Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony NEX-5 - test aparatu
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Czesiu32, a co to jest dla Ciebie kompaktowość? Dla mnie to małogabarytowość, kieszonkowość.
Czy NEX5 jest kompaktowy? Wg mnie - jest. Czy NEX5 z 18-55 jest kompaktowy? Wg mnie - nie jest.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

A czy kompakty z 20- czy 30-krotnymi zoomami są kompaktowe? :-)
Dlatego właśnie, do NEXów nie będzie dużych szkieł.
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Otóż NEX w pewnym sensie jest kompaktowy(kieszonkowy) wraz z obiektywem 18-55mm.
No bo wyjdę z nim nie biorąc z sobą torby (teczki). Korpus z zaślepką w wewnętrzną kieszeń kurtki za pazuchę. Obiektyw z osłoną przeciwsłoneczną w worek z foli w drugą kieszeń.
Przed zdjęciem zmontuję jedno z drugim i jak mi to jeszcze nie będzie zawadzało, to zawieszę sobie całego NEX-a na ramię, bo korpus będzie z paskiem przypiętym na stałe. A jak już nie będę się czaił na zdjęcie, to sobie to znowu w dwóch kawałkach powsadzam w kieszenie.
No i na tym to polega kieszonkowość NEX-a hijax_pl. :razz:
Wszystkie inne korpusy bryłowe grube z powodu prawej trzymawki na korpusie, są fatalne do wsadzenia w kieszeń.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:

NEX-7 i dziurka do wzierania? To byłoby złamanie zasady kompaktowości.

A Fuji X100 (choć bardzo kompaktowy też nie jest)?
Wizjer w malutkich aparatach (podkreślam: mniejszych od PENów czy GF-1) sprawdza się znakomicie, czego przykładem są stare dalmierzowe Olympusy 35RC i XA. Tak więc NEX-7 z elektronicznym wizjerem byłby świetnym i nadal kieszonkowym sprzętem, nawet gdyby go kilka mm powiększyć w stosunku do NEX-5
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:
Jak kombajn z super LCD i super wizjerek z dziurką, to sony już spełnił zapotrzebowanie w A55

Do A55 nie podepne tych szkiel manualnych co do NEX.
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Jak wybrana laska nie pasuje to się ją nagina, jak jest niepodatna, to się zmienia laskę.
Można próbować pisać monity i propozycje do firmy. Jak się wielu wkolejeńców skrzyknie, to i dobra firma powinna zrobić i odmianę NEX-a z dalmierzem wizualizowanym na displeju dla przyzwyczajonych. Ot taki drugi obraz w zażółconym kółeczku, nałażacy na bazowy obraz w dziurkowym wizjerze, przy opcji ręczna ostrość.
Jak dla mnie wkolejonego poprzez Starty do aparatu swobodnie trzymanego, przy celowaniu, NEX stał się "laską" jakiej potrzebowałem.

[ Dodano: Pon 06 Gru, 2010 11:46 ]
Jerry_R napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
Jak kombajn z super LCD i super wizjerek z dziurką, to sony już spełnił zapotrzebowanie w A55

Do A55 nie podepne tych szkiel manualnych co do NEX.

A55 ma swoją stajnię szybkonastawiających się na ostrość obiektywów.
Wiem, że nie podepnie się, bo A55 podobnie jak inne lustrzanki ma wydłużoną odległość obrazowania.
Tu w zasadzie jest pole do wyboru dla lubiących jakość dużego formatu. Albo mały aparat, albo większy. Co kto lubi. Ceny w zasadzie jednakowe.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:
Wszystkie inne korpusy bryłowe grube z powodu prawej trzymawki na korpusie, są fatalne do wsadzenia w kieszeń.

Przyjrzyj się jeszcze raz kitom Olympusa i Samsunga (ten 20–50) w porównaniu do kitów Panasonika i Sony. Tutaj jest obrazek: http://www.bythom.com/compactmirrorless.htm Brakuje na nim Sony, ale w tekście sobie doczytaj jak się ma do pokazanych tu szkieł. Oczywiście NEX jest APS-C, więc ma trudniejsze zadanie, stąd ciekawy pomysł Samsunga na ograniczony kit 20–50, który jest w zamian mały.

 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Przymiotnik "kompaktowy" wcale nie dotyczy rozmiaru. Nie wiem, kto w ogóle wymyślił takie tłumaczenie znaczenia tego słowa. Według Słownika Języka Polskiego PWN:

kompakt, compact [wym. kompakt]
1. «produkt zawierający kilka elementów we wspólnej obudowie lub opakowaniu»

A więc kompaktem nie jest aparat, który mieści się w kieszeni, tylko ten, który łączy w jednej obudowie zarówno korpus, jak i obiektyw. Tak samo kompaktowy kibel wcale nie jest kieszonkowy, a jedynie łączy w całość muszlę klozetową i spłuczkę. Tzw. bezlusterkowce nie są więc wcale kompaktowe, a co najwyżej hybrydowe.
 
 
Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

komor napisał/a:
Przyjrzyj się jeszcze raz kitom Olympusa i Samsunga (ten 20–50) w porównaniu do kitów Panasonika i Sony.

Obiektyw Olympusa pokazany jest w pozycji złożonej. Przy fotografowaniu wydłuża się dosyć znacznie.

Warto o tym pamiętać, oglądając takie zdjęcia jak poniżej.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Szabla, jasne, ale chodzi o możliwość schowania do kieszeni, czyli interesuje mnie rozmiar „spoczynkowy”. Generalnie oczywiście trzeba pamiętać, że NEX-y i NX-y mają większe matryce niż m4/3, co ma swoje wymagania co do optyki, jak wiadomo. Ale w NX poradzili sobie z tym wymyślając ten dziwny kit 20–50, który akurat dobrze wpisuje się w mój pomysł posiadania bezlusterkowca z jednym/dwoma naleśnikami oraz możliwie niewielkim kitem, takim na wszelki wypadek. Niewielkim, nawet kosztem ograniczonego zakresu, np. 20–50, bo brak szerszego kąta ścierpię lub uzupełnię kiedyś naleśnikiem.
 
 
Morg 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010   

Tak jak napisał przedmówca, mały poręczny kit 20-50 to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza że kusi posiadaniem I-function. Mając NX10 + naleśniki 30/2 i świeżutkiego 20/2.8 nadal zastanawiam się nad tym kitem, z racji jego poręczności.
Z kolei posiadając naleśnika 30/2, kit 18-55 podpiąłem tylko kilka razy, z racji tego że z nim cały zestaw przestaje być poręczny i kompaktowy. Teraz po zakupie 20/2.8, kita raczej sprzedam :wink:
Tego typu aparaty mają sens wyłącznie z małymi obiektywami, bo wygodniej i poręczniej jest używać lustrzanki niż bezlusterkowca z "dużym" kitem itp.
 
 
koniaczek 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Sro 08 Gru, 2010   

Szabla napisał/a:
komor napisał/a:
Przyjrzyj się jeszcze raz kitom Olympusa i Samsunga (ten 20–50) w porównaniu do kitów Panasonika i Sony.

Obiektyw Olympusa pokazany jest w pozycji złożonej. Przy fotografowaniu wydłuża się dosyć znacznie.
Obrazek
Warto o tym pamiętać, oglądając takie zdjęcia jak poniżej.
Obrazek


I właśnie dzieki temu, że przy kupowaniu aparatu o tym pamiętałem to kupiłem PENa z tym obiektywem.
Jest super kompaktowy i ma sensowny zakres ogniskowych.
Propozycja znacznie bardziej trafiona niż NEX z kitem.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   

Male porownanie szkiel LEICI na M8 i NEX-5:
http://www.stevehuffphoto...0-summarit-lens

[ Dodano: Sob 22 Sty, 2011 03:12 ]
Zakupilem konwerter WIDE do nalesnika 16mm. Uzywam go glownie do WIDEO, ale czasem i zdjecia jakies mozna zrobic.
Tu pierwsze godziny, kiedy go wzialem w reke, juz ciemno niestety bylo. Oba na f/2.8.

http://lh3.ggpht.com/_d9e...17-06-49%5D.jpg

http://lh3.ggpht.com/_d9e...17-09-43%5D.jpg

Wstawione zdjęcia przekraczały dozwolony regulaminem rozmiar. goltar
Ostatnio zmieniony przez goltar Czw 10 Lut, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bojomir 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011   

Uwaga na złażące powłoki antyodblaskowe LCD w NEX5 - u mnie zaczyna złazić na dolnej części LCD, prawdopobnie od kontaktu z palcami poczas podnoszenia lub opuszczania LCD.
Czy ktoś z użytkowników mający taki problem reklamował nexa ?
 
 
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Pon 07 Lut, 2011   

jestem na kupnie aparatu i też zastanawiałem sie nad nex 5, ale czy ktoś kręcił nim filmy? jakiej są jakości i ile można nagrać, znaczy czy aparat sie ni eprzegrzewa tak jak sony a55
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15