Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

goornik, to do kolekcji. Ale porównań dokonam. Oczywiście na śniadanko, jak trzeba będzie zabiorę:)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

A ja od Staszka (poznałeś go w Łochowie) mam pożyczonego Nikona 10x70 6,5* - czekam na ładną noc, bo na ciemną to nie liczę....
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

goornik to zrób kilka fotek i wrzuć do klasyków żeby jakiś ślad po nim pozostał na tym forum. Tylko pamiętaj o RODÓ.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Docter 8x32 B/GA Aspherical

W latach 80-tych XX wieku Zeiss z Jeny pozazdrościł Leice Trinovidów i Zeissowi z Oberkochen Dialytów, więc zdecydował się na wypuszczenie swoich dachówek. Były to modele Notarem 8x32 i 10x40. O ile w przypadku prostszych Porro wschodni Zeiss radził sobie nieźle, to trudniejsze do wykonania dachówki troszkę go przerosły i Notaremy nigdy nie zdobyły dużej popularności.

Gdy zakłady w Jenie przejął Docter, jeniacze Porro były sprzedawane jako Docter Classic prawie bez żadnych zmian (poprawiono tylko powłoki). Jeśli chodzi o Notaremy, Docter wiedział, że coś trzeba poprawić i zdecydował się na lekkie modyfikacje polegające nie tylko na nowych powłokach, ale także wprowadzeniu soczewek asferycznych. Dodatkowo obito lornetki gumą. Tak pojawiły się modele Docter 8x32 B/GA Aspherical i Docter 10x40 B/GA Aspherical. Tego drugiego już Wam prezentowałem, teraz udało mi się dorwać pierwszy - i to w idealnym stanie.

doc8x32_1.jpg
Plik ściągnięto 5321 raz(y) 114,09 KB

doc8x32_2.jpg
Plik ściągnięto 5321 raz(y) 115,16 KB

doc8x32_3.jpg
Plik ściągnięto 5321 raz(y) 122,88 KB

doc8x32_4.jpg
Plik ściągnięto 5321 raz(y) 139,12 KB

doc8x32_5.jpg
Plik ściągnięto 5321 raz(y) 89,21 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Coś niesamowitego :) . Wygląd Doctera 8x32 B jest ... :( . Powinni zatrudnić stylistę , nie wiadomo gdzie jest przód a gdzie tył . Arku a optycznie przyzwoity poziom ? . Jak wygląda porównanie z Docterem porro 8x30 . Pole widzenia , ostrość itd ...
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Arek ty chyba masz wtyczke w DDR :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Tiaaa... Wciąż aktywnego agenta Stasi :)

Wiking69, optyka jest bardzo fajna. Classikowi ustępuje polem widzenia, ale ma lepszy ER. Zresztą:

https://www.optyczne.pl/p...=1831&add1=1828
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Ja się zastanawiam gdzie ty to wszystko trzymasz? Jak by zebrać te lornetki (dodatkowo od kilku pasjonatów) można by zrobić muzeum optyki...a może warto by to skatalogować wirtualnie. Potrzeba jest...kupuje ktoś jakąś Leice (ja tak miałem) i ustalić w jakim czasie była wyprodukowana to problem...
 
 
dizba 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 70
Skąd: Wwa
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Arek napisał/a:
https://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=lornetka&ile=2&add0=1831&add1=1828

Odstęp źrenicy [mm] 0 :?:
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

RoboBat napisał/a:
goornik to zrób kilka fotek i wrzuć do klasyków żeby jakiś ślad po nim pozostał na tym forum. Tylko pamiętaj o RODÓ.

Opisałem ten model kilka stron wcześniej, strona 75

Arek, ale brzydal ten Docter. To tego miałem przy oku w Łochowie?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

dizba napisał/a:
Odstęp źrenicy [mm] 0


Nie wiem ile wynosi. Jak w bazie nie ma wpisanej wartości, to automatycznie zasysa zero.

goornik napisał/a:
To tego miałem przy oku w Łochowie?


Nie. Chyba wtedy miałeś 10x40. To nowy zakup.

Abs napisał/a:
Ja się zastanawiam gdzie ty to wszystko trzymasz? Jak by zebrać te lornetki (dodatkowo od kilku pasjonatów) można by zrobić muzeum optyki...a może warto by to skatalogować wirtualnie. Potrzeba jest...kupuje ktoś jakąś Leice (ja tak miałem) i ustalić w jakim czasie była wyprodukowana to problem...


Nie wszystkie mam na raz. Część już sprzedałem/wymieniłem. Ten wątek jest właśnie po to, żeby skatalogować i pokazać zdjęcia fajnych klasyków. A muzeum, chyba by nie wyszło. Za mało chętnych.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Arek powiedz szczerze , te swoje klasyki sprzedajesz po znajomości ( tylko znajomym kolekcjonerom ) . Czy jest szansa coś kupić ? . Wiesz że od Ciebie kupuje się w ciemno bez ryzyka . Gdybyś chciał coś jeszcze sprzedać :) ... daj znać . A gdybyś kiedyś chciał sprzedać ... Bausch @ Lomb Zephyr 7x35 made in USA :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Wystawiam na e-bay, allegro, ale po znajomości też. To nawet lepiej, bo fajne sztuki zostają w kraju i u ludzi, których się zna. Dam znać jak coś będę chciał sprzedać.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Wiking a co byś powiedział na Bausch & Lomnb Legacy 7x35 multicoated z polem 11° Made in Japan? Leży i kurzy się u mnie w szafie ze względu na mały ER.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

RoboBat :) . Nie kuś , pole 11 stopni robi wrażenie , ale nie mam żadnej lornetki wyprodukowanej w USA . Dlatego jestem zainteresowany Zephyrem 7x35 ( mimo bardzo małego pola widzenia ) . Poza tym wygląda pięknie :) . Ale bardzo dziękuję za propozycję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,39 sekundy. Zapytań do SQL: 22