Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
FOTOGRAFIA MAKRO Lipiec-Grudzień 2010
Autor Wiadomość
Albisia 
Rozmowny



Posty: 422
Skąd: Podlasie
Wysłany: Sro 17 Lis, 2010   

Ophiuchus, dzięki za informację. Widocznie Amedos ma więcej obiektywów niż napisał. :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Amedos napisał/a:
narazie testuje odwrócony takumar.

Jakie pierścienie są potrzebne, aby to zmontować tzn. jakiś M42 odwrotnie na Canona?
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Amedos napisał/a:
190.
Liczy sie kazda para oczu... Super!
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

muzyk napisał/a:
Amedos napisał/a:
narazie testuje odwrócony takumar.

Jakie pierścienie są potrzebne, aby to zmontować tzn. jakiś M42 odwrotnie na Canona?
Przejściówka EOS-M42, pierścień odwrotnego mocowania do średnicy filtra obiektywu i ewentualnie reduktor.
 
 
Amedos 
Entuzjasta


Posty: 608
Skąd: Bochnia
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Więc może sciagne troche ludzi odrazu na ziemie ;)
Opisze od poczatku ;)
Zakup takumara.
Kupiłem w sumie 3. Pierwszy, po zrobieniu foty miał ryse, prze szkaradna do występlowania. Drugi dwie rysy, też ciężkie do występlowania. Oba sprzedałem i kupiłem kolejny. Kolejny, czyli ten który teraz mam, ma też wade. Zobaczycie ja na fotce którą teraz dam, ale przynajmniej da się to już występlować. Tutaj nic nie robiłem.

Oczywiście na allegro pisało, że bez skaz, kiedy dzwoniłem gośc tłumaczył że miał takie i sobie leżało, więc on o rysach nie wiedział. To są obiektywy stare i maja prawo poniekąd takie być, wszystko zależy od tego kto je użytkował.

Druga sprawa to, dobry, ale to naprawde dobry i solidny statyw. Ten który mam pożyczony był robiony na wzór Benbo Mini Trekker, oczywiście troche większy i zdecydoawnia cięższy. Głowica dodatkowo pracuje na dwóch szynach i przesuwana jest korbką. Jeden obrót to pół milimetra. Jest to ogromnie ważne przy takich zbliżeniach. Z reki fotki nie wyjdą, nie ma co się oszukiwać.

Do tego przydał by sie pilot, wręcz nawet bardzo.
Przy świetle zastanym ciężko się robi fotki, cień zawsze gdzieś wyjdzie, odległość 4 cm robi swoje. Bynajmniej ja narazie nie potrafie ;) Do tego lampa sb 900.

Kolejny problem, to obróbka pliku, nie jest to na zasadzie, kadruj i wyostrz. Trza posiedzieć dłużej niż 1 minute.

Tylko że ja to kupiłem jako alternatywny obiektyw do macro. W niedługim czasie kupie sobie tamrona 90 di i tam uzyskam też takie zbliżenia ;) Mając pomiar światła i inne przydatne rzeczy. Takumara kupiłem bo nie miałem kasy na dobre macro.

Żeby go zamocować na aparacie trza mieć adapter odwrotnego montowania z gwintem 49 mm. Jesli ktoś zbiera na macro to niech dalej zbiera, bo można się przekonać że robienie takim obiektywem bez pomiaru światła i focusa, jest dramatyczne. Wiem co mówie bo już troche nerwów zjadłem.
Jak coś zawsze odpowiem ;)

To fotka z 3 takumara, trza dużo stemplować.
191.
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Amedos, w Canonie pomiar światła jest, focus przy takim odwzorowaniu to tylko całym zestawem, najlepiej jak to robisz - na sankach. Na AF nawet nie próbowałbym liczyć.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Amedos, zakup sobie dandeliona i będziesz miał pomiar światła. I będzie taniej niż obiektyw makro z CPU - a efekty podobne.

O AF nie ma co myśleć - lepiej wyposażyć się w sanki nastawcze, tak jak dr11 pisze
 
 
Amedos 
Entuzjasta


Posty: 608
Skąd: Bochnia
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

hijax_pl napisał/a:
Amedos, zakup sobie dandeliona i będziesz miał pomiar światła. I będzie taniej niż obiektyw makro z CPU - a efekty podobne.

O AF nie ma co myśleć - lepiej wyposażyć się w sanki nastawcze, tak jak dr11 pisze

Tzn z tym af to se tak palłem ;)
Obiektyw jak napisałem jest przejsciowy. Docelowy tamron d90, widziałem już fotki robione tym obiektywem, coś pięknego, powiększenia kosmiczne. To jest moim celem w makro ;)
192.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 18 Lis, 2010   

Amedos napisał/a:
powiększenia kosmiczne
Standardowo 1:1.
 
 
Amedos 
Entuzjasta


Posty: 608
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010   

Tak standardowo 1:1, ale kombinacja soczewek nikona, raynoxa i pierścieni daje wiele. Trza kombinować żeby coś osiągnąć, bynajmniej jest takie moje zdanie ;)
Sanki fajna sprawa, ale mam już dużą część zrobionego statywu, więc ten mój posuw zostanie.

193.
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010   

Amedos, pomijając technikalia, to ładny pluszak wyszedł :D
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010   

Motyla noga... znaczy... głowa ;)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010   

Amedos - walcz dalej. Masz zacięcie!
Takie foty głowy muchy jak Twoje 191 robiłem Canonem 100/f2.8 ale... z sankami 90, trzema pierścieniami i jeszcze na czubek tej "setki" miałem zamocowany odwrotnie Helios 42 lub Canon 18-55 już nie pamietam. Zbliżenia wychodziły 3,5 : 1. :mrgreen:
Próbowałem też składać zdjęcia wykonane przy różnych nastawach punktu ostrzenia specjalnym programem żeby zwiększyć GO na zdjęciu ale przy tych powiększeniach mimimalny ruch i już się ostrość rozjeżdżała.
 
 
Amedos 
Entuzjasta


Posty: 608
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010   

dr11 napisał/a:
Motyla noga... znaczy... głowa ;)


U mnie czasem na głowe, oczywiście w specjalnych okolicznościach mów się pała. Miałem nazwać pała motyla, ale mógłbym być zle odebrany ;)

Ta fota mi troche nie wyszła, ale może i ma swój urok. Mówie do wachy, by się uśmiechała, zrobiła to. Niestety szczęka która jej wypadła uderzyła lekko o statyw ;)
194.
 
 
bbeeaa 
Entuzjasta



Pomogła: 1 raz
Posty: 584
Skąd: Czerniewice
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

193 - zabójczy portret : )
194 - ależ ucha chana! ; )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15