Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy te aparaty dorównają jakością zdjęć do np. EOS 550D
Autor Wiadomość
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Pią 29 Paź, 2010   

GoOrange no to mi teraz namieszałeś w głowie. Od kilku miesięcy używam Panasonica G10 i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Nawet zacząłem dokupywać dodatkowe szkiełka, a mianowicie oprócz kitowego 14-42 posiadam jeszcze "naleśnik" 20mm f1,7 który jest moim podstawowym obiektywem oraz do tzw. fotografii kreatywnej :wink: używam starej 50-ki Pentaxa+adapter. W przyszłości zamierzałem zakupić obiektyw 100-300 (w sprzedaży od listopada) który pozwoliłby mi ustrzelić jakieś ptaszysko z większej odległości. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że w głowie mej zrodził się pomysł zakupu lustrzanki, no bo skoro zwykły kompakt :wink: daje takie fajne efekty to lustrzanka powinna mnie zupełnie zauroczyć. Tylko jak się okaże że jest inaczej to się mocno wk...ie z racji poniesionych kosztów. Lustrzanka jaką planuję kupić to Nikon d300s + jakieś szkła. Sam już nie wiem co myśleć.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

pewnie dalej słuchać samych idei ściągniętych z internetu.

powiedz mi szczerze Coman, czy na podstawie opinii GoOrange odechciało Ci się lustra ?
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

GoOrange napisał/a:
Śmiem twierdzić że zdecydowanie więcej ludzi sięga po bezlustra po lustrzance niż po lustrzankę po bezlustrze.


I czego to ma dowodzić? Śmiem twierdzić, że większość użytkowników "bezluster" nie sięga już po nic, nawet po drugi obiektyw. Z jednej strony można powiedzieć, że aparaty te spełniają ich wszystkie potrzeby. Z drugiej strony jeszcze więcej można powiedzieć o tym, jak małe są to potrzeby...
 
 
Coman 
Bywalec


Posty: 182
Skąd: So'ton
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

edmun napisał/a:
powiedz mi szczerze Coman, czy na podstawie opinii GoOrange odechciało Ci się lustra ?


Nie. Ale takie opinie sieją ziarno niepewności.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

Cytat:
Śmiem twierdzić, że większość użytkowników "bezluster" nie sięga już po nic, nawet po drugi obiektyw. Z jednej strony można powiedzieć, że aparaty te spełniają ich wszystkie potrzeby. Z drugiej strony jeszcze więcej można powiedzieć o tym, jak małe są to potrzeby...

Mam dokładnie takie same przemyślenia... :???:
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

Coman napisał/a:
GoOrange no to mi teraz namieszałeś w głowie. Od kilku miesięcy używam Panasonica G10 i generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Nawet zacząłem dokupywać dodatkowe szkiełka, a mianowicie oprócz kitowego 14-42 posiadam jeszcze "naleśnik" 20mm f1,7 który jest moim podstawowym obiektywem oraz do tzw. fotografii kreatywnej :wink: używam starej 50-ki Pentaxa+adapter. W przyszłości zamierzałem zakupić obiektyw 100-300 (w sprzedaży od listopada) który pozwoliłby mi ustrzelić jakieś ptaszysko z większej odległości. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że w głowie mej zrodził się pomysł zakupu lustrzanki, no bo skoro zwykły kompakt :wink: daje takie fajne efekty to lustrzanka powinna mnie zupełnie zauroczyć. Tylko jak się okaże że jest inaczej to się mocno wk...ie z racji poniesionych kosztów. Lustrzanka jaką planuję kupić to Nikon d300s + jakieś szkła. Sam już nie wiem co myśleć.


Jeśli wykorzystasz przewagę lustrzanki, (głównie AF + obsługa + ilość szkieł) i to ma dla Ciebie pierwszorzędne znaczenie to szedł bym w stronę luster i może nawet nie D300s tylko D7000. Jeśli natomiast spodziewasz się lepszego obrazka to zapomnij... Oczywiście D300s ma trochę lepszą matrycę od K-7 a więc także od NX10 i na siłę można udowadniać przewagę ale wiadomo że nie o to chodzi.

Zapytaj kolegów, kto z nich używa bezluster więcej niż powiedzmy miesiąc...? Bo mam wrażenie że większość udowadnia tezę posiłkując się internetem i wyobrażeniem a nie realnymi, własnymi porównaniami.

[ Dodano: Sob 30 Paź, 2010 09:33 ]
hijax_pl napisał/a:
Cytat:
Śmiem twierdzić, że większość użytkowników "bezluster" nie sięga już po nic, nawet po drugi obiektyw. Z jednej strony można powiedzieć, że aparaty te spełniają ich wszystkie potrzeby. Z drugiej strony jeszcze więcej można powiedzieć o tym, jak małe są to potrzeby...

Mam dokładnie takie same przemyślenia... :???:


Dokładnie jak ja śmiem twierdzić że większość piszących tu o bezlustrach nigdy nie miało ich w łapkach powiedzmy dłużej niż godzinę.

Tak się składa że ja miałem extra lustrzanki z extra szkłami i od dwóch miesięcy używam NX10 mając aktualnie 5 szkieł.

Czy jasne jest już że mam obraz dwóch stron medalu?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

GoOrange, czyli jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę ;)

GoOrange napisał/a:
Dokładnie jak ja śmiem twierdzić że większość piszących tu o bezlustrach nigdy nie miało ich w łapkach powiedzmy dłużej niż godzina.

Czy 3 dniową, ciągłą zabawę Penami z kilkoma różnymi obiektywami (łącznie z Zuiko 90-250 ;) ) zaliczyć można jako podstawę twierdzenia, że:
Cytat:
Czy jasne jest już że mam obraz dwóch stron medalu?
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Sob 30 Paź, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

Coman napisał/a:
edmun napisał/a:
powiedz mi szczerze Coman, czy na podstawie opinii GoOrange odechciało Ci się lustra ?


Nie. Ale takie opinie sieją ziarno niepewności.


Jaaasne... Zwłaszcza że powiedzmy 80% zdjęć z Flickra robiona ciężkim sprzętem tak naprawdę pokazuje umiejętności a nie sam sprzęt (APS-C).

Jasne że ktoś kto od 10 lat foci i dziś strzela D300s statystycznie zrobi zdjęcie lepsze niz ktoś kto wczoraj kupił NEX-a w kicie, tylko zastanów się dlaczego...!

hijax_pl napisał/a:
GoOrange, czyli jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę ;)

GoOrange napisał/a:
Dokładnie jak ja śmiem twierdzić że większość piszących tu o bezlustrach nigdy nie miało ich w łapkach powiedzmy dłużej niż godzina.

Czy 3 dniową, ciągłą zabawę Penami z kilkoma różnymi obiektywami (łącznie z Zuiko 90-250 ;) ) zaliczyć można jako podstawę twierdzenia, że:
Cytat:
Czy jasne jest już że mam obraz dwóch stron medalu?


Nie chce mi się już wałkować tego tematu ale wszystko rozbija się o pozycjonowanie siebie pod kątem pozycjonowania sprzętu. Im mam lepszy, bardziej profesjonalny sprzęt tym lepszym fotografem jestem. Oczywiste jest że 550d robi lepsze zdjęcia niż 50d ale i oczywiste jest że czasem lepiej kupić jednak 50d.

Ja mówię tylko że jakość obrazka powinna zostać wyłączona z porównywania luster do bezluster bo jest marginalnie inna. To inne cechy powinny decydować i od tego momentu mogę słuchać i akceptować argumenty.
Ostatnio zmieniony przez GoOrange Sob 30 Paź, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

Scaliłem poprzedni post...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

GoOrange napisał/a:
Nie chce mi się już wałkować tego tematu ale wszystko rozbija się o pozycjonowanie siebie pod kątem pozycjonowania sprzętu. Im mam lepszy, bardziej profesjonalny sprzęt tym lepszym fotografem jestem
Mówisz jak osobą uparcie dowodząca swoich wyższych racji.
Owszem, bezlusterkowce jako sprzęt do kieszeni są trendy - ale nie oznacza to wcale, że zastąpią każdy inny aparat w każdym możliwym zastosowaniu. Do kieszeni - wybrałby GF1 z naleśnikiem. Ale - jak na razie - nie czuję potrzeby takiego zakupu. Z drugiej strony gdybym kupił, na pewno nie skończyłoby się na naleśniku - a po zakupie dwóch, trzech dodatkowych szkiełek i tak potrzebuję torbę by to nosić - zatem szlag trafia koronny argument "kieszeniowy".
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

hijax_pl napisał/a:
GoOrange napisał/a:
Nie chce mi się już wałkować tego tematu ale wszystko rozbija się o pozycjonowanie siebie pod kątem pozycjonowania sprzętu. Im mam lepszy, bardziej profesjonalny sprzęt tym lepszym fotografem jestem
Mówisz jak osobą uparcie dowodząca swoich wyższych racji.
Owszem, bezlusterkowce jako sprzęt do kieszeni są trendy - ale nie oznacza to wcale, że zastąpią każdy inny aparat w każdym możliwym zastosowaniu. Do kieszeni - wybrałby GF1 z naleśnikiem. Ale - jak na razie - nie czuję potrzeby takiego zakupu. Z drugiej strony gdybym kupił, na pewno nie skończyłoby się na naleśniku - a po zakupie dwóch, trzech dodatkowych szkiełek i tak potrzebuję torbę by to nosić - zatem szlag trafia koronny argument "kieszeniowy".


Więc ja dla rozwiania dylematów kupiłem dodatkowo do NX10 i kilku szkieł NX100. Teraz jak chcę mieć kieszonkowo to biorę NX100 + 30 mm lub 20-50 mm i tyle.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

A ja biorę D5000+35/1.8 ;)
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

hijax_pl napisał/a:
A ja biorę D5000+35/1.8 ;)


Dla mnie zestaw za duży w wielu moich sytuacjach. Gdyby był OK to tym bardziej OK byłby NX10 z 30 mm a ja jeszcze go pomniejszyłem kupując NX100.

Myślę że za chwilę, na grobach sprawdzi się świetnie.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

hmm kawalek opinii ze 550d jest o wiele lepszy niz 50D wsadzilbym jako motto dla onanistow sprzetowych.
nie wiem czy bede sie wiecej udzielac w tym temacie, ale napisze na koniec jedno.

Aparat jest tylko narzedziem. Jesli do sprzetu dobierze sie amator to i zdjecia poczatkowo beda amatorskie, niezaleznie od ich jakosci, beda prezentowac taki a nie inny poziom.
Profesjonalista potrafi zrobic dobre zdjecie nawet 10letnim kompaktem ktory ma raptem 2megapiksele i szumy na pol ekranu, ale jesli zdjecie bedzie sie bronilo samo przez sie tematem i wykonaniem, to nikt nie zwroci uwagi na to czym bylo robione i czy fotograf stal po kolana w blocie czy tez lecial samolotem na Hawaje.
Kiedys byl taki jeden co sie klocil ze tylko Ci co podrozuja i sa na wycieczce prywatnej w Nowej Zelandii moga miec mozliwosc zrobienia dobrego zdjecia, bo przeciez takie a nie inne otoczenie gwarantuje swietne ujecia.
Tak samo jak z aparatami. Mowimy o jakosci ktorej zapewne 40% poczatkujacych nie widzi i nie potrafi wykorzystac.
I przypominam ze mowimy o jakosci (jak sama nazwa tytulu watku wskazuje).
Albo porownujemy wszystkie za i przeciw, w tym ergonomie, wytrzymalosc czy chocby uklad AF, albo zostanmy tylko przy tej jakosci i zakonczmy argumentowanie ze wole wziac NX bo miesci sie do kieszeni
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Paź, 2010   

GoOrange napisał/a:
Zapytaj kolegów, kto z nich używa bezluster więcej niż powiedzmy miesiąc...? Bo mam wrażenie że większość udowadnia tezę posiłkując się internetem i wyobrażeniem a nie realnymi, własnymi porównaniami.


Niby o co ma ich zapytać? Ja znam tylko jedną osobę, która używa takiego aparatu (jako uzupełnienie lustrzanki, a nie zastępstwo) i której odpowiedzi uznałbym za rzetelne i obiektywne. Pozostali znani mi posiadacze hybryd (wolę nazywać je hybrydami, niż bezlusterkowcami, a ich posiadaczami, a nie użytkownikami) nie są wystarczająco kompetentni, aby odpowiadać rzeczowo na jakiekolwiek pytania dotyczące fotografowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14