Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamiennik baterii 5D2/7D
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   Zamiennik baterii 5D2/7D

Nabyłem takie ustrojstwo importowane przez firmę Delta. Oczywiście za dużo mniejsze pieniądze niż oryginalna. Niby różni się tym, że nie przekazuje do body informacji o stanie naładowania. I właśnie w związku z tym mam pytanie:
Czy istnieje ryzyko uszkodzenia aparatu jeśli w trakcie robienia zdjęcia akumlator się wyczerpie? Czy trzeba tylko pilnować i "na czuja" zmieniać baterię?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

MC napisał/a:
Czy istnieje ryzyko uszkodzenia aparatu jeśli w trakcie robienia zdjęcia akumlator się wyczerpie?

Tego pewnie nikt nie wie, chyba, że ktoś doświadczył na własnej skórze/boody :grin:
MC napisał/a:
Czy trzeba tylko pilnować i "na czuja" zmieniać baterię?

Myslę, że niekoniecznie na czuja. Możesz w menu sprawdzać ile zdjęć cyknąłeś od ostatniej zmiany baterii (mam nadzieję, że chociaż tyle pokazuje?) by odpowiednio zareagować. Po zrobieniu np. 400 fotek włóż baterię do ładowarki i zobacz w jaki sposób miga dioda, wskazująca w sumie trochę stan rozładowania. :wink:

Oryginalne baterie w 5D2 wystarczają mi na 600 - 1100 fotek w zależności od podpiętego obiektywu i długości .. polowania. Stabilizacja dużo ciągnie prądu i wtedy jest bliżej 600-700. :smile:
Ostatnio zmieniony przez B o g d a n Czw 10 Cze, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Nic się nie uszkodzi - przestanie tylko działać aparat. Ja w 7D mam takie same aku i wpadłem na inny pomysł. Mając dwa oryginalne akumulatory używam ich zamiennie z enelopkami pakowanymi do gripa. Grip to zamiennik Alfy. Cena gripa i enelopków jest trochę wyższa niż drugi oryginalny akumulator, ale komfort pracy duuużo wyższy.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

B o g d a n, nie wiem czy będzie pokazywać, bo jeszcze nie załadowałem tego akumlatora. Ale z całą pewnością dioda mi nic nie powie, bo te akumlatory trzeba ładować w dostarczonej z nimi ładowarce, gdzie świeci się ona tylko na czerwono/zielono. Można w niej ładować baterię oryginalną, ale nie odwrotnie.

MM, dzięki. W sumie tak myślałem, bo przecież nie wszyscy jak im zacznie migać wskaźnik baterii i pokazuje 0% od razu wymieniają, prawda? A za gripa chyba tym razem podziękuję. Do torby już by sprzęt nie wszedł, z resztą akurat z tym aparatem nie odczuwam większej potrzeby używania tego akcesorium :smile:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

MC musisz mieć jakąś damską torebkę a nie torbę bo do mojej wchodzą dwa korpusy z podpiętymi gripami i maleństwami typu 70-200 i 100-400 plus jeszcze kilka szkiełek. Lampę i akcesoria pominę milczeniem ... :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Nova 190. Nie taka najmniejsza.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

MC napisał/a:
Ale z całą pewnością dioda mi nic nie powie, bo te akumlatory trzeba ładować w dostarczonej z nimi ładowarce, gdzie świeci się ona tylko na czerwono/zielono.

No to bulba. :sad:
Wiedziałeś przed zakupem, że tak będzie to wyglądało?
Ja chyba wolałbym kupić już oryginał za te 265 zeta.

MC napisał/a:
Można w niej ładować baterię oryginalną, ale nie odwrotnie.

Po tym co piszesz, to mam wątpliwości, czy na tej ładowarce oryginał Canon LP-E6 będzie prawidłowo ładowany. :wink:
Z kolei wozić dwie ładowarki z sobą też bez sensu.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Wiedziałem, że nie będzie wskazywał stanu naładowania. Ale dopiero teraz zacząłem się zastanawiać nad skutkami niespodziewanego rozładowania. Z drugiej strony w A100 kilka razy zignorowałem ostrzeżenie o padającej baterii i nic się nie stało. Tylko aparat się wyłączył.
Ta bateria ma być zapasem tak na wszelki wypadek. Nie mam zamiaru ładować oryginalnej w tej ładowarce, bez obaw :wink:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

MC, przepraszam... ale co niby miało by się stać z aparatem skoro zawsze masz baterię podtrzymującą pamięć?

naprawdę nie bardzo rozumiem twoje rozterki. pada bateria- wyjmujesz-wkładasz drugą i jazda .... :wink:

[ Dodano: Czw 10 Cze, 2010 22:06 ]
a nawet jeśli podtrzymująca pada - też wielkie halo się nie dzieje... :cool:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

krisv740, nie ma za co :wink:
Chodziło mi po głowie zablokowanie lustra czy coś takiego.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

MC, więc empirycznie.... - nie zablokuje... :cool:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14