Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 17 Lut, 2008
Lektura i obiektyw do 30D
Autor Wiadomość
chupachups88
Nowy


Posty: 3
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   Lektura i obiektyw do 30D

Witam, jestem tutaj nowy więc miło mi wszystkich poznać xD

Przeglądałem forum ale nie znalazłem żadnego wątku na temat pism o fotografii. Chciałbym aby ktoś polecił mi jakąś książkę z której można się dowiedzieć dużo podstaw teoretycznych. Matryca, ISO, Migawka, Ogniskowa, Pole widzenia,Czas naświetlania,Liczba przysłony, Światłosiła itp. itd. - co to jest, jakie są typy/rodzaje, do czego służy, ile powinno być żeby było dobrze. Tak żeby później umieć samemu rozróżnić co w lustrzance jest dobre a co nie. Oczywiście dobrze by było by książka posiadała zagadnienia dotyczące obiektywów, w nich też trochę teorii jest. Jeśli chodzi o kasę to myślę że coś za 100 by się znalazło co nie?

A druga sprawa, chcę sobie sprawić EOS-a 30D i bardziej pasuje mi zakupienie samego body i osobno jakiegoś obiektywu. Na początek chciałbym takie szkło którym będę mógł robić fotki na imprezach, wiadomo żadne dalekie fotografie, coś co ma dobry zasięg do "bliskich fotografii" nie wiem ile na taki sprzęt przeznaczyć więc podajcie szkła z różnego zakresu cenowego ;) . Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez chupachups88 Sro 01 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

...chyba przez U zwykle.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

...no widzisz teraz juz lepiej
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

... "Polecam książkę "O fotografowaniu" autor A. Mroczek. Jest też nowe ładne wydanie o podobnym tytule i zawartości "Książka o fotografowaniu" też autorstwa A. Mroczka. Polecam, dobrze się czyta, znakomite praktyczne podejście. Reszta przy tym to encyklopedia, nudna i nie wiadomo do czego."
...chlopaki ta knige polecaja...
 
 
chupachups88
Nowy


Posty: 3
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

A jest tam dużo na temat teorii, objaśnienia większości z terminów, żeby umieć się w tym wszystkim połapać?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

A ja polecam nasze Artykuły i Słowniczek. Wszystkie wymienione przez Ciebie terminy są tam opisane.

Arek
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 04 Sie, 2007   

A obiektyw to Tamron 17-50 / Sigma 17-70 / Canon 24-105L / Canon 17-85 IS / Canon 17-40/4L / Canon 17-55 IS USM
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 09 Sie, 2007   

Fotografia Cyfrowa

John Hedgecoe. Jest w empiku. Chyba tak sie pisze nazwisko autora. czytałem, świetna książka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15