Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
gx10 POMOCY
Autor Wiadomość
Andrzejckp
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   gx10 POMOCY

Witam...Na wstępie przepraszam za mój amatorski język Wink jakieś dwa tygodnie temu nabyłem tą maszynkę...muszę powiedzieć że jestem baaaardzo zadowolony Smile niech Nikon się schowa Razz Ale pojawił się problem którego sam nie potrafie rozwiązać...dziś w wizjerrze prawie na środku pojawiła się nie reguralna kreska (włos,pyłek?) nie wiem co to i starsznie mnie denerwuje. Odkręciłem obiektyw,okazało się że nie siedzi na lustrze tylko na wizjerze i próbowałem przedmuchać badziewie ale wychodzi na to że to coś jest w ogóle od strony wizjera (nie od strony lustra) nie mam pojęcia jak to mogło się tam dostać bo to był pierwszy raz jak w ogóle odkręciłem obiektyw Sad Może wiecie jak to usunąć??? może wacik i spirytus czy coś ? bo już sam nie wiem...

PS
Z tym spiritem to żartowałem ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   

A nie jest to przypadkiem coś czego nie zauważyłeś wcześniej, a co zawsze tam było, czyli zasilanie/sterowanie wskaźników wyboru pola AF? :)
 
 
Andrzejckp
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007   

nie no to nie to. Nieregularne kształty (jak włos) mniej więczej z 5 mm od środka odsunięty :) to nie jest ciś czego nie zauważyłem...to stało się wczoraj...
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Jesteś zadowolony, a Nikon niech się schowa, taaaak?
To ja ci powiem kolego, że ten kłopot, z którym się borykasz nie dotyczy Nikonów. NIECH SIĘ SCHOWA TWÓJ "GXcoś tam" przy Nikonach. Twój GXcoś tam to nawet nie Pentax, tylko nadal "coś tam". Nie obrażaj uznanych producentów, jak kupiłeś "coś tam"!!
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Przejrzalem caly www.dpreview.com i znalazlem tylko jedna opcje. Musisz miec w takim razie Samsung gx10 - jedyny aparat z takim oznaczeniem. Nawet niezle wyglada, 10 Megapixels i nie taki tani $1000. Ma wprawdzie wymienialne soczewki ale nie wielki wybor. Trudno mi odpowiedziec na twoje pytanie bo akurat w specyfikacji tego aparatu duza uwaga jest zwrocona na specjalny "usuwacz kurzu" ktory ona posiada- ("Dust-free CCD with dust removal system") Ma bardzo dobre opinie, srednia 4,85 na 5 ale tych opinii jest tylko piec wiec z ta srednia to tez tak nie do konca wiadomo. To jest bardzo dobre - ("Continuous shooting of 3 pictures per second up to memory full" - musi miec niesamowity buffer. ISO do 1600 i 11 punktowy AF meter.
Dla zainteresowanych - zdjecie zestawu jest tutaj:
http://www.dpreview.com/n...samsunggx10.asp
Na twoim miejscu wrocilbym do sklepu i kazal im to usunac albo dac ci inny egzemplarz. Jezeli to co pisza o tym aparacie jest prawda to rzeczywiscie mozesz byc zadowolony. To jest wlasnie to co koledzy na forum probowali Ci przekazac :wink: ze jak kupujesz Nikon, Canon etc to to co o nim pisza tak jest w rzeczywistosci a jak kupujesz juz inny zestaw to musisz sprawdzic czy to co pisza to jest prawda.
 
 
Andrzejckp
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Adalbercik napisał/a:
Jesteś zadowolony, a Nikon niech się schowa, taaaak?
To ja ci powiem kolego, że ten kłopot, z którym się borykasz nie dotyczy Nikonów. NIECH SIĘ SCHOWA TWÓJ "GXcoś tam" przy Nikonach. Twój GXcoś tam to nawet nie Pentax, tylko nadal "coś tam". Nie obrażaj uznanych producentów, jak kupiłeś "coś tam"!!


Wiesz co...nie mówie że nikon jest zły...oczywiście...modele d200 i d80 są fajne...ale nie na moją kieszeń. Generalnie mi chodziło o modele z niższej półki (d40 i d40x) cenowo podobne z samsungiem/pentaxem. Zresztą poczytaj sobie testy na tym lub innym duuużym poratlu tematycznym.
PS
Wole coś tam od shitu z ładnym firmowym logo
PZDR!
Ostatnio zmieniony przez Andrzejckp Wto 26 Cze, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Andrzejckp
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Allan napisał/a:

Na twoim miejscu wrocilbym do sklepu i kazal im to usunac albo dac ci inny egzemplarz. Jezeli to co pisza o tym aparacie jest prawda to rzeczywiscie mozesz byc zadowolony. To jest wlasnie to co koledzy na forum probowali Ci przekazac :wink: ze jak kupujesz Nikon, Canon etc to to co o nim pisza tak jest w rzeczywistosci a jak kupujesz juz inny zestaw to musisz sprawdzic czy to co pisza to jest prawda.


Tak też zrobie. Możliwości aparat ma...tylko fotograf jeszcze taki sobie. Powiem szczerze...miotałem się przed kupnem starsznie..nie wiedziałem co wybrać. Zdecydowałem się już na Nikona d40x ale miałem możliwość pobawienia się nim ...i co tu dużo mówić...nie spodobał mi się. Poźniej zacząłem czytać testy i na waszym i na innych serwisach i tam w swojej klasie i kadyszka pentaxa i samsung gx10 wypadały wyśmienicie.Skoro Pentax jest droższy a to to samo co GX10 to po co mam przepłacać. Z fot jestem zadowolony a to że mam napisane na aparacie samsung a nie Nikon czy Cannon wcale mnie nie dołuje.
Najważniejsze w tej całej zabawie by fajne foty robić ;)
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

W duzym stopniu masz racje, jesli jestes pomyslowy i masz zaciecie do fotografii to czasami z "gorszego" teoretycznie sprzetu mozesz wyciagnac wiecej niz ktos kto uzywajac canona czy nikona pstryka tylko aby pstrykac.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Allan napisał/a:
Przejrzalem caly www.dpreview.com i znalazlem tylko jedna opcje. Musisz miec w takim razie Samsung gx10 - jedyny aparat z takim oznaczeniem. Nawet niezle wyglada, 10 Megapixels i nie taki tani $1000. Ma wprawdzie wymienialne soczewki ale nie wielki wybor. Trudno mi odpowiedziec na twoje pytanie bo akurat w specyfikacji tego aparatu duza uwaga jest zwrocona na specjalny "usuwacz kurzu" ktory ona posiada- ("Dust-free CCD with dust removal system") Ma bardzo dobre opinie, srednia 4,85 na 5 ale tych opinii jest tylko piec wiec z ta srednia to tez tak nie do konca wiadomo. To jest bardzo dobre - ("Continuous shooting of 3 pictures per second up to memory full" - musi miec niesamowity buffer. ISO do 1600 i 11 punktowy AF meter.
Dla zainteresowanych - zdjecie zestawu jest tutaj:
http://www.dpreview.com/n...samsunggx10.asp
Na twoim miejscu wrocilbym do sklepu i kazal im to usunac albo dac ci inny egzemplarz. Jezeli to co pisza o tym aparacie jest prawda to rzeczywiscie mozesz byc zadowolony. To jest wlasnie to co koledzy na forum probowali Ci przekazac :wink: ze jak kupujesz Nikon, Canon etc to to co o nim pisza tak jest w rzeczywistosci a jak kupujesz juz inny zestaw to musisz sprawdzic czy to co pisza to jest prawda.

Nie wiem czy się zgrywasz, czy jesteś aż takim ignorantem...
Najlepszy jest fragment o wymienialnych soczewkach (sic!) i ich niewielkim wyborze... Wiesz wogóle co to jest bagnet K?!?

A do autora wątku:
Jeżeli masz jakiegoś "paprocha" na matówce, to przecież łatwo go usunąć - matówki zarówno w GX10 jak i w K10D są wymienialne... Tylko nie dotykaj matówki palcami i przypadkiem faktycznie nie użyj spirytusu...
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Nie jestem specjalista od bagnetow :lol:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Allan napisał/a:
Nie jestem specjalista od bagnetow :lol:

Da się zauważyć... :lol:
 
 
Andrzejckp
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

to poradź jak....
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   

Andrzejckp napisał/a:
to poradź jak....

Masz tu linka do wątku, w którym jest opisane jak wymienić matówkę w K10D:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=4816
Wyciągając ją, łatwo stwierdzisz, czy to jest zanieczyszczenie, czy rysa/pęknięcie... Powodzenia.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 28 Cze, 2007   

Adalbercik napisał/a:
...To ja ci powiem kolego, że ten kłopot, z którym się borykasz nie dotyczy Nikonów. NIECH SIĘ SCHOWA TWÓJ "GXcoś tam" przy Nikonach. Twój GXcoś tam to nawet nie Pentax, tylko nadal "coś tam". Nie obrażaj uznanych producentów, jak kupiłeś "coś tam"!!

Ten "kłopot" może dotyczyć dokładnie każdego aparatu, a tego typu posty są żałosne...
 
 
szela
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Sob 30 Cze, 2007   

Andrzejckp - napisz mi prosze jak ci sie sprawuje ten twoj samsung ?? i czy ta lampa wbudowana jest naprawde tragiczna jak to opisuja w testach ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14