Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon czy Panasonic / kamera dla więcej niż amatora
Autor Wiadomość
Mati0z 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   Canon czy Panasonic / kamera dla więcej niż amatora

Witam wszystkich.

Planuję zakup kamery i tu potrzebuję Waszej pomocy. Do tej pory pracowałem na pożyczanym sprzecię (zwykle nic ciekawego zwykłe cyfrówki) ale chciałbym zaangażować się w to całe moje filmowanie bardziej- mam tu na myśli własną kamerę full HD. Przeważnie nagrywam krótkie filmiki o tematyce sportowej, spoty, i prace na różne konkursy, raz zdarzyło mi się nagrywać dla TV. Jednak nie chce kupować zabawki tylko już jak najbardziej profesjonalny sprzęt (nie mówię tu o kamerach tych większych za 10tyś zł i więcej). Chodzi o to żeby nie była to mała kamerka z wejściem na mikrofon.

Zainteresowały mnie dwie pozycje :

-Canon Legria HF 20
http://www.canon.pl/For_H...D/LEGRIA_HF_20/

- Panasonic TM700
http://www.panasonic.pl/h...3747/index.html


Mnie osobiście podoba się panasonic ze względu na swój większy "profesjonalizm". Jednak chodzi tu o cenę. Za canona zapłacę ok 3150 zł(torba + akumulator + kabel HDMI) a panasonica 3800( z torbą akumulatorem i kablem HDMI). Czy warto zainwestować te 600 zł i kupić panasonica czy wystarczy mi canon?

Z góry dziekuje za porady :)



EDIT: proszę o szybkie odpowiedzi, następny projekt czeka ^^ :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   

Warto dopłacić do Panasonica z kilku względów:
1. Dużo lepszy obiektyw Leici,
2. Wygodniejsza obsługa (na Canona zwykle sypią się tu gromy, choć to kwestia gustu i przyzwyczajenia),
3. Dużo wyższa rozdzielczość Panasonica, co w połączeniu z potrójnym przetwornikiem czyni upakowanie matrycy Panasonica nadal sensownym.
Są to trzy powody, dla których warto było by dopłacić do tego Panasonica nawet 1000 zł.
Zwróć jeszcze uwagę na model HDC-SD700 - to jest to samo co TM700 z tym że bez wbudowanej pamięci za to w cenie Canona (ok 3200 zł).
 
 
Amix 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 211
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   

Również polecam Panasonica. Ja mam trochę starszy model HDC-SD200. Kamerka super, niebrzebajerzona. Przydał by się może wizjer, ale jak kupowałem HDC-SD200 były co prawda gdzieniegdzie już HDC-SD700, ale cena kosmiczna. W sumie to, to samo tylko ta moja bez wizjera.
Z kolei HDC-TM700 ma już wbudowaną pamięć, ale ja do tego nie przywiązuję wagi.
Która byś nie kupił, będziesz zadowolony
Poza tym Panasonic daje dość fajne oprogramowanie do edycji filmów HD Writer. Polecam jeszcze do tego Nero10
 
 
Mati0z 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   

OK wielkie dzięki za informacje :)


a jeszcze jedno małe pytanko mnie nurtuje. Czym jest "Stopka do akcesoriów"? Obie kamery mają ją w zestawie
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   

Ta stopka to takie saneczki w górnej części obudowy w które możesz wsunąć np. zewnętrzne oświetlenie, dodatkowy wizjer, moduł sterowania bezprzewodowego, zewnętrzny mikrofon, etc...
http://www.sony.pl/biz/lang/en/pl/product/ccaccs
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14