Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy te aparaty dorównają jakością zdjęć do np. EOS 550D
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pon 28 Cze, 2010   Czy te aparaty dorównają jakością zdjęć do np. EOS 550D

Dziś jeździłam do sklepu w którym testowałem aparaty:Sony NEX-5A + 16 mm,Olympus PEN E-PL1 + 14-42 + 40-150 kit oraz EOS 550D z obiektywem w zestawie 18-135. Tymi aparatami robiłem zdjęcia przy ustawieniach automatycznych i przeglądałem w komputerze. Zdjęcia robione Olkiem wyszły bardzo żółte a auto fokus działał najwolniej z tych trzech. Zdjęcia sony były po prostu płaskie , kolory ciemne ale za to wyraziste.W canonie auto focus działał najszybciej, ostrzył idealnie . Robiłem zdjęcia żonie w sklepie, twarz, włosy idealnie wyostrzone i wspaniała głebia ostrości przed i za Nią. Poprostu delicje. Zastanawiam się czy gdybym kupił Sony NEX-a z obiektywem 18-55 to czy mógłbym uzyskać taka samą jakość zdjęć,czy ten zestaw pozwoli mi na robienie zdjęć takich jak 550-ka z obiektywem w zestawie 18-135? Bardzo proszę , co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Pon 28 Cze, 2010   

A jakie były ustawienia czułości ISO, kontrastu i nasycenia?
Fabryczne czy wszędzie ustawione tak samo? W sklepach ludzie cuda wyczyniają z menu. :-)
550-tka ma 18 mp - zawsze będzie więcej detali niż na 14 mp.
E-PL1 to mniejsza matryca i mniej pikseli - będzie najsłabszy.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Cze, 2010   Re: Czy te aparaty dorównają jakością zdjęć do np. EOS 550D

markius napisał/a:
Zastanawiam się czy gdybym kupił Sony NEX-a z obiektywem 18-55 to czy mógłbym uzyskać taka samą jakość zdjęć,czy ten zestaw pozwoli mi na robienie zdjęć takich jak 550-ka z obiektywem w zestawie 18-135?


Odpowiedź brzmi: tak. W rawach nie powinno być żadnej istotnej różnicy. W jpegach to kwestia dostosowania do własnych preferencji poziomu kontrastu, nasycenia, wyostrzania, odszumiania itp.
 
 
LoveBeer 
Rozmowny



Posty: 221
Skąd: z Gór
Wysłany: Pon 28 Cze, 2010   

a jak obiektywem 55 chcialbys robic zdjecia takie jak 135 ?
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010   

to sobie kup 550.. w czym problem ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010   

sigmiarz, Twoja wypowiedź nic nie wnosi. Bezlustrowce wybiera się raczej ze względu na rozmiary. Nawet w porównaniu do stosunkowo niewielkiego 550D to już jednak jest różnica.
Trzeba jednak pamiętać, że lustrzanka z obiektywem w rodzaju 18-135 będzie miała większą rozpiętość dostępnych ogniskowych niż to, co dają w typowym zestawie 18-55, obojętnie czy w lustrzance czy np. NEX-ie z kitem 18-55.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Jak dla mnie to NEXy to tylko z 16/2.8 są całkiem OK.
Po dokręceniu 18-55 robi się już jakoś tak dziwnie... nieergonomicznie.

Zatem moim zdaniem: NEX tak, ale z "naleśnikiem", jeśli jednak istotne są dłuższe ogniskowe zdecydowanie nie NEX.
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Może nieco więcej dystansu do bezlusterkowców ? ;)

Dużo mniejsze nie są, kilkadziesiąt centymetrów sześciennych nikogo nie zbawi
a straty w jakości obsługi takiego sprzętu są ogromne! szczególnie nexy, ani wizjera
ani zewnętrznej lampy.. nic!

[ Dodano: Czw 01 Lip, 2010 12:44 ]
Sama idea wywalenia lustra mi się podoba, dlatego tak bardzo podoba mi się pomysł na aparat jaki reprezentuje samsung nx, ma wszystko ale nie ma lustra.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

sigmiarz napisał/a:
ani zewnętrznej lampy

Zewnętrzna lampa to jest.. dość pokraczna, ale jest ;)
Co do wizjera - to fakt, problem jak dla mnie największy. Ale może Sony niedługo zaszczyci swoich wiernych fanów jakimś EVF? ;)

Natomiast największą wadą NEXa jak dla mnie, oprócz oczywiście braku wizjera jest trzymanie tego cacuszka i jego obsługa - żeby robić zdjęcia, lewą dłonią możemy trzymać za wyświetlacz jeśli chcemy oburącz. A prawą jak się trzyma aparat - ciężko się przyciski wciska... Przynajmniej mnie - do obsługi - kierunek nadir... ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

sigmiarz napisał/a:
Może nieco więcej dystansu do bezlusterkowców? :wink: Dużo mniejsze nie są, kilkadziesiąt centymetrów sześciennych nikogo nie zbawi a straty w jakości obsługi takiego sprzętu są ogromne! szczególnie nexy, ani wizjera ani zewnętrznej lampy.. nic!

Na takie NEX-y czy małe Peny należy patrzeć jak na kompakty z dużą matrycą i możliwością zmiany obiektywu, przy czym domyślnie dla mnie powinien tam być naleśnik a nie kit klasy 18-55 / 14-42.
Dopiero te większe zabawki, typu Panasonic G2 przystają do tego, co piszesz, że ledwo nieco mniejsze niż lustrzanki, itd. Poza tym zależy od punktu odniesienia. Jak ktoś chodzi z D300 czy 50D to taki G2 jest stanowczo mniejszy. :)
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

możliwe że ta cała zabawa w usuwanie luster itp jest bez sensu, bo aparat w takim kształcie jak lustrzanka od pentax k-7 do canon 5d mkII jest najlepszy, mozliwe ze dojdzie do tego ze usuniemy wizjery optyczne z aparatów, zastapimy je malymi wyswietlaczami a za parę lat ktoś wpadnie na niesamowity pomysł, montujmy wizjery optyczne, nie zuzywaja energii i nie interpretują obrazu :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

A czemu nie usunąć mechaniki w całości? Lustro da się zastąpić półprzepuszczalnym szkiełkiem jeśli potrzebujemy optycznego wizjera...
AF kontrastowy jest coraz szybszy, a to że jest lepszy od fazowego nie podlega dyskusji ;) Matryce CMOS dają możliwość kilkukrotnego sczytywania danych podczas naświetlania. Pomiar światła może być zatem dynamiczny i można symulować nieliniową charakterystykę filmu. Czyt - zwiększenie dynamiki ;) A skoro już dynamiczny czas naświetlania - to po co migawka? ;)
 
 
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

sigmiarz napisał/a:
możliwe że ta cała zabawa w usuwanie luster itp jest bez sensu, bo aparat w takim kształcie jak lustrzanka od pentax k-7 do canon 5d mkII jest najlepszy, mozliwe ze dojdzie do tego ze usuniemy wizjery optyczne z aparatów, zastapimy je malymi wyswietlaczami a za parę lat ktoś wpadnie na niesamowity pomysł, montujmy wizjery optyczne, nie zuzywaja energii i nie interpretują obrazu :)

Oczywiście, Canon 5D czy Pentax K7 są idealne do noszenia w daskiej torebce :grin: .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

zentaurus, biorąc pod uwagę ile rzeczy potrafi pomieścić damska torebka to w sumie… :)
 
 
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

komor napisał/a:
zentaurus, biorąc pod uwagę ile rzeczy potrafi pomieścić damska torebka to w sumie… :)

:grin: , też :grin: prawda...ale mimo wszystko trudniej było by włożyć Canona 5D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14