Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

O kurczę :) . Chcesz Arku powiedzieć że kupiłeś lornetkę o której ja marzyłem . Jedną z takich lornetek jest na pewno Carl Zeiss Victory 7x42 T* FL :) . Swarovski 7x42 SLC już masz , to może jeszcze Swarovski 7x50 SLC z mniejszym polem ale genialną rozdzielczością .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

Wiking69, pudło :) Ale próbuj dalej.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

Dobrze będę próbował :) . Napadłeś na bank i kupiłeś ... Zeissa 8x40 Deltarem z roku 1937 , z polem widzenia 11.2 stopnia .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

Nie :) Dobra, nie będę Cię trzymał w niepewności. Linkowałeś coś niedawno z optyka-myśliwska. Skorzystałem, potargowałem się i niniejszym dziękuję.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

Arek napisał/a:
Nie :) Dobra, nie będę Cię trzymał w niepewności. Linkowałeś coś niedawno z optyka-myśliwska. Skorzystałem, potargowałem się i niniejszym dziękuję.

Czyli jednak jakieś PZO utaplane w błocie.....
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

Kupiłeś lornetkę dla wilków morskich :) ? . Błękitnego Doctera Navidoc 7x50 z indywidualnym ustawieniem ostrości . Jeżeli tak , to mógłbyś ją zabrać na jakąś wyprawę , zamiast Stinera 8x30 . Ta lornetka jest stworzona do ciężkiej pracy .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

Wiking69, bingo :)

Jak się ma Tropicala i FMT-SX to Doctera nie mogłem sobie darować. Tym bardziej, że sztuka wciąż na gwarancji, prawie dziewicza z paragonem na 1190 Euro.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Docter Classic 8x30 IF (Delttrentis)

Gdy na początku lat 1990tych firma Analytic Jena przejęła zakłady Zeiss Jena, rozpoczęła swoją produkcję od skopiowania najpopularniejszych lornetek z Jeny o parametrach 8x30, 7x50 i 10x50. Tak powstała seria Docter Classic, która od swoich poprzedników z logo Zeissa różniła się nowymi muszlami okularowymi i lepszymi powłokami wielowarstwowymi.

W swoich katalogach Docter pokazywał jednak na zdjęciach tylko lornetki z centralnym ogniskowaniem: http://www.holgermerlitz....ssicFront_s.jpg
I choć w tabeli lornetek były modele IF, szczerze powiedziawszy nigdy nie widziałem nawet zdjęcia choć jednej sztuki. Wydawało mi się więc, że albo nie puścili ich prawie wcale, albo puścili bardzo nieliczne sztuki.

Wreszcie jednak udało mi się dorwać dziewiczą sztukę modelu Classic Deltrentis 8x30 IF, która dołączyła do czekającego już na nią modelu z centralnym ustawianiem ostrości. Zakupiony egzemplarz jest w stanie sklepowym, z całą dokumentacją, właśnie kończącą się 30-letnią gwarancją i fajnym skórzanym deszczochronem, którego nie było w modelu z centralną ostrością. Co ciekawe, jego muszle nie są gumowane.

doc8x30if_1.jpg
Plik ściągnięto 4138 raz(y) 211,8 KB

doc8x30if_2.jpg
Plik ściągnięto 4138 raz(y) 157,15 KB

doc8x30if_3.jpg
Plik ściągnięto 4138 raz(y) 212,06 KB

doc8x30if_4.jpg
Plik ściągnięto 4138 raz(y) 168,68 KB

doc8x30if_5.jpg
Plik ściągnięto 4138 raz(y) 137,26 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Ale Piękna Sztuka!!!
Gratuluję zakupu!!!
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Arek, czy optyka (ostrość / kolory / transmisja / brzeg) sa w obu modelach dokładnie identyczne?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Porównam przy lepszej pogodzie i napiszę więcej.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   

Na takiego poluje tez juz dluzsza chwile i szczescia jakos nie mam
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

Czy to był model przeznaczony dla wojska ? . Mimo że nie ma ogumowania jest pancerny jak czołg . Steiner ma konkurencję :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

Oryginalne Deltrentisy miały wojskowy rodowód.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

Arek napisał/a:
Oryginalne Deltrentisy miały wojskowy rodowód.

Powiedzmy, że wojskowo-przedwojenny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 1,5 sekundy. Zapytań do SQL: 21