone na 1/30s do 105mm - no powiedzmy, że na FF. :cool:
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   

Fajnie, a może po prostu wystarczy ustawić aparat na książce czy innej podkładce - jeśli nie ma statywu.
 
 
mismlx1 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 70
Skąd: krosno obecnie crewe
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

dokladnie tak aparat byl na biurku ,wiec nie bylo mozliwosci poruszenia jak wstane porobie jeszcze kilka na wyzszym iso .wiec zobaczymy?
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

A dlaczego uważasz, że stalka powinna być ostrzejsza, porównywałeś testy rozdzielczości?
Kit /ten z IS/ ma wyższą rozdzielczość, więc zakup stalki jest uzasadniony wtedy, gdy chcemy fotografować z mniejszą głębią ostrości /np. portrety/, lub w ciemniejszych pomieszczeniach.
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

h.s., weź ty mi pokaż - choćby na tych testach - w którym miejscu 18-55IS jest ostrzejszy od 50/1.8 na ogniskowej 50mm i przysłonie f/5.6
 
 
mismlx1 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 70
Skąd: krosno obecnie crewe
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

tez zdjecia zmniejszam zeby tu weszly na forum nie wiem jak zrobic zeby wam tylko linka wyslac z calym zdjeciem ,po wybraniu wysokiego iso 1600 predkosc sie wiele nnie zmienila ,moze mam za ciemno w pokoju,ale caly czas aparat na biurku.,
jak uwazacie moze sie czepiam moze jest wszystko ok drugie zdjecie jest na przyslonie 2.0 chyba juz widac jak glebia sie zmniejsza,


sam nie wiem co mam o tym myslec?

IMG_1062.JPG
stalka
Plik ściągnięto 6871 raz(y) 135,48 KB

IMG_1061.JPG
stalka
Plik ściągnięto 6861 raz(y) 114,46 KB

IMG_1060.JPG
stalka
Plik ściągnięto 6851 raz(y) 135,13 KB

IMG_1058.JPG
kit
Plik ściągnięto 6852 raz(y) 134,74 KB

IMG_1057.JPG
kit
Plik ściągnięto 6850 raz(y) 133,2 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 25