Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co wybrać CyberShot DSC-H9 czy Nikona D 40 z ob.18-55
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 08 Sie, 2007   Co wybrać CyberShot DSC-H9 czy Nikona D 40 z ob.18-55

Witam
Mam takie pytanie jaki aparat wybrać Sony CyberShot DSC-H9 czy Nikona D 40 z ob.18-55
Jestem zupełnym amatorem i zastanawiam się czy warto zrezygnować z wysokiego zumu w Sonym i nagrywania filmów i lepiej wziąć lustro Nikon D40 (nadmienię ze nie mam zamiaru dokupować lepszego obiektywu i chcę pozostać przy tym co jest w zestawie) zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć i mam jeszcze takie pytanie czy jest aż TAKA RóżNICA w jakości zdjęć ze lepiej jest wziąć lustro
Proszę bardzo o fachową radę
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 08 Sie, 2007   

Jeżeli chodzi tylko o JAKOŚĆ ZDJĘĆ to różnica jest ogromna, ale najbardziej widoczna przy maksymalnym powiększeniu zdjęcia. Na ekranie monitora dla amatora nie będzie aż tak widoczna.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 08 Sie, 2007   

jak kupisz H9 (albo jakis inny kompakt) to za dwa lata i tak bedziesz chcial lustrzanke :-) wiem to z doswiadczenia i to nie tylko swojego. gdy przesiadlem sie z kompakta o duzym zoomie (10x) na lustrzanke z obiektywem kitowym to jakos nigdy nie zatesknilem za tymi dlugimi ogniskowymi
roznica w jakosci zdjec jest przeogromna. a to ze teraz nie masz zamiaru kupowac nic poza obiektywem kitowym wcale nie znaczy ze nie zrobisz tego w przyszlosci.
jak zlapiesz bakcyla to szybko zaczniesz mysliec o dodatkowych szklach i wymianie body na lepsze.

niedlugo pojawi sie u nas test H9, ktory mam nadzieje pomoze ci w dokonaniu wlasciwego wyboru.

pozdrawiam
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 09 Sie, 2007   

Test H9 masz na www.fotopolis.pl. Wypadł całkiem dobrze. Moj brat ma H9 i uważam, że aparat ten robi całkiem dobre zdjęcia. Ma beznadziejne menu i szumy przy wyższych czułościach.

Co do jakości to zdecydowanie D40. To jest lustro.

Wykonanie D40 jak i H9 - powinno być lepsze.

Kup lustrznakę. Tak jak chłopaki pisali - zakochasz się w foto i się zacznie. Obiektywy itd.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 09 Sie, 2007   

Odradzam H9, to bardziej gadżet niż aparat. Nikon D40 jest co prawda mocno okrojony, ale przy takiej konkurencji jest pewnym zwycięzcą. Poza tym nie kosztuje wiele więcej.
Jak kupisz D40 to nie będziesz musiał się użerać z tak dużymi szumami i wadami optycznymi.

Teraz jest tak, że niewielu poprzestaje na oglądaniu zdjęć na małych wydrukach lub na kompie w niewielkich rozdzielczościach. Raczej prędko złapiesz bakcyla i będziesz chciał powiększać, wycinać fragmenty itd. itp.
 
 
nirriti
Moderator



Posty: 52
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 09 Sie, 2007   

Smola napisał/a:
Test H9 masz na www.fotopolis.pl. Wypadł całkiem dobrze.


Jest to chyba jedyny test w sieci w którym H9 wypadł tak dobrze. Dlaczego? Ciężko powiedzieć, nie będę powtarzał różnych teorii spiskowych :) Zdaje się, że nawet na forum Fotopolis była długa dyskusja na ten temat.
Na forum dpreview była natomiast petycja do Sony o możliwość regulacji stopnia kompresji w H9. Ogólnie z tego co można przeczytać w sieci znacznie lepszym zakupem będzie Sony H5.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 09 Sie, 2007   

Są różne teorie na temat czemu i co gdzie dobrze wypada. W jednym pisemku jakość zdjęć z D200 jest lepsza niż z 5D Canona... bez komentarza :lol:
O H9 jest na fotopolis i to sporo, jeden z wątków masz tutaj
 
 
Nowy
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 09 Sie, 2007   

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem i taki duży odzew nawet sie nie spodziewałem
Zakupiłem dzisiaj Nikona D40 z ob. 18-55 sklep Saturn ma od dzisiaj promocje i dałem za niego 1899 zł (komplet) no i wiadomo trzeba jeszcze z tego odjąć 340 zł które nikon zwraca tak ze cena robi się bardzo atrakcyjna narazie to jestem zachwycony no ale to mój pierwszy mądrzejszy aparat wiec
sami rozumiecie :D
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru i tak jak kolega wcześniej napisał nie chcę już kombajna [ H-9 ] z dużym Zumem
A jakiś fajny obiektyw może sobie dokupię za jakiś czas
Pozdrawiam
Jeszcze dodam że bardzo długo myślałem co kupić a wasza pomoc mnie jeszcze bardziej upewniła ze Nikon bedzie lepszym wyborem
Ostatnio zmieniony przez Nowy Czw 09 Sie, 2007, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 09 Sie, 2007   

no to nie pozostaje mi nic innego jak zyczyc wielu udanych zdjec. no i przypominam o mozliwosci dodania opini o body i obiektywie w naszych bazach.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Sie, 2007   

Dzisiaj zamieścilismy test H9, wiec mozesz poczytac czego uniknales a co straciles :-)

konrad
 
 
Nowy
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 10 Sie, 2007   

Kurka a ja poważnie myślałem o zakupie tego aparatu miałem naprawde wielki dylemat trochę jestem zdziwiony tak niską ocena H9 w porównaniu do testu na fotopolisie ale z tego co wyczytałem na różnych stronach to wasz test jest bardziej zbliżony to opini która krąży w int. mam tylko nadzieje że nie sugerowaliście sie większością a test został przeprowadzony sumiennie i rzetelnie
A ja i tak w końcu wybrałem Nikona D40 z którego naprawdę jestem bardzo zadowolony i jako amator nie widzę w nim żadnych wad
Pozdrawiam
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 11 Sie, 2007   

Nowy napisał/a:
Kurka a ja poważnie myślałem o zakupie tego aparatu miałem naprawde wielki dylemat trochę jestem zdziwiony tak niską ocena H9 w porównaniu do testu na fotopolisie ale z tego co wyczytałem na różnych stronach to wasz test jest bardziej zbliżony to opini która krąży w int. mam tylko nadzieje że nie sugerowaliście sie większością a test został przeprowadzony sumiennie i rzetelnie
A ja i tak w końcu wybrałem Nikona D40 z którego naprawdę jestem bardzo zadowolony i jako amator nie widzę w nim żadnych wad
Pozdrawiam

Nie przesadzaj. Test na fotopolis pokazuje ten aparat (h9) bardzo podobnie, tylko ton wypowiedzi jest bardziej "polityczny". Naucz sie czytac miedzy wierszami. Na ich forum tez mozna zajrzec.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Sie, 2007   

Nowy: nie sugerujemy sie testami i opiniamy innych. Jezeli znajde jakas opinie w interneci o aparacie, ktory testuje, to sprawdzam czy to prawda czy nie.

P_M_: ciesze sie, ze nie musze byc "polityczie poprawny". Moze dzieki temu, ze za moim szefem, nikt wiecej nie stoi...

konrad
 
 
Nowy
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 11 Sie, 2007   

Witam
Ja powiem tak po przeczytaniu testu na fotopolisie naprawde byłem skłonny zakupić H9 a po przeczytaniu testu na Optyczne to nawet bym się nie zastanawiał nad H9 tylko bym ja od razu odrzucił
np. porównanie wad w tych 2 testach
1)Fotopolis:
- akumulator o zdecydowanie za małej pojemności
- brak możliwości zapisu plików w formacie RAW
- pokrętło nastaw obsługujące przypisane mu funkcje w sposób nieintuicyjny
Można powiedzieć brak wad

2)Optyczne:
* źle zaprojektowana osłonka przeciwsłoneczna,
* powolne działanie,
* nieergonomiczne rozmieszczenie przycisków,
* niedopracowany tryb rozpoznawania twarzy,
* źle korygowana aberracja chromatyczna dla praktycznie całego zakresu ogniskowych,
* duży astygmatyzm,
* częste pomyłki autofokusa,
* duża kompresja zdjęć w formacie JPG,
* brak zapisu plików w formacie RAW,
* mały zakres tonalny,
* duże szumy matrycy.
Mozna powiedzieć że w tej kategori aparatów H9 beznadziejna

Tyle odemnie w tej sprawie a sam test na Optyczne bardzo fajny i ciekawy
Pozdrawiam
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 11 Sie, 2007   

eska napisał/a:
Nowy: nie sugerujemy sie testami i opiniamy innych. Jezeli znajde jakas opinie w interneci o aparacie, ktory testuje, to sprawdzam czy to prawda czy nie.

P_M_: ciesze sie, ze nie musze byc "polityczie poprawny". Moze dzieki temu, ze za moim szefem, nikt wiecej nie stoi...

konrad

Bardzo mnie to cieszy, bo lubie, kiedy czarne jest czarne, a biale jest biale. Niestety, w pracy mam na codzien do czynienia ze sciemniaczami i musze jakos sobie dawac rade.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14