Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 17 Lut, 2008
Mętlik w głowie Canon 400D vs Nikon D40x?
Autor Wiadomość
pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   Mętlik w głowie Canon 400D vs Nikon D40x?

Witam. Przymierzam się do zakupu lustrzanki czyfrowej i nie wiem co wybrać. Canona 400D czy Nikona D40x oba narazie ze względów finasowych z obiektywami kitowymi. W dlaszych planach jest obiektyw sigma 18-200 i coś do macro. Jak sądzicie który cyfrzak bęzie lepszy?
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Canona bo ma matryce CMOS. Zdecydowanie.

Wykonanie 400D jest lepsze niż 40x.

To taka odpowiedz na szybko, bez analizy testów i parametrów.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

400D, D40x to akurat jedyny Nikon, który ma wady tego aparatu (głównie nieco zbyt mały rozmiar). Z kolei z D40 i D40x mogą być problemy w kwestii obiektywów Sigmy. Matryca 400D też bardziej do mnie przemawia.

Tak przy okazji. Raczej odradzam szkła o zakresach takich jak 18-200, są raczej słabe optycznie. Chyba, że ponad jakość zdjęć cenisz wygodę użytkowania.

Więcej wad D40x opiszą Ci kanonierzy, a po 400D zaraz pojadą miłośnicy Nikona. Będzie sporo opinii do skorzystania ;)
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

...zdecydowanie 400d !
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   Re: Mętlik w głowie Canon 400D vs Nikon D40x?

pilgrim napisał/a:
Witam. Przymierzam się do zakupu lustrzanki czyfrowej i nie wiem co wybrać. Canona 400D czy Nikona D40x oba narazie ze względów finasowych z obiektywami kitowymi. W dlaszych planach jest obiektyw sigma 18-200 i coś do macro. Jak sądzicie który cyfrzak bęzie lepszy?
Pozdrawiam



Zdecydowanie 400D. Tych aparatów nie da się porównać. D40 to pomyłka kompletna, nic do tego nie podepniesz, brak śrubokręta, nawet standardowego 50mm nie pociągnie. Do D40 producent nie przewiduje też gripa, 400D z gripem trzyma się już całkiem nieźle. Jeżeli coś z Nikona to zdecydowanie najrozsądniej D70 + kit 18-70, pieniądze mniejsze, aparat i szkło całkiem przyzwoite, dodatkowo RAW-y można obrabiać przy pomocy darmowego RawShootera, który jest IMHO bardzo fajnym programem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Remol71 Sro 27 Cze, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Z tych dwoch to zdecydowanie 400
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Sigma 18-200 + D40x = brak autofokusa.

Jesli myslisz o obiektywie 18-200, to zapewne zalezy Ci na funkcjonalnosci zestawu i godzisz sie na kompromis jakosciowy (choc i tak jakosc bedzie lepsza niz z kitowym szklem). Jesli tak, to chyba lepszym wyborem jest D40x+Nikkor AF-S DX VR 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED.

Co do makro, to z Nikonem D40x beda w pelni wspolpracowaly tylko 4 obiektywy (przede wszystkim bedzie dzialal AF):
- Nikkor AF-S Micro VR 105mm f/2.8G,
- Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM APO MACRO,
- Sigma 180mm f/3.5 EX DG HSM APO MACRO,
oraz Sigma 70-200mm f/2.8 EX APO DG HSM MACRO, ktora ma tylko funkcje makro. Wszystkie te szkla oksztuja powyzej 2500 zl.

Canon 400D ma troche lepsza matryce, ktorej zalety odkryjesz w zasadzie tylko przy dluzszych czasach naswietlania. Body w obu jest podobnie liche, wiec na to nie zwracal bym uwagi. Potzna przewaga Canona jest szerszy wybor wsrod obiektywow (czesto tanszych niz te, z ktorymi w pelni wspolpracuje D40x).

Jesli nie zalezy Ci tak bardzo na zestawie z obiektywem 18-200, to wez Canona. Jesli chcesz miec uniwersalne szkielko na wakacje i wszelkie wypady - szala przechyli sie na rzecz Nikona. Wybor nalezy do Ciebie.

Konrad
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Czytałem artykuł w którymś CHIP Foto-Video, że D40 ( więc i D40x ) to zbieranina przestarzałych elementów. Prawda jest taka, że Nikon pojechał po kosztach. Canon wypuścił 400d, który ma 10 MPX. Nikon zestresował się i dołożył 4MPX do D40 i tak powstał D40x.

I tak powstał chocapik :)
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Smola napisał/a:
Czytałem artykuł w którymś CHIP Foto-Video, że D40 ( więc i D40x ) to zbieranina przestarzałych elementów. Prawda jest taka, że Nikon pojechał po kosztach. Canon wypuścił 400d, który ma 10 MPX. Nikon zestresował się i dołożył 4MPX do D40 i tak powstał D40x.

I tak powstał chocapik :)

Podobnie powstal 400D. Canon, zeby zablysnac przed swiatem dosypal wiadro pixeli i wzial resztki plastiku, ktorego nie chcial nawet acer i tak powstal wypasny aparat dla fanboyow. Swierszczyki tego typu mozesz cytowac na forach dla dzieci. Zeby byc uczciwy odeslij kolege do testow na optyczne.pl i do sklepu, zeby sobie organoleptycznie sprawdzil.

Sama dyskusja jest z grubsza bez sensu i nawet na forum fotopolis go zrugano za nieczytanie nieco wczesniejszych watkow. Widac, ze wszyscy nuworysze fotograficzni przeszli razem z nowa moda na forum optycznych. Szkoda tylko, ze probuja teraz brylowac rozlegla wiedza i robia smietnik.

PS. Do nikona bedzie coraz wiecej szkiel z silnikiem. Nie wierze, ze producenci alternatywni beda sami rezygnowac z rynku tanich szkiel.
 
 
pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Wielkie dzięki za opinie i podpowiedzi. Bliżej mi Canona, może dlatego że obecnie mam S70 i duży sentyment do niego. Co do obiektywów to wcale się nie upieram na 18-200. To jeszcze kwestia otwarta. Jestem amatorem i zależy mi głownie na fotografowaniu zwierzaków, owadów z bliska no i mojego małego zwierzaka 1,5 rocznego synka Maćka :lol: . Większych potrzeb nie mam, ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc może podpowiecie jakie szkiełka były by do tego najlepsze w przypadku 400D, oczywiście za rozsądną cenę :)
Jeszcze raz wielkie dzięki za opinie. Pozdrawiam
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

pilgrim napisał/a:
Wielkie dzięki za opinie i podpowiedzi. Bliżej mi Canona, może dlatego że obecnie mam S70 i duży sentyment do niego. Co do obiektywów to wcale się nie upieram na 18-200. To jeszcze kwestia otwarta. Jestem amatorem i zależy mi głownie na fotografowaniu zwierzaków, owadów z bliska no i mojego małego zwierzaka 1,5 rocznego synka Maćka :lol: . Większych potrzeb nie mam, ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc może podpowiecie jakie szkiełka były by do tego najlepsze w przypadku 400D, oczywiście za rozsądną cenę :)
Jeszcze raz wielkie dzięki za opinie. Pozdrawiam

Do 400d zatrzymaj kitowy 18-55 i dokup tamrona 70-300 lub sigme APO macro. Potem sam zobaczysz, czego brak.
Nikon d40x z fajnym tele - http://fotoceny.pl/aparaty-cyfrowe-12087.html

Przed zakupem koniecznie obadaj, jak leza w reku. Warto.

PS. Ja tez mialem sentyment do canona, ale mi przeszlo, kiedy chcialem kupic lustro. Na 30D mnie nie stac. Dzis kupilbym raczej d80.
 
 
pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Testy rozważanych aparatów przeczytałem zarówno na optyczne.pl jak i na fotopolis, zanim napisałem swój post dość dokładnie poczytałem sobie jedno i drugie forum i oba aparaty oglądałem w sklepie. Natomiast poprosiłem o opinie ludzi którzy na codzień mają do czynienia z tym sprzętem. Na forum fotopolis uzyskałem bardzo wyczerpującą odpowiedź ... :D Może dla tamtejszego forum moje pytanie było zbyt banalne , zbyt przyziemne dla grona tamtejszych specjalistów, którzy w swojej wielkości nie zniżają się do podpowiedzi zwykłemu amatorowi. Na szczęście na tym forum jest znacznie przyjemniej :D Każdy kiedyś zaczyna. To tak ramach wyjaśnienia odnośnie postu P_M_
Pozdrawiam
 
 
pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

Nikona D80 też oglądałem. Piękna maszynka i odrazu tak jakoś do rąk sie przykleja, że aż żal ją z nich wypuszczać :D . Ale niestety cena studzi mój zapał i nie wiem czy byłby to dobry aparat jak na moje umiejętności.
Dzięki za podpowiedź co do szkiełek dla canona. Pozdrawiam
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

MZ trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co oczekujemy od aparatu. Nie są to aparaty z górnej półki i mają swoje wady.

Za Canonem przemawa trochę lepsze "body" i możliwość korzystania ze szkieł alternatywnych producentów (Tamron, Sigma Tokina itd)

MZ minus Canona to obiektyw 18-55 nie jest tu atutem (mały zakres ogniskowych i przeciętna jakość)

Za nikonem przemawiają obiektywy Nikkora (nikona). W kicie można kupić z 18-135 i mamy załatwione większość zdjęć jakie chcemy wykonać.
Mamy do wyboru także 18-200 VR (chyba do tej pory najlepszy obiektyw tej klasy) 55-200 VR - fajny obiektyw z VR i 70-300 VR - też ma swoje zalety.

Duży minus Nikon D40(x) to brak AF dla obiektywów bez silnika - i tu jeśli chcesz rozwijać swoją stajnie obiektywów masz b. duże ograniczenia (w moim wypadku to jest dyskwalifikacja D40(x) ) - ale jeśli ktoś ma zamiar kupić 18-200 VR lub 18-135 Nikkora i nic więcej to nie jest to wada.

Ja bym wybrał z tych 2 Canona 400D, ale jak pisałęm wszystko zależy od potrzeb!

W USA Nikon D40 jest najlepiej sprzedawaną lustrzanką (dane z ostatniego miesiąca).

eryk
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Cze, 2007   

pilgrim napisał/a:
Wielkie dzięki za opinie i podpowiedzi. Bliżej mi Canona, może dlatego że obecnie mam S70 i duży sentyment do niego. Co do obiektywów to wcale się nie upieram na 18-200. To jeszcze kwestia otwarta. Jestem amatorem i zależy mi głownie na fotografowaniu zwierzaków, owadów z bliska no i mojego małego zwierzaka 1,5 rocznego synka Maćka :lol: . Większych potrzeb nie mam, ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc może podpowiecie jakie szkiełka były by do tego najlepsze w przypadku 400D, oczywiście za rozsądną cenę :)
Jeszcze raz wielkie dzięki za opinie. Pozdrawiam



Do fotografowania dziecka polecam obiektyw Canon 50/1.4 USM :)

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15