Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy te aparaty dorównają jakością zdjęć do np. EOS 550D
Autor Wiadomość
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

do damskiej torebki niech wrzuci olka mju albo canona g11 jak lubi pokręcić ustawieniami.. jasne moze kupic nexa, wrzucic go do torebki, a obiektyw ...
założy stanik wonder bra i między piersi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mati83 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 101
Wysłany: Sro 07 Lip, 2010   Jaki Kompakt do 2500zł ?

Witam, poszukuje jakiegoś dobrego kompaktu, który jakością będzie porównywalny z lustrzankami np jak Canon 50D, nie będzie tak wielki jak i będę mógł go zawsze przy sobie mieć. Totalnie nie znam się na kompaktach i nie wiem czy znajdę coś takiego. Jeśli chodzi o opcje to zależ mi na tym aby robił zdjęcia w formacie RAW i nie był zbyt duży. Może mieć też funkcje nagrywania filmów w full HD badz HD. Co możecie mi polecić do ceny 2500zł. Ostatnio widziałem w TV reklamę Sony NEX-5 czy ten kompakt jest warty wagi i tych pieniędzy ?
Pozdrawiam
Mati83
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Lip, 2010   

mati83, scaliłem Twój post do istniejącego już wątku (najnowszy na górze tego działu!!!! :evil: ), w którym dyskutowana jest identyczna kwestia. Na następny raz bądź łaskaw poczytać, przed zadaniem pytania, które już na forum jest, i to całkiem świeżo.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

sigmiarz napisał/a:
możliwe że ta cała zabawa w usuwanie luster itp jest bez sensu

To nie jest kwestia sensu, tylko praktycznosci, oraz ekonomii. Lustro to zaszlosc, potrzebna kiedys, nie dzis.
A nadal kontynuowana przez C, czy N - tak jak nadal produkowane sa samochody na paliwa pochodzace z ropy.
Olympus juz sie wycofuje z luster nawet w body z bagnetem 43. Panas to samo.

sigmiarz napisał/a:
aparat w takim kształcie jak lustrzanka od pentax k-7 do canon 5d mkII jest najlepszy

Dlaczego uwazasz, ze to co dla Ciebie jest najwygodniejsze, ma takie byc dla innych?
Nie dosc, ze te body sa zbednie duze (przez lustro), to jeszcze porownaj wielkosc szkiel do Voigtlanderow, Zeiss'ow, czy Leici - w systemie "M".
Albo zacznij pojekt "zdjecie kazdego dnia" ("365") i nos sobie lustro. Powodzenia ;-)

sigmiarz napisał/a:
mozliwe ze dojdzie do tego ze usuniemy wizjery optyczne z aparatów

No jasne, oby.

Sigmiarz,
wiekszosc ludzi, ktorzy kupili u43 jako backup luster, a nie robia zdjec zawodowo - najpierw zaczelo zostawiac lustra w szafach, a z czasem je po prostu sprzedala.

Czy wiesz jak dziala dalmierz cyfrowy, co oferuje czego nia da lustro?

Jest pewna grupa uzytkownikow, dla ktorych lustro jest konieczne. Nikt tego nie neguje.
Ale wiekszosci - wystarczy znacznie mniejsze body.

Juz niedlugo - Leica ma wypuscic bezlustrowca FF, mniejszego od M9.
Juz niedlugo - Panasonic ma wypuscic kompakt z wbudowanym jasnym zoomem oraz matryca 43.

Jak ktos chce, moze poczytac:
http://kenrockwell.com/te...ng-a-system.htm
http://kenrockwell.com/tech/simplicity.htm

Nie chodzi o to, zeby sie zgadzac ze wszystkim, co jest tam napisane, ale sporo mozna przemyslec.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

akurat my kena omijamy z daleka ;) :P
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

edmun, a "my" to kto? ;)
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

Nikon byl pod znakiem zapytania, wiec nie pisalem. Ale i o jego bezlustrowcach coraz wiecej oficjalnie:
http://www.bloomberg.com/...imura-says.html
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

Ja tam Kena nie omijam. Sporo informacji technicznych ma facet zebranych, które ciężko znaleźć gdzie indziej. A czy umie robić zdjęcia? Nie wiem, nie sprawdzałem. :)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

hijax_pl napisał/a:
edmun, a "my" to kto?

hmm... a gdzieś z 15 miesięcy temu był chyba ogólno-forumowy zakaz linkowania do kena :D :D
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

Uuu... to przed moim pierwszym zalogowaniem :D
No ale skoro w regulaminie nie ma to nie widzę powodów ;)
 
 
ov_Darkness 
Rozmowny



Pomógł: 5 razy
Posty: 464
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Paź, 2010   

Ja tam bezlusterkowców nie lubię, głównie dlatego, że w małym korpusie taka sama elektronika jak w większym MUSI dać większe szumy.

Nie wierzę w AF z detekcją kontrastu a małe wymiary to nie to, co lubię -jest po prostu niewygodnie.
Poza tym dobry pryzmacik, charakterne kłapnięcia lustra... Nie... nie zrezygnuję z tego!
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 23 Paź, 2010   

musi? a jak nie daje :razz:
 
 
ov_Darkness 
Rozmowny



Pomógł: 5 razy
Posty: 464
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Paź, 2010   

Słucham uzasadnienia.
Mniejszy korpus, to mniejsze odprowadzanie ciepła, ergo większe szumy termiczne od ciepła własnego.
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 23 Paź, 2010   

Mam NX10 i NX100 i zrobię tymi aparatami, zwłaszcza NX100 pewnie z 10x więcej zdjęć niż robiłem lustrzanką ponieważ NX100 z 30 mm f/2 będę zabierał ze sobą wszędzie! Lustrzanki na pewne wyjazdy nie zabierałem zwłaszcza że dobre obiektywy też objętościowo są większe... Już wiem że małe bezlusterkowce spiszą się w większości przypadków świetnie.

Czasem jak czytam niektóre opinie to wiem że ludzie poza czytaniem testów i macaniem w MM nie mieli dłużej takiego aparatu w ręce...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 23 Paź, 2010   

GoOrange, to jako sprzedawca który molestuje każdy sprzęt jaki jest przyznam rację, ale taką, że żaden mały bezlusterkowiec nie dorówna lustrom jak na razie.
I nie jestem takim co tylko pomacał w sklepie i czytał opinie na ceneo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14