Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
FOTOGRAFIA SPORTU Lipiec-Grudzień 2010
Autor Wiadomość
kufer88 
Uczestnik



Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010   

edmun nie moglem sobie poradzic z balansem slonce cholernie przepalalo kazde ustawienie co wtedy robic ? przerabiac w programie czy jednak mozna tego uniknac "na miejscu", jakbys mial chwile to wrzuc ktoras z moich fotek przerobiona wg wlasnego uznania, sam troche grzebalem ale widze ze nie w ta strone :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010   

niestety nie mam jak przerobić. urlop :)
gdybyś miał Rawy, to celowałbym próbnikiem w bandy w tle (aby były białe a nie niebieskie)
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Cytat:
nie moglem sobie poradzic z balansem slonce cholernie przepalalo kazde ustawienie co wtedy robic ?

Co ma balans bieli do ekspozycji?

Cytat:
gdybyś miał Rawy, to celowałbym próbnikiem w bandy w tle (aby były białe a nie niebieskie)

Bo jak masz JPG to nie można już próbnikiem zmienić bieli ?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

kufer88 napisał/a:
nie moglem sobie poradzic z balansem slonce cholernie przepalalo kazde ustawienie co wtedy robic ?

Wyłączyć AutoWB i przestawić na słoneczko :)
kufer88 napisał/a:
jakbys mial chwile to wrzuc ktoras z moich fotek przerobiona wg wlasnego uznania, sam troche grzebalem ale widze ze nie w ta strone :razz:



dawid_gaszynski napisał/a:
edmun napisał/a:
gdybyś miał Rawy, to celowałbym próbnikiem w bandy w tle (aby były białe a nie niebieskie)

Bo jak masz JPG to nie można już próbnikiem zmienić bieli ?

W RAW się definiuje punkt bieli, w JPG co najwyżej można usunąć dominantę. Ale to nie jest to samo - już kiedyś o tym rozmawialiśmy ;)
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Cytat:
Wyłączyć AutoWB i przestawić na słoneczko

Ja polecam dokładnie odwrotnie - ustawić AutoWB i poprawić potem na komputerze, bo nigdy balans bieli nie będzie idealnie odpowiadał ustawieniu słonecznemu. Wystarczy, że zawodnicy jechać będą chwilowo w cieniu trybuny itd. Czasem jest też tak, że tło jest w cieniu trybuny, a zawodnicy w mocnym słońcu. Balans wtedy jest i tak trzaśnięty i bez kombinacji nic z tego nie będzie.
Hijax a Ty jak fotografujesz żużel ?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

dawid_gaszynski napisał/a:
Ja polecam dokładnie odwrotnie

Widać szkoły są różne ;) Ja uważam, że ustawienie stałej wartości WB upraszcza późniejsze korekty w komputerze w takich sytuacjach.
dawid_gaszynski napisał/a:
Hijax a Ty jak fotografujesz żużel ?

A co to ma do ustawiania WB? Uważasz, że mieszane światło to domena tylko i wyłącznie żużlu? ;)
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Pon 12 Lip, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Możliwe, że nie zauważyłeś, ale rozmawialiśmy o zdjęciach żużlowych. Tak z ciekawości pytam jak fotografujesz żużel ?

Jeszcze nigdy na żużlu nie sprawdziło mi się ustawienie słoneczne. Wcale też nie pomaga przy późniejszej obróbce. Choćby dlatego, że słońce potrafi często włazić za chmury albo świecić co raz bardziej czerwono-żółtym światłem zachodząc. Przynajmniej mam na myśli godziny w jakich rozgrywane są spotkania ekstraligii.
Ostatnio zmieniony przez dawid_gaszynski Pon 12 Lip, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Ależ oczywiście, że zauważyłem :)

Nie fotografuję sportu jako-takiego. Co najwyżej mojego syna podczas zawodów karate. Ale wiesz - tam to jest hala, światło sztuczne, słoneczne wpadające przez duże okna, cienie... zero problemów w porównaniu z żużlem ;) :D
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Tyleż interesująca przypowiastka co zapewne bardzo przydatna przy poradach dotyczących fotografowania żużlowych imprez. Tym bardziej rady to praktyczne, że nigdy nie fotografowałeś żużla.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

OK, ale chyba nie zauważyłeś, iż moje wypowiedzi dotyczyły obróbki zdjęć jako takiej a nie fotografowania żużlu :)

[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 11:37 ]
dawid_gaszynski napisał/a:
Jeszcze nigdy na żużlu nie sprawdziło mi się ustawienie słoneczne. Wcale też nie pomaga przy późniejszej obróbce. Choćby dlatego, że słońce potrafi często włazić za chmury albo świecić co raz bardziej czerwono-żółtym światłem zachodząc. Przynajmniej mam na myśli godziny w jakich rozgrywane są spotkania ekstraligii.

Fajnie, że to dopisałeś. Właśnie dlatego proponuję wyłączenie AutoWB, jeśli i tak mamy w przyszłości zamiar korygować JPGi - albo tak jak mówi edmun - przełączyć w RAWy i zlać temat WB w ogóle.
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Pon 12 Lip, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Zauważyłem, że radziłeś "ogólnie" i z tych porad ogólnikowych nic nie przyda się. Dlaczego ? To już wyjaśniłem w kilku poprzednich wpisach. Tu dochodzimy do różnicy zdań. Ja mogę wyjaśnić jak i dlaczego fotografuję w ten sposób żużel, a Ty jako kontrargument możesz powiedzieć, że na meczu żużla nigdy nie byłeś, ale wiesz lepiej niż ja i masz rację. Taka to rozmowa.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

No cóż. proponuje pewna technikę korekcji WB - nie wyczytałeś tego z moich postów - szkoda. Szkoda też, że uważasz że Cię atakuję i odpowiadasz atakiem.
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Nie uważam, że mnie atakujesz.
To co pisałeś o korekcji WB jest moim zdaniem błędne - wyjaśniałem dlaczego.
Widać, że mamy sprzeczne zdania. Ja mogę opowiedzieć dlaczego tak fotografuję żużel i z czego to wynika, a Ty możesz pewnie odpowiedzieć, że na meczu nigdy nie byłeś, ale i tak masz rację.
Czytelnicy sobie wybiorą już między naszymi wersjami tego jak fotografować.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Co jest złego w ręcznym ustawieniu WB i późniejszych drobnych korekcjach zafarbów w JPGu? Jestem zdania, że WB powinno się ustawiać na główny iluminat, szczególnie w sytuacjach niejednoznacznych. To czy to będzie żużel, ludzie pod lodziarnią, grzybek w lesie czy szachiści w parku - nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

dawid_gaszynski napisał/a:
Widać, że mamy sprzeczne zdania.

Raczej mówimy o dwóch różnych rzeczach... Ty mówisz o stricte swoich doświadczeniach w fotografowaniu żużlowców, ja się odnoszę do kwestii kontrolowania balansu bieli.
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Napisałem wszystko już w temacie WB.

[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 21:53 ]
22
ISO 3200, 1/640, F2.8


[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 21:54 ]
23
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15