Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 31 Mar, 2018   

Jakiś Habicht czy coś współcześniejszego?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018   

Habicht.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018   

Arek łykłeś tego zieloniaka z przed miesiąca na ebay.uk?
:mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018   

Nie. Stary, czarny 10x40.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018   

o moze być ciekawie, czekamy z niecierpliwością
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

No to teraz trzymajcie się! Niejaki Staszek, który pojawił się na Festiwalu Optycznym, nie posiada może dużo lornetek, ale za to jakie! jedną z nich, którą miał w bagażniku i nie pochwalił się jest sławny

ZEISS 20x60S T*

...czyli jedyna na świecie lornetka z całkowicie magneto-mechaniczną stabilizacją obrazu! Arcyciekawa strona na jej temat jest tu:
http://www.paullknight.co...zed-binoculars/
Lornetka zupełnie unikalna, w Polsce są może 2 lub 3 sztuki, jej cena dorównuje niemal nikonowskim WX-om...
Nie udało mi się ustalić od którego roku model ten jest w ofercie (Arek? Adam?), w każdym razie nadal jest produkowana i wraz z 7x50B GA T* należy do kategorii "drogie egzotyki". Co ciekawe nigdzie na Staszkowym egzemplarzu nie mogę dopatrzyć się oznaczenia T*, choc jasność obrazu, jego kolor i wierność oddania barw jednoznacznie mówią, że te powłoki są.
Wrażenia z obserwacji - niezapomniane! Po zwolnieniu sprzęgła blokującego (duży przycisk obok rolki do ustawiania ostrości) obraz przez krótki moment pływa po czym uspokaja się zupełnie. Cała magia to kompensator wahadłowy - z tyłu wahadła zamocowane są przymaty porro, przód wahadła ma ustalone położenie za pomocą pola magnetycznego (szczegóły w linku powyżej). Co ciekawe, przez obiektywy można zajrzeć do lornetki i dość dobrze widać szczegóły jej anatomii, widać między innymi mechanism ogniskowania (soczewki przed pryzmatami oraz detale mechamu kompensatora.
Jak na tak duże powiększenie i średnicę obiektywów, lornetk jest dość lekka (1660 g, czyli sporo mniej niż SARD 6x42!) oraz wyróżnia się wzorową ergonomią. Dzieki źrenicy 3 mm i polu okularów 60° obserwacje są bardzo relaksujące....

mX30G5569.jpg
Plik ściągnięto 5237 raz(y) 193,47 KB

mX30G5563.jpg
Plik ściągnięto 5242 raz(y) 197,35 KB

mX30G5564.jpg
Plik ściągnięto 5242 raz(y) 216,29 KB

mX30G5565.jpg
Plik ściągnięto 5242 raz(y) 179,73 KB

mX30G5566.jpg
Plik ściągnięto 5242 raz(y) 174,39 KB

 
 
LS400 
Uczestnik


Posty: 51
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Gdyby stały przede mną Zeiss i WX...W pierwszej kolejności chwycił bym za Zeissa!Jego muszle oczne aż proszą się żeby przyłożyć je do oka.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Za prawde powiadam Ci - ten ZEISS to doskonała lornetka. Ale WXy po prostu zwalają z nóg.... :shock:
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 04 Maj, 2018   

Drogi Kolego Marcinie,
mam katalog Zeissa z końca lat osiemdziesiątych i 20x60 S już był, jaka jest historia wcześniej, nie mam takiej wiedzy, ale poszperam.
Około roku 1990 byłem pierwszy raz w sklepie Szustera na Saskiej Kępie i miałem okazję potrzymać kilka minut ten model przy oku... potwierdzam, duża przyjemność.
Dla porównania miałem też 15x60B i chyba 20x60 S zrobił większe wrażenie z powodu tej stabilizacji. Pracuje ona inaczej ( dla mnie lepiej ), niż w obecnych Canonach, no i nie trzeba się martwić o baterie :)
Powłoki T* - mało prawdopodobne, aby nie było...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018   

Zawsze marzyłem żeby choć raz spojrzeć przez tą unikatową lornetkę Zeissa . I ona była na festiwalu w Łochowie ? . Dobry Boże , dlaczego nie powiedzieliście głośno że jest taki rodzynek . A optycznie jak ją oceniacie ? . Lornetka ma już przecież swoje lata .
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

Ze imprezami Optycze jest jak z jajkiem Kinder Niespodzianka - nigdy nie wiesz, co się wydaży, co ludzie przywiozą itp.
Doszperałem już, że ZEISS 20x60S jest w ofercie od roku 1988, co do optyki? - jest bardzo dobra / świetna, ale nie nazwałbym jej wybitną. Np Nikon 18x70, rzecz jasna zamocowany na statywie - robi na mnie większe wrażenie, ale to też do końca nie znaczy że jest lepszy. Mi osobiście pasuje bardziej.... Nawomiast w ZEISSie imponuje bezzasilaczowa stabilizacja i central ogniskowanie.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Jajko niespodzianka , tak to prawda . Kiedy kupiłem od Ciebie Zeissa 8x30 spełniłem swoje marzenie . Marzyłem o tej lornetce od 40 lat ! . Kiedy przez nią patrzę przenoszę się w czasie i znowu mam 12 lat . Po ulicach Warszawy jeżdżą Syrenki , Warszawy i Junaki . Po polnych drogach jeżdżą furmanki . A dziewczyny są takie piękne .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 08 Maj, 2018   

Tak,
powrót do dzieciństwa, to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaka może się zdarzyć człowiekowi - pod warunkiem, że nie był wtedy molestowany...
Moje klasyki też służą temu celowi - podróżom w przeszłość.
A czy może ktoś odkrył metodę jak skoczyć w przyszłość ?

Dodam jeszcze, że mało kto docenia potęgę teraźniejszości...
I chociaż nasze umysły mają skłonność do częstego "zwiedzania" różnych obszarów czaso-przestrzennych, prawdziwy spokój ducha można odnaleźć tylko w chwili obecnej - w TERAZ
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Adamie miło się Ciebie słucha . Szczęśliwe dzieciństwo ładuje pozytywną energią na całe życie , takiego człowieka trudno złamać . A co do metody jak skoczyć w przyszłość ... myślę że lornetka daje takie szanse . Zwłaszcza jak zobaczymy coś z poza naszego układu słonecznego . Ale o tym nie będę pisał bo znowu usłyszę że nie jestem normalny . A co do spokoju ducha ... zazdroszczę Ci tej umiejętności . Ja nie potrafię , perspektywa że nasz świat może być farmą a my bydłem . Nie potrafię . Myślę jednak że więcej zobaczymy oczami duszy , niż przez najlepszą lornetkę .
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Jarek, wszystko - bez wyjątku - co trenujesz, rośnie. Inteligencja podpowiada mi, że trening spokoju umysłu da mi więcej satysfakcji z życia niż trening zamartwiania się...

Co do farmy i bydła... umrzeć kiedyś trzeba, w taki, czy inny sposób. Śmierć jest krótkim doświadczeniem, a życie dłuuuuugim. Nie ma pewności co do żadnej teorii, ani spiskowej, ani tej, że na każdego czeka raj ( osobiście mam nadzieję na to drugie...), w związku z tym ta sama inteligencja podpowiada mi, żeby się tym nie przejmować i żyć możliwie jak najpełniej w teraźniejszości ( bo tak naprawdę, to jedyna rzecz, którą mamy ), a spokojny duch sporo dodaje do jakości tegoż życia.
Buddyści mówią tak: "jeśli coś się skończy dobrze, nie ma co się martwić. Jeśli nie, martwienie się nic nie zmieni...". To dotyczy obszarów, nad którymi nie mamy kontroli.

A propos podróży w przyszłość to myślę sobie tak:
patrzenie w kosmos, to patrzenie w przeszłość, lornetka zbliża nas do teraźniejszości, ale wciąż pozostajemy w przeszłości...
Jeśli się mylę, niech obecni na tym forum astrofizycy mnie poprawią...

ściskam ciepło
:cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 4,66 sekund. Zapytań do SQL: 22