Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wpływ UV B+W na winietowanie Canon 18-55mm f3.5-5.6 ???
Autor Wiadomość
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

Może to trochę śmieszne, ale mam założony filterek UV 52mm na stałkę Canona 50mm F/1.8 i nie narzekam. Zawsze to jakaś ochrona dla szkła, a że czasem zdarza mi się wrzucić obiektyw do torby, to lepiej, by był on w jakiś sposób zabezpieczony. :)

Tak gwoli ścisłości, to sam nigdy bym na te szkło filtra UV nie kupił, ale że dostałem z prezencie taki komplet... ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

A ja nie tylko że mam UV założone na wspomniane 50/1.8, to na dodatek sam zainwestowałem te 30 zł w filtr, bo w prezencie nic nie dostałem... Zawsze wolę mieć tę ochronę mechaniczną, aż tak jakości filtr przecież nie psuje, żebym miał nad tym się zastanawiać.
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

komor, uważam jednak, że UV na to szkiełko to jednak lekka przesada. Akurat ja nie korzystam ze stałki zbyt często, ale jeśli nawet, to ten obiektyw prędzej sam się rozleci, niż coś stanie się z powierzchnią szklaną. ;)

Z drugiej strony 30zł to nie aż tak duże pieniądze... ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Dlatego właśnie się nie zastanawiałem. Ściągnąć zawsze mogę, jeśli generować się będą odblaski wieczorem czy coś.
 
 
sebczak 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

komor, jaką firmę polecasz? jaki Ty posiadasz model?
Wolę wydać te 50 zł i mieć jakąś tam ochronę, niż za jakiś czas (nie daj Boże) znowu bulić 300 zł za nowy obiektyw :wink:
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Pozwolę sobie wtrącić trzy gorsze. ;)

Ja mam do tej stałki zwykły filterek Hoya 52mm z HMC. I nie narzekam. Wyczyścić też się go da, o ile ma się dobry płyn i ściereczkę. :)
 
 
sebczak 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Bumber,

Coś takiego?
http://www.allegro.pl/ite..._promocja_.html

A ten?
http://www.allegro.pl/ite...m_warszawa.html

Tutaj chyba jest ten sam co wyżej, ale 5 zł taniej :lol:
http://www.allegro.pl/ite..._najlepszy.html

Czy to mi z tej stałki zlatywać nie będzie podczas ostrzenia?
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

sebczak napisał/a:
Bumber,

Coś takiego?
http://www.allegro.pl/ite..._promocja_.html

Tak, mam dokładnie ten. :)



sebczak napisał/a:
Czy to mi z tej stałki zlatywać nie będzie podczas ostrzenia?

Nie, nie ma takiej możliwości, jeśli dobrze wkręcisz filtr. Z tym miałem kilka problemów, bo gwint w tej stałce był niewyrobiony i filtr nie chciał się nakręcić. Trochę powalczyłem, ale się udało. :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Ja na 50/1,8 mam założony jakiś filtr Kenko za 32 zł. Z wkręcaniem nie miałem problemów. Odkręcałem go ze 2-3 razy bez kłopotu, choć delikatnie trzeba, bo obiektyw jak z papieru...
 
 
sebczak 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Zdecydowałem się na ten filtr
http://www.allegro.pl/ite...m_warszawa.html

Dzięki za pomoc !

Przez wakacje może uda się uzbierać na Tamrona 17-50/2.8, to wtedy pomęczę Was o jakiś dobry filtr do tego obiektywu :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14