Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Oficjalna nota Canona dot. problemu z obiektywani w 7d..
Autor Wiadomość
lukluk123 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   Oficjalna nota Canona dot. problemu z obiektywani w 7d..

Wiecie coświęcej na ten temat ? :
http://www.canonrumors.co...ssue/#more-6066
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

A na głównej czytał?
http://www.optyczne.pl/37...biektywami.html
 
 
lukluk123 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

Teraz widzę tylko, że na głównej nie podają szkieł Tamrona:
17-50 f/2.8 VC
60 f/2 Macro
70-200 f/2.8
10-24 f/3.5-4.5
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

To, o czym pisze lukluk123 daje nowe spojrzenie na niewinną z pozoru notkę serwisową Canona, która – o ile dobrze to rozumiem – więcej ściemnia niż rozjaśnia. Mianowicie, skoro:
It was discovered that Tamron used Lens ID’s that Canon no longer supported.
(http://www.canonrumors.com/2011/02/canon-officially-acknowledges-lensid-issue/#more-6066)
to widzę, że chodzi o „deficyt” numerów identyfikacyjnych dostępnych dla szkieł w systemie EOS. Jak ktoś pogrzebie w dokumentacji jak Canon rozpoznaje szkła to wychodzi na to, że identyfikator konkretnego modelu (Lens ID) jest liczbą bodaj 1-bajtową, jak pamiętam (nie mam tego teraz jak sprawdzić), co oznacza, że te numerki zaczynają się kończyć (lub już się skończyły) i problem polega na tym, że kilka różnych szkieł ma przypisany ten sam numerek. Canon po prostu ignorował producentów trzecich, przypisując „legalne” numerki tylko swoim szkłom.
Wydaje mi się, że jak Canon nie zrobi z tym generalnego porządku (zwiększając pulę dostępnych numerów), to problem może być coraz większy.
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 28 Lut, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

komor, zmiana protokołu może być tak samo bolesna jak zmiana bagnetu...
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

Kurde, komor, Ty zdajesz sobie sprawę ile może kosztować w dzisiejszych czasach Dodatkowy Bajt?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

Nie dramatyzujcie :) O ile dobrze pamiętam, to tam były jeszcze jakieś bajty zarezerwowane, nieużywane, poza tym myślę, że modyfikacja protokołu jest możliwa na zasadzie takiej, że nowe szkła używają nowszego zapisu (np. 2-bajtowego) a stare nadal komunikują się po staremu. Od czasu powstania systemu EOS parę rzeczy tam dodali, obsługę IS, konwerterów i pewnie sporo innych szczegółów o których nie wiemy.
Starsze puszki zostaną, pardon, olane, natomiast nowe mogłyby znać już nowy protokół. Do aktualnych można to załatwić uaktualnieniem firmware’u. Nie sądzę, żeby wymagało to zmian sprzętowych w puszce.
To przede wszystkim kwestia woli, Canon woli pewnie powiedzieć: No sami widzicie do czego prowadzi używanie obiektywów nieautoryzowanych?! :)
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

komor, z tym identyfikowaniem szkła to pisałeś o komendzie id (IdentifyLens)? Bo jeszcze jest hv... http://kzar.net/wiki/Photo/CanonEFProtocol
 
 
Euzebiusz 
Rozmowny
fanatyk



Posty: 292
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

dr11 napisał/a:
to widzę, że chodzi o „deficyt” numerów identyfikacyjnych dostępnych dla szkieł w systemie EOS.


Rozjaśnicie mi ile tych numerów szkieł się mieści w tym jednym bajcie i dlaczego problem byłby z dołożeniem drugiego? Nie kumam kwestii...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

dr11 napisał/a:
komor, z tym identyfikowaniem szkła to pisałeś o komendzie id (IdentifyLens)?

Nie wiem, patrzyłem na to z punktu widzenia pól EXIF, a nie protokołu wymiany informacji. Z zalinkowanego przez Ciebie opisu wynika, że taki unikalny (teoretycznie) Lens ID powinien powstać przy użyciu komend DefineZoom, DefineApertureAxis. Komenda IdentifyLens jest dziwna wg tego opisu, bo dostarcza current focal length, co nie daje nam żadnej unikalnej wartości dla wielu zoomów, nie?

Edit: Euzebiusz, jeden bajt mieści 256 wartości, czyli tyle maksymalnie szkieł da się unikalnie zidentyfikować, jeśli rozpoznawane będą tylko po tym jednym numerku.
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 28 Lut, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

Euzebiusz, a co Ty nie moje słowa w mój cytat bierzesz? Ja nie rozjaśnię bo nie wiem :P

komor, dlatego jeszcze poruszyłem kwestię magicznego hv :)
Jeszcze jest parametr tekstowy z opisem szkła... Ale chyba to też nie o to chodzi.
 
 
Euzebiusz 
Rozmowny
fanatyk



Posty: 292
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

dr11 napisał/a:
a co Ty nie moje słowa w mój cytat bierzesz?


Dałem cytowanie selektywne i samo się tak zrobiło... ;-)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

Aha, jeszcze jedno. Samo odpytywanie o ogniskowe i przysłony nie wystarczy, bo nie byłoby możliwości rozróżnienia choćby 24L I i 24L II, itd. Musi być jakiś unikalny numerek deklarowany przez CPU obiektywu, nie ma bata.
 
 
Euzebiusz 
Rozmowny
fanatyk



Posty: 292
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

komor napisał/a:
Euzebiusz, jeden bajt mieści 256 wartości, czyli tyle maksymalnie szkieł da się unikalnie zidentyfikować, jeśli rozpoznawane będą tylko po tym jednym numerku.


To chyba sporo...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Lut, 2011   

Euzebiusz napisał/a:
To chyba sporo...

Policz ile modeli szkieł łącznie wyprodukował sam Canon od początku systemu EOS, ile dziś w ofercie ma sama Sigma, itd.
Powracając do problemu protokołu:
SerialNumber, Returns the unit serial number. – może w numerze seryjnym jest zaszyty także Lens ID? Poza tym jak wynika z tego opisu protokół przewiduje przekazywanie stringów, a więc danych o zmiennej długości – ze zdobyciem dodatkowego bajta więc nie powinno być problemów. Wystarczy dobra wola nie ignorowania producentów trzecich. :) Do Lens ID można dodać Vendor ID, pierwsze 2-bajtowe, drugie niekoniecznie – i powinno wystarczyć do końca świata…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16