Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic GF1 vs G2 vs Canon 550d
Autor Wiadomość
onliner 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   Panasonic GF1 vs G2 vs Canon 550d

Mam straszny dylemat, bo już tyle sie naogladałem i naczytałem, że już sam nie wiem co wybrać. Na początku zachwycił mnie Panasonic GF1 - wymienne obiektywy, super filmy i jakosc zdjęć. Jest jednak jakiś problem z jego dostępnością w Polsce, ale znalazłem go w UK gdzieś za ok. 2300 zł. W międzyczasie dowiedziałem się o G2 - również mi się podoba, ale czy nagrywa filmy równie dobrze co GF1? W końcu nie jest jego następcą tylko modelu G1. Nie wiem też jak z jego rozmiarem, chciałem aparat który nie będzie uciążliwy w noszeniu go (nie za wielki, nie za ciężki) a G2 ma ponad poł kilo.

Czytając wątki tu i tam natknąłem się na opinię, ze za cenę GF1/G2 czyli 2,5k można kupić Canona 550d, obejrzałem sobie filmy na youtube i są mistrzowskie. Nie wiem jednak jaka jest różnica pomiędzy nim a wspomnianymi Panasami.

Zwracam uwagę głównie na filmy, bo jakosc zdjęć i tak we wszystkich modelach jest super. Chcę mieć możliwość kręcenia filmów w HD w jak najlepszej jakości - tj. bez rozmyć w ruchu, dobra widocznosc przy malej ilosci swiatła, nie rozmyte szczegóły a także co bardzo ważne możliwość ustawienia dużej głębi ostrości.

Oczywiście w sklepach nigdzie nie mają ani Canona ani Panasów więc sobie nie wezmę do ręki i nie przetestuję.
Chcialbym się dowiedzieć czy warto brać GF1 bo mały a filmy ekstra, G2 chociaż większy i cięższy to dotykowy ekran i łatwiej dostepny, czy tez Canona bo to lustrzanka - ultrajakość filmow która zrekompensuje wielkość i wagę.

Czy jest jakaś róznica między filmami w Canonie a Panasami? Chodzi mi o to jak wspomniałem - nierozmywanie, nierozdwajanie obrazu przy ruchu, ogólna jakość.

Filmy chcę kręcic bardziej artystyczne a nie video z wakacji, dlatego tak o nie pytam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

onliner, nie wiem z jakim obiektywem patrzysz na tego GF1, ale pamiętaj że podstawowy kitowy obiektyw dołączony do Canona 550D nie był projektowany z myślą o filmach, w przeciwieństwie do obiektywu 14-140 (http://panasonic.net/avc/lumix/systemcamera/gms/lens/g_vario_hd_14_140.html), który ma cichy autofocus i specjalnie zaprojektowaną przysłonę (niech mnie ktoś naprostuje jeśli pomyliłem modele).
Jeśli spodziewasz się pracy takiej jak w typowej kamerze wideo (czyli zoom pod przyciskiem) to się zawiedziesz. No i po drugie: czy pisząc o dużej głębi ostrości nie miałeś na myśli jednak małej głębi?
 
 
onliner 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

GF1 myślałem z obiektywem 14-45mm, zoom czasami też się przyda
wiem o tym, że nie ma zoomu pod przyciskiem ale mi to nie przeszkadza ;]

tak, chodziło mi o małą głębię (przejęzyczenie:P)

czy GF1 nagram taki film czy będzie on wyglądał inaczej (sztuczniej? gorzej?)
http://www.youtube.com/watch?v=3f7l-Z4NF70
 
 
koniaczek 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

Witaj,

pod filmy zdecydowanie G2 z tych co pytasz, bo mozna do niego zamontowac 14-140 (canon nie ma filmowego odpowiednika) i ma grip co jest wygodne.

Jednak jak powaznie myslisz nad filmowaniem to chyba jednak GH1 z 14-140. Sam 14-140 kosztuje przeszlo 3000zl, komplet z gh1 4800, mysle ze te 1800zl za świetną puche to dobra cena.

dodatkowo dodam ze firmware GH1 został złamany o czym tu: http://forum.optyczne.pl/...7fba9d26e3d8da0 ostatni post na stronie.

Generalnie gh1 to nie jest zwykly aparat to doskonala kamera z bardzo rozbudowana funkcja robienia zdjęć.

porównanie 7D (wyzej pozycjonowanego od 550d) ze zlamanym gh1 http://www.youtube.com/wa...player_embedded

i ciekawostka: http://fotoblogia.pl/2010...28Fotoblogia.pl

Pozdrawiam
 
 
onliner 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

koniaczek, dzięki za podpowiedz, ale GH1 chyba przekracza mój budżet.. myśle że zdecyduję się na ten G2 skoro jest nowszy to może kręcić jeszcze lepsze filmy niż GF1 a do rozmiaru się przyzwyczaję :P
 
 
quetzatl
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sie, 2010   

onliner napisał/a:
koniaczek, dzięki za podpowiedz, ale GH1 chyba przekracza mój budżet.. myśle że zdecyduję się na ten G2 skoro jest nowszy to może kręcić jeszcze lepsze filmy niż GF1 a do rozmiaru się przyzwyczaję :P


Czy lepsze to nie jestem pewien, to, że aparat jest nowszy nie oznacza, że kręci lepsze filmy. Do GF1 tak jak i do GH1 dostępny jest hack który pozwala dość dowolnie konfigurować parametry filmów, w tym filmować w trybie manual. Na pewno Gx są lepsze do filmów niż 550D( mają autofokus podczas filmowania, Canon(chyba) tego nie ma). Możesz poczekać również na premierę A33/A55 od Sony, które podczas filmowania będą miały szybki autofokus, chociaż nie wiem, czy obiektywy Sony są bezgłośne podczas ustawiania ostrości, jeśli chodzi o u43, to tylko panasonica 14-140 i 9-18 olympusa są bezgłośne podczas filmowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14