Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma 8-16 mm f/4.5-5.6 DC HSM
Autor Wiadomość
revolta 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 363
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

Cytat:
no comments...

a niby po co sie robi zdjęcia ?
e ?
bo chce mieć wspomnienia z gór, bo mam oswojone sikorki za balkonem, bo widziałem ładny zachód słońca na delegacji, bo zrobiłem dokumentacje do sprawy jaką prowadzę (gdzie kompakt by dał ciała przy robieniu fotokopii dokumentacji czy urządzenia ) itp.
skoro ja sobie sie raduję patrząc na moje A3 z Giewontem czy Wierchami, skoro panna sie cieszy widząc ten Giewont czy Wawel - to chyba o to w fotografii chodzi
a lustro gwarantuje że jak mam wiewiórkę - to złapię wiewiórkę a nie ... jej ogonek
na Digiarcie mnie 2 czy 3 razy pochwalili i jest git
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 28 Maj, 2010   

revolta, nie zrozumiałeś. I nawet już mnie to nie dziwi...
 
 
revolta 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 363
Wysłany: Pią 28 Maj, 2010   

ehś :) ważne że mi i moim znajomym się moje zdjęcia podobają, o to w tym wszystkim chodzi :]
a wczoraj jeszcze raz oglądałem sample - te z placu nowego miasta jednak są ostre i okej
choć te kolory nieba nie są takie jak z Canonowskich szkieł
tak czy inaczej spróbować pomacać ten obiektyw muszę, być może na 90% kupie C 10-22, ale temu już daję też jakieś szanse , bo jednak sample z placu są okej
może na tamtych zdjęciach w innym miejscu coś AF sie nie spisał ? bo te z placu nowego miasta są bardzo okej (nie wiedziałem że jest logo Deathu na ścianie :D )
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 28 Maj, 2010   

revolta, poniżej masz link do zdjęcia zrobionego Sigmą 8-16 i Canonem 50D. Pozwoliłem sobie zmienić wartości kontrastu i nasycenia oraz przeskalować zdjęcie do wymiarów fotek z testu Canona 10-22. Każdą z tych rzeczy możesz zrobić także na poziomie aparatu, bez poprawiania czegokolwiek na komputerze.

http://download826.mediaf...qw2z4i/abcd.JPG

Nadal jesteś pewny, że z Sigmy nie da się wyciągnąć "ładnych" kolorów, a zaczarowany Canon produkuje je sam, bez niczyjej pomocy?
 
 
revolta 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 363
Wysłany: Pią 28 Maj, 2010   

no zdjęcie wygląda lepiej, natomiast patrząc na ostrość zegara tu (mimo poprawek) i tam, odnoszę wrażenie jakby tam było ciutku lepiej
chociaż z kolei 10 stopni różnicy dla wielu osób może być argumentem (tak jak dla innych polar)
a co do zaczarowania Canonem - no jakoś mi sie podoba ta kolorystyka (szłko C + body C) i dlatego to kupiłem
ale faktycznie po dodaniu nasycenia lekkiego... tylko ludzie po forach straszą że w Sigmie jest prawo egzemplarza
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010   

także dla porównania
http://www.photozone.de/c...gma816f4556apsc
 
 
matamat 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010   Pytanie dot. obiektywu Sigma 8-16 mm f/4,5-5,6 DC

Witam
Czy obiektyw Sigma 8-16 mm f/4,5–5,6 DC HSM na matrycy APS-C (Nikon) będzie miał dokładnie 8-16 mm czy trzeba zastosować przelicznik 1.5x ?
Pozdrawiam
 
 
radek_z 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 113
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010   

Oczywiście że musisz przeliczyć ogniskowe dla pełnej klatki.

Sigma 8-16 mm na APS-C będzie miała takie same kąty widzenia jak obiektyw 12-24 mm na pełnej klatce.
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010   

jeśli chcesz przeliczyć do ekwiwalentu 35mm to tak. w tej sytuacji każdy obiektyw użyty na matrycy APS-C należy przemnożyć by uzyskać ogniskowe odpowiadające kątowi na pełnej klatce 35mm.
 
 
fotoG3 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 86
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

@revolta
Kupuj EF10-22. Mam to szkło już od 3 lat i wszystko jest OK
Natomiast niejako obowiązkowo do EF10-22 dokup sobie Samyanga 8mm/f3.5 - ten obiektyw ma zupełnie inne odwzorowanie, ludzie nawet oddaleni od środka kadru wychodzą bardzo naturalnie, czego nie da się powiedzieć o EF10-22.
Taka para obiektywów szerokokątnych daje niesamowitą elastyczność.

Druga opcja to Samyang 8mm i EF17-40/F4 - cenowo nawet znośniej a jakość lepsza.
Już tak jakoś jest, że jak zakładamy szeroki zoom to 95% zdjęć robimy na tym szerszym końcu. Niestety z powodu przerysowań niezbyt miłych dla oka staram się nie robić ludzi EF10-22, a na APSie dopiero ogniskowe od 17mm są w miarę naturalne.
W krajobrazie też jak potrzebujemy szerokiego kąta to na maksa.

Ciekawe jaka była lub będzie Twoja decyzja?
 
 
FuzBal 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 403
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

Sorki za niezły odkop ale mam pytanie. Czy ktoś sprawdzał jak i czy w ogóle kryje APS-H ?? Niby jeszcze siedzę na APS-C, ale w niedalekiej przyszłości może się to zmienić stad pytanie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14