Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Olympus E-PL1
Autor Wiadomość
kkokosa 
Redaktor



Posty: 18
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   Test aparatu Olympus E-PL1

Serdecznie zapraszamy do lektury testu Olympusa E-PL1 i dyskusji na jego temat.

http://optyczne.pl/index....rat&test_ap=130
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

dajcie mi wbudowany w korpus wizjer optyczny i ja to kupuję!

a jak nie , to ..... BAOBAB!!! :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

No nie wiem czy tę maliznę wygodnie się trzyma przy oku. Jednak na zombie to nie musi być złe. Ja się tym bawiłem na zlocie i po małym rozczarowaniu, że jednak mały aparat jest… mały to po przemyśleniu całości i gruntownym przeczytaniu testu, bardzo mi się ta koncepcja podoba.
Mieć toto zawsze ze sobą, z naleśnikiem Panasonica 20/1.7 i zwykłym małym zoomem 14-42/45.
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Też się na zlocie bawiłem wiele złego się o tym aparacie powiedzieć nie da... Można się do paru rzeczy doczepić, ale nawet w profi sprzęcie nie wszystko działa idealnie, jak dla mnie E-PL1 całkiem dobrze się broni. Obsługa nie jest problematyczna, chociaż pokrętła do zmiany parametrów brak. Ogarnięcie tego zajęło mi kilka minut. Zdecydowanie gorzej pod tym względem wypadają niektóre zaawansowane kompakty. Dla kogoś kto nie ma w torbie miejsca na lustro, a jakość kompaktów go nie zadowala będzie to świetne rozwiązanie. Szkoda, że nie ma uszczelek, bo trochę to ogranicza jego przydatność jako narzędzia do rejestracji wycieczkowych pocztówek. Ale mimo tego, ze szkiełkiem 9-18 całkiem spoko na wycieczkę w góry, w plecaku nie ciąży a obrazki całkiem znośne, a dla amatora który przesiadł się z kompaktu będą bardzo dobre. Do tego jakieś makro 30/2,0 i można ruszać. :P
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

ja bym powiedział że 22 / 2,0, a szumy jak to szumy szumią, ten rozmiar matrycy zobowiązuje, cieszy tendencja do osłabiania filtrów AA.
Jeszcze co do szumów nie wiem czy ktoś słyszał o patentach panasonica,
zgłosili coś podobnego do foveona, myślałem że po to są patenty żeby
nie mozna bylo zgłosić czegoś co już jest.. ale najwyraźniej czekaja
aż ich zaskarżą :)

[ Dodano: Czw 05 Sie, 2010 22:11 ]
olek ma swoje matryce ? czy panasa ?
 
 
Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

też się nim bawiłem na warsztatach Olympusa. Bardzo fajny aparacik, acz przy zabawie filtrami kreatywnymi dość mocno... grzeje. No i raczej długo trzeba czekać na przetworzenie obrazu. AF w słabym świetle gubi się strasznie, a wspomaganie (czyli robi się duuuże powiększenie na wyświetlaczu) mnie osobiście nie przekonało. Nie mniej to jedyne dwie wady w moim odczuciu, poza tym rewelacja.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

krisv740 napisał/a:
dajcie mi wbudowany w korpus wizjer optyczny i ja to kupuję!

Lumix G1 ;-)
 
 
tomekh 
Uczestnik


Posty: 83
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   

Jako uzupełnienie mogę dopisać że po zainstalowaniu firmware 1.1 szybkość autofokusu dorównuje Lumixom G - ale niestety nie z kitowym obiektywem, trzeba podłączyć albo obiektywy Lumixa albo nowy Olympus 14-150, a ostrość jest ustawiana praktycznie momentalnie i to nawet w średnio jasnych pomieszczeniach.
Ogólnie - fajny niewielki aparacik, choć jak dla mnie ideałem byłby aparat mikro 4/3 umieszczony w rozmiarze, kształcie i obudowie ... Olympusa SP570, który to wyglądał bardzo rasowo jak mała lustrzanka, miał b. wygodny gumowy uchwyt, wygodnie umieszczony spust migawki, wbudowaną lampę lepszą niż w Penie i oczywiście też gorącą stopkę, no i był sterowany jak lustrzanka przez pokrętło sterujące i panel kontrolny (tak w E-PL1 też jest ale bez pokrętła to nie to). Coś takiego idealnie rozmiarem pasowało by do obiektywów m4/3 i trzymałoby się to wygodnie nawet z większymi z nich, tak jak np. 14-150.
Nawet ekran mógłby zostać taki jak E-PL1, pod warunkiem że wizjer elektroniczny byłby umieszczony w korpusie.
No cóż ... może kiedyś taki się pojawi.
pozdrawiam
Tomek
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Ciekawie wypadł, więc obejrzałem (niestety bez zdjęć).

1. Szkoda, że nie metalowy. Plastik porządny, ale ogólne wrażenie - mydelniczka :sad: .
2. Przydałby się wizjer - stabilniejsze trzymanie i wygodniejsze kadrowanie w słońcu
komor napisał/a:
No nie wiem czy tę maliznę wygodnie się trzyma przy oku.

Byłoby ok, gdyby dać wizjer w lewym górnym rogu. Żadnego garbu ;) . Dalmierzowy Olek 35RC to tak samo wysokie i grube pudełko, 10 mm krótsze, a kadruje się całkiem wygodnie (ostrzy już nie, słaby dalmierz).
3. Dla mnie brakuje pokrętła, a nawet dwóch do ekspozycji. Jedno na mini-uchwycie, drugie pod kciukiem, z potrzebną informacją w wizjerze. Miejsce jest, praca o wiele wygodniejsza.

Trochę te życzenia spełnia EP-2. W 100% na razie nic. Podejrzewam, że dałoby się taki aparat zrobić, tylko kosztowałby ze 4000 (pozostaje czekać :wink: ).
W ręce leży w porządku, nawet z 14-150. Nie jest wtedy kieszonkowy, ale i tak znacznie mniejszy od najmniejszych zestawów lustrzankowych. Ogólnie system wygląda na alternatywę dla prostych lustrzanek, a nie kompaktów.
 
 
ttommy 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012   

Odświeżam stary temat.
Jako nowicjusz w temacie bezlusterkowców mam pytanie:
Jakie alternatywne obiektywy można zastosować w tym już wysłużonym telefonie?
Mam kitowy 14-42 a szukam jakiegoś fajnego obiektywu: naleśnika i czegoś większego.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012   

Np Panas 17mm a większego... Hm.. Jak bardzo większego? Ogniskową czy gabarytami?
 
 
ttommy 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Np Panas 17mm a większego... Hm.. Jak bardzo większego? Ogniskową czy gabarytami?


Chodzi o to by wyjść z możliwościami poza 14-42 z kitu.
Gabaryty dla mnie nie są istotne.
 
 
elnino 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 153
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012   

można wykorzystać całą masę np. m.zuiko 45mm (portrety itp) m.zuiko 40-150 - tanie, niezbyt niestety długie tele (z raynoxem 250 można też podziałać coś w makro).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15