Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sob 16 Lis, 2019   

Piękne!
Pozdr. Ch.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 16 Lis, 2019   

goornik napisał/a:
3mnich napisał/a:
Marcin, Twoje pieszczotliwe podejście do lornetek jest rozbrajające....
:cool:

To podejście jest bardziej emocjonalno-uczuciowe. No ale jak tu nie okazać emocji, jeśli ma się takie sześcioraczki?




Który z tych mini Zeiss-ów ma lepszą optykę ?
Stawiam na Tolka Banana, czyli Dialyta...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 16 Lis, 2019   

Adaś, sam sobie sprawdzisz w Łochowie - sam wiesz, że oko oku nie równe.
Ale jakichś istotnych różnic nie ma.....
Dialyciątko ma najlepszą ergonomię i obsługę - wieeeeelkie pokrętło ostrości jest bardzo precyzyjne.....
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Ktoś, coś w nowym roku?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

ROK 2020

zostanie rozpoczęty moim wpisem, a pokażę Wam lornetkę zupełnie nieznanej marki, która nigdy nie przewinęła sie w naszych dyskusjach. Najpierw powiem jak na nią trafiłem. Szukacjąc w internecie informacji o nowym "starym" Trinovidzie 7x35, trafiłem na Cloudy Nights, a tam po chwili moją uwagę zwrócił wątek o vintagowych lornetkach 7x35 z dużym polem. W jednym z wpisów chwalono lornetkę

FULLVIEW "Town & Country" 7x35 10°

Więc szybki skok na ebay. Jest! Fabrycznie nowa, kompletna w opcji zaproponuj cenę. Szybka wymiana piłek ze sprzedającym i jest u mnie.
Wątek lornetek UWA klasy 7x35 poruszaliśmy nieskończoną ilość razy, zawsze biadoląc na ostrość na brzegu, dystorsję i małe odsunięcie źrenicy. W prezentowanej lornetce (która tak naprawdę ma pole 9° , porównane z 8x30EII) w oczy rzuca się bardzo dobre oddanie kolorów jak na ten przedział wiekowy, rzutem na taśmę rozsądny ER. Ostrość na brzegu i całkowita transmisja pozostawiają jednak do życzenia - szczególnie w bezpośrednim porównaniu z czymś bardziej współczesnym. Jest to jakaś krótka seria na rynek USA, produkowana oczywiście w Japonii, z sygnaturą J-B4
Lornetka jest rzeczywiście fabrycznie nowa, z futerałem, pokrywkami, paskiem lornetki, paskiem futerału, instrukcją obsługi pokazującą szczegółowo przekrój przez optykę i kartonowym pudełkiem. Miły dodatek to mojego Tasco i Cardinala.

Fullview-05.jpg
Plik ściągnięto 4454 raz(y) 277,01 KB

Fullview-01.jpg
Plik ściągnięto 4454 raz(y) 350,32 KB

Fullview-03.jpg
Plik ściągnięto 4454 raz(y) 254,15 KB

Fullview-02.jpg
Plik ściągnięto 4454 raz(y) 234,65 KB

Fullview-04.jpg
Plik ściągnięto 4454 raz(y) 298 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Hoho... Lubie takie. Pięknie się prezentuje.

A do mnie właśnie dodarły dwie fajne sztuki. Niedługo pokażę.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Widzę Marcinie, że apetyt na japońszczyznę dopisuje...
Na zdrowie !
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Dopisuje całkiem nieźle i z tego powodu złowiłem również lornetkę, którą we wczesnym wcieleniu pokazywał Arek. Ale arkowy egzemplarz to jeszcze Nippon Kogaku, a mój tu już

Nikon A 9x35

z polem 7,3°. To jedna z dłużej przeze mnie szukanych lornetek. W końcu jest! Nie będę się szczegółowo o niej rozpisywał, ale podzielę się spostrzeżeniami z porównania jej z 10x35 EII - ostrość na brzegu jest zaskakująco dobra mimo dość dużego pola - okulary w "A" mają tylko o 5% mniejsze pole od tych w "EII". Odsunięcie źrenicy jest na styk dla mnie, kolory lekko w zieleń wpadają.
Zaś mechanikia - miód malina....
Z małych nikonowskich porro brakuje mi tylko 7x35 E i 8x30 E. Gdy je złowię, serie A, E, EII i SE będą kompletne!

9x35-01.jpg
Plik ściągnięto 4511 raz(y) 304,85 KB

9x35-05.jpg
Plik ściągnięto 4511 raz(y) 248,44 KB

9x35-03.jpg
Plik ściągnięto 4511 raz(y) 237,9 KB

9x35-02.jpg
Plik ściągnięto 4511 raz(y) 267,48 KB

9x35-04.jpg
Plik ściągnięto 4511 raz(y) 280,3 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

No proszę. Kolejny rarytasik.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Jeszcze nie skończyłeś obiadu, a już jest deser... :razz:
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Ale nawet nie wiesz jaki głodny byłem....

W tym roku obiecałem sobie nieco skrupulatniejszą degustację kuchni austriackiej, jeśli wiesz co mam na myśli. Niemieckie dania przyrządzane w Wetzlar, Oberkochen i Jenie - aż pyszne - nieco mi się już przejadły.....
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Chyba Cię rozumiem....
Powiem tak, austriackie ptaszki to motto - dania główne, reszta nielotów, to tylko przekąski...
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Klasyczne Nikony zawsze ładniusie :wink:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 12 Sty, 2020   

Panowie opamiętajcie się :( . Obiad , deser , przekąska , lody z truflami , czarny kawior , a do popicia Chateau Mouton - Rothschild z 1945 roku . Mamy dopiero styczeń !
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

Wiking69, a Ty się nie odzywaj. Bo jeden z moich zakupów to przez Ciebie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,75 sekundy. Zapytań do SQL: 26